luk1ylq Vİrüsü nasıl silinir?

Cemsidar

New member
luk1ylq virüsü nasıl silinir bilenlerden yardım istiyorum.yardım edenlere ve etmek isteyelere şimdiden teşekkür ederim

beyaztr35

New member
isim olarak bilmiyorum ama eger bu virus flash diskindeyse USB Disk Security adli program (forumlarda var) KIS temizlemesi lazim eger tabi guncellesdiysen

oder

New member
Kardeşim aynı dert bizdede var bu luk1ylq.com virüsü combo fix çalıştırınca gözüküyor yalnız elle siliyorum. Siystem volume yide temizliyorum Bi yere saklanıyor ama bulamadım.Regedittten bütün kayıtlarını siliyorum. PC kapatıp açınca gene geliyor.MSDOS uygulamasından nasıl silerim bunu.
ComboFİX le sadece oturum esnasında düzeliyor PC kapatılıp açılınca tekrar eski haline dönüyor.
Prevx CSI 3.0 la temizleniyor diyorlar ama serialini bulamadım.

oder

New member
luk1ylq virüsü ve bunun gibi autorun virüs temizleme

AUTORUN VİRÜSÜ NASIL TEMİZLENİR​

1. USB Disk Security 5.1.0.15 Programını kur.
2. PC’yi güvenli kipte aç.(Sistem geri yüklemenin açık olması lazım)
3. ComboFix uygulamasını masaüstüne çıkart.
4. Autorun virüsler için hazırlanmışCFScript.txt dosyasınıda masa üstüne çıkart.Bu dosyadan 3 adet var. Hepsini birden çıkartma sırasıyla çıkart ve çalıştır.
5. Autorun virüsler için hazırlanmış CFScript.txt dosyasının ripli dosyasını silme sakla.İşlem sonucunda program bu dosyayı siliyor.İleride lazım olabilir.
6. CFScript.txt dosyasını ComboFix’ in üzerine mausla sürükle bırak.
7. Program Çalışmaya başlar gelen komutlara evet de başka bir işlem yapma.
8. İşlem bitince güvenli kipte olduğumuzu gösteren siyah ekran gelirde uzun süre beklerse.Tekrar başlat fakat gene güvenli kipte aç.
9. XoftSpy v 4.25.179 programını kur ve tarat.
10. Trojan Remover 6.7.2 Programını kur ve tarat.
11. Dracula Virüs temizleyiciyi kur ve tarat.
12. Gizli dosyaları ve korunan doayaları gösteri aç.
13. System Volume Information klasörünü aç, Restore Klasörünü aç RP Klasörünün en büyük rakamlısı hariç diğer RP Klasörlerini sil. Bıraktığın RP Klasörünü aç. Change metin belgesi dosyası haricinde tümünü sil. Change metin belgesi dosyasını kesinlikle silme.PC yi çökertirsin. (Bütün sürücülerde bu işlemi yap.C-D-E-F gibi hardiskin kaça bölündüyse artık.)
14. Sistem geri yüklemeyi kapat.
15. PC’ yi tekrar başlat.Kontrolünü yap.Gizli dosya göster özelliği düzelmiş olmalı. Sistem geri yüklemeyi tekrar açabilirsin.Geçmiş olsun.
Hazırlayan = oder

Autorun Virüs Temizleme Araçlar Buradan Şifre=oderoder

HTML