Lost'ta final sorularla geliyor

fells2

Banned
Katılım
3 Şub 2008
Mesajlar
8,906
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Konum
Turkey
Daha önceki sezon finallerinde çarpıcı gelişmeler her zaman cevapsız sorularla gelirdi. Ama bu sefer durum biraz farklı...

Lost'un son sezonunun izlenme oranları geçen yıla oranla daha yüksekti. Çünkü bu sezon sıklıkla ‘ileriye dönük’ flashback’ler izledik ve cevapları gördük. Seyirciler zaten biliyorlar ki şanslı birkaç kişi için kurtuluş yakın. Hatta evlerine sağ salim dönüyorlar da...

İki saatlik sezon finalinde ise daha fazla cevap öğrenecek ve şimdiki zamanın gelecek zamanı yakalamasını izleyeceğiz. Adadaki kazazedelerin bir bölümünün niçin evlerine dönerken bazı diğerlerinin adada kaldığını öğrenmeye hazır olun.

BURADAN ORAYA GİDİŞ

Kazazedeleri en son bıraktığımızda Jack, Kate, Sayid, Sun, Hurley ve Aaron’un mevcut şartlarda adadan kaçabilmeleri çok zor görünüyordu.

Sun ve Aaron kıyıya vardılar ama bütün gemiyi patlatacak C4 yüküyle bu pek de avantajlı birdurum değildi. Richard Alpert ve tayfası Kate ve Sayid’i rehin almışlardı. Hurley ise Ben ve Locke ile yollarını ayırmaya karar vermiş ve biryerlere geri dönü yolundaydı. Jack ve Sawyer helikoptere vardılar ama şimdi Hurley’i aramak zorundaydılar.

Birileri kurtarılmayı beklerken diğerleri de onları kurtarmaya çalışıyor ve final gecemiz bu şekilde açılıyor. Bu yolda sadakat, ihanet ve belki de dökülecek kan var.

BAŞKA NE VAR?

Pek de şanslı olmayan 6 kişinin hayatta kalma çabalarının yanısıra adanın hareketi de söz konusu. Adanın yeni kötü adamı Keamy şimdi ne işler peşinde? Desmond ve Penny için yeniden kavuşma vakti yakın ama adamımız orada oturup sonsuza kadar gemiyi beklemeye niyetli değil.

Ve en büyük gizem: Tabutun içinde kim var? İlk ‘ileri dönüş’ bize göstermişti ki ölen kişiyi hiç kimse sevmiyordu, o kadar ki cenazesine sadece Jack gitmişti. Ölen kişi kimdi öyleyse? Ben veya Locke olabilir mi?

SONRAKİ SEZONDA NELER GETİRECEK?

Yukarıda anlattığımız sorulara cevap bulunsa bile gelecek sezona taşacak hikayeler olacak elbette. Final gecesinin sonunda ‘ortaya atılan sorular’ ile ‘verilen cevaplar’ arasındaki oranın tam da Lost tarzı bir şekilde korunacağını söyleyebiliriz.

Pek çok sırrını bize göstermiş olsa da adanın gizemli hali devam ediyor. İleriye dönük flashback’ler geçmişe ait bir şey miydi yoksa? Yoksa paralel evrenler ve paralel zamanlar mı söz konusu?
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst