LiVE MESSENGER 8100030d HATASI

bvale

New member
arkadaslar messengerım 81000030d hatası veriyo ve açılmıyor.

başka mailler açılıyor ama kendi msnmi açamıyorum başka bilgisayardan açılıyo ama evdeki bilgisayarımdan açılmıyor.

topiclerden aradıgım zaman bu hata daa onceden çıkmıs ama o yontemlerin hepsini denedim ama bir türlü olmadı bu yüzden format atmak istemiyorum...

VERİLERİM
- bios pilim salam
- hostta gerekli düzeltmeleri yaptı m hatta hocamızın otomatik host düzeltmesinide yaptım olmadı
- bir site var yahoo mail beta falan denen o sitede betadan ayrıl diye bir ksıım çıkmıyor sağ üst köşede o yzüden o yontemi deneme şansım bile olmadı.
- çalıştırdan belirtilen reg dosyaları var onlarda olmadı.

saygılar arkadaslar şimdiden....

master27

New member
baska bı care yok benımde 1 haftadan berı basımda ınan konu acacaktımweb uzerındekı butun cozumlerı denedım olmadı web msnbaglanıyom sımdı bıle herhalde yol formata gıdıyo msn kac oldu kuruyom.

cursedewren

New member
güvenlik duwarıyla ilgili bişeler war o işte! ben de halledemedim baska sorunlar da wardı pc de format attım.
he ayrıca msnde patch fln kullandıysan o bozmustur buyuk ihtimlle cunku bende patchledikten sonra arıza cıkartmaya baslamıstı! regeditten ayarları bozuo patch.

bvale

New member
evet arkadaslar güvenlik duvarını tamamen kaldırdım :) yine olmadı..

sistem eri yukleme yaptım iki gün sonra yeniden ortaya çıktı bu bir virüs trojan gibi bişi olabilirmi..

hellboy hocamız turkhard hocamızdan yardım bekliyoruz... onların tecrübeleri çözebilir diye umut ediyorum...

arkadaslar bu probleme çözüm bulan arkadasımız yokmu hala rica etsem biraz ilgi lütfen ...

bvale

New member
güncelledim kardes hala olmadı kafayı yemek üzereyim nasıl olurda çalışmaz çok garip bişi yaa başka yerlerde açılıyo başka mailler açılıyo benimkisi açılmıyo kendi bilgisayarımda ...

kartal46

New member
bendede aynı sorun var ama benim mail adresim mynet.com uzantılı...ben bu mailimi hotmaile onaylattım bununla msn açıyordum epeydir..3-4 yıl oldu ama son günlerde iş yerinde açamıyorum aynı dediğin gibi o hatayı veriyor...evde kendi bilgisayarımda açılıyo işyerinde diğer yedek bir msn aldım onu açıyorum..

bodomania

New member
Error: 8100030d
If you are receving the error code 8100030d when signing into Messenger, do the following:

1. Determine what version of Messenger is installed on the computer, and then upgrade Messenger if it is required:
1.a. Click here to determine the most recent versions of Messenger for each operating system. If you are not running the latest version for your operating system, please install the most updated version.

2. Delete the cache files for Messenger. Follow the steps below based on which version of Messenger you are using:
2.a. For MSN Messenger:
2.a.i. If you are running Windows XP or Windows 2000 click Start, click Run, type cmd , and then click OK to open the command window.
2.a.ii. If you are running Windows 98 or Windows ME, click Start, click Run, type command , and then click OK.
2.a.iii. At the command prompt, type the following commands. After each command line, press ENTER:
cd\
cd %appdata%\microsoft
cd "msn messenger"
del /s listcache.dat

2.b. For Windows Live Messenger:
2.b.i. For Windows XP
Right click on the Start button and then click Explore to open Windows Explorer. On the Tools menu, click Folder Options. Click the View tab. In the Advanced settings list, select Show hidden files and folders under Hidden Files and Folders. Click to clear the Hide extensions for known file types check box . Click OK to close the Folder Options window.
Delete the Contacts Cache folder. To do so, right-click Start, and then click Explore to open the Windows Explorer window. In the Windows Explorer window, locate the folders below and delete all the files and folders inside them
C:\Documents and Settings\ Your Windows logon name \Contacts\ Your Messenger e-mail address
C:\Documents and Settings\ Your Windows logon name \Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts\ Your Messenger email address

Note: Windows Logon name is the logon name that you use to sign in to windows. Your Messenger email address is the address that you use to sign in to Messenger.

2.b.ii. For Windows Vista
Click Start and then click Explore to open Windows Explorer. On the Organize menu, click Folder and Search Options. Click the View tab. In the Advanced settings list, select Show hidden files and folders under Hidden Files and Folders. Clear the Hide extensions for known file types check box. Click OK to close the Folder Options window.
Delete the Contacts Cache folder. To do so, right-click Start, and then click Explore to open the Windows Explorer window. In the Windows Explorer window, locate the folders below and delete all the files and folders inside them.
C:\Users\ Your Windows logon name \Contacts\ Your Messenger e-mail address
C:\Users\ Your Windows logon name \AppData\Local\Microsoft\Windows Live Contacts\ Your Messenger e-mail address

Note: Windows Logon name is the logon name that you use to sign in to windows. Your Messenger email address is the address that you use to sign in to Messenger.

3. Try to sign in to Messenger again.

bunları türkçeye çevirebilrsen çözümün burada :))

aliriza90

New member
ben pro çeviride türkleştirdim napmam lazım benımde aynı hatam var :

Eğer sen, recevingsen, haberciye işaret ettiği zaman 8100030d'in olduğu kodun olduğu hata, yap takip edeni:

1., habercinin uyarlamasının, bilgisayarda ne yerleştirildiği kararlaştırır, ve o zaman, yükselt haberciyi, eğer o, gerekliyse:
1. a., burada, en yakın çalıştıran her sistem için habercinin uyarlamaları kararlaştırdığı tıklar. Eğer sen, için senin en son uyarlama çalıştıran sistem koşmuyor olsan, memnun et yerleştir en çok güncelleştirilen uyarlama.

2., sil zulayının, haberci için dosyaladığı. İzle adımlarının aşağıda temel aldığı, sen, hangi habercinin uyarlamanda kullanıyorsun:
2. haberci olan MSN için a.:
2. ben olan a.. Eğer sen, Windows XP koşuyor olsan, veya Windows 2000, tıkla başlangıcı, tıkla koşuyu, tip santimetreli, ve o zaman tıkırtı, emri pencere onayla açtı.
2. a. ii. Eğer sen, Windows 98 veya Windows ME koşuyor olsan, tıkla başlangıcı, tıkla koşuyu, yaz emri, ve o zaman tıkırtı tamam.
2. a. iii. Emirde tam olarak, yaz takip eden emirler. Her emir çizdikten sonra, bastır, gir:
S listcache olan del-in olduğu "Haberci olan msn"in olduğu \microsoft cdin olduğu%un olduğu appdatanın olduğu%un olduğu cd\ cd.

Windows için b.in, yaşa haberci dat-2.:
2. ben olan b..
Windows XP için doğru başlangıçta tıkırtı ilikler, ve o zaman, pencereleri kaşif tıkla keşfet açtı. Aletlerde menü, tıkla dosyayını seçenekleri. Tıkla görüşünü kayışı. İleri koymalarda listele, seçkin saklanan gösteri dosyalar, ve saklanan dosyalar ve dosyaların altında dosyalar. Tıkırtı, bilinmiş dosya için uzatmaların, yaz kontrolü hayvan derisi açtı, kutular. Tıkırtı, dosyayı pencere olan seçenekler onayla kapattı.
Sil temaslarının, sakla dosyayı. Yaptı, bundan dolayı - tıkırtı doğruca başlar, ve o zaman, pencereleri pencere olan kaşif tıkla keşfet açtı.
Pencerelerde pencerenin olduğu kaşif, aşağıda sapta dosyaları, ve, bütün C olan onların içinde dosyalar ve dosyalar siler:
Senin \Documents ve Settings\ logonun, senin adlandır \Contacts\'ı haberci pencereler, e-posta yolla adresene C'a:

Senin \Documents ve Settings\ logonun, adlandır \Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows'u pencereler, senin yaşa Contacts\ emailin, yönelt nota haberci: Logon'un adlandırdığı pencereler, logon senin, pencerelere girerken imza atar olduğun isimdir. Senin emailin yönelttiği haberci, senin, haberciye girerken imza atar olduğun adrestir.

2. b. ii.
Pencereler için manzara, tıkla başlangıcı, ve o zaman, pencereleri kaşif tıkla keşfet açtı. Düzenle menüyü, tıkla dosyayı, ve, ara seçenekleri. Tıkla görüşünü kayışı. İleri koymalarda listele, seçkin saklanan gösteri dosyalar, ve saklanan dosyalar ve dosyaların altında dosyalar. Bilinmiş dosya için uzatmalarının, yaz kontrolü aç hayvan derisi, kutula. Tıkırtı, dosyayı pencere olan seçenekler onayla kapattı.
Sil temaslarının, sakla dosyayı. Yaptı, bundan dolayı - tıkırtı doğruca başlar, ve o zaman, pencereleri pencere olan kaşif tıkla keşfet açtı. Pencerelerde pencerenin olduğu kaşif, aşağıda sapta dosyaları, ve, bütün onların içinde dosyalar ve dosyalar siler.
C:
Senin \Users\ logonun, senin adlandır \Contacts\'ı haberci pencereler, e-posta yolla adresene C'a:

Senin \Users\ logonun, adlandır \AppData\Local\Microsoft\Windows'u pencereler, senin habercinin, e-posta yolla adresenin not ettiği yaşa Contacts\: Logon'un adlandırdığı pencereler, logon senin, pencerelere girerken imza atar olduğun isimdir. Senin emailin yönelttiği haberci, senin, haberciye girerken imza atar olduğun adrestir.

3., yeniden haberciye dene girerken imza attı.

olymposms

New member
arkadaşlar bende aynı hata veriyordu 2 gündür...söylenenlerin hepsini yaptım olmadı...tek çözüm sistemi geri yükleme...

baask

New member
ben arkadaşlar için Türkçe'ye tercüme ettim. umarım işimize yarar

8100030d Hatası

Eğer Messenger’a girerken 8100030d hata kodunu alıyorsanız, aşağıdakileri uygulayın:

1. Bilgisayarınızda hangi Messenger sürümü olduğuna karar verin ve eğer gerekiyorsa yükseltin:

1.a. İşletim sistemlerinin her biri için Messengerın en son sürümünün hangisi olduğuna karar vermek için buraya tıklayın (Click Here yazısı). Eğer işletim sisteminizin son sürümünü çalıştırmıyorsanız lütfen son güncellemeleri kurun.

2. Messenger’ın önbellek dosyalarını temizleyin. Kullandığınız Messenger sürümüne göre verilmiş olan aşağıdaki adımları izleyin:

2.a. Msn Messenger için:

2.a.i. Eğer Windows XP ya da Windows 2000 çalıştırıyorsanız Başlat’a tıklayın, daha sonra Çalıştır’a tıklayın ve daha sonra cmd yazın ve sonra Tamam deyip komut penceresini açın.

2.a.ii. Eğer Windows 98 ya da Windows ME çalıştırıyorsanız Başlat’a tıklayın, sonra Çalıştır’a tıklayın ve command yazın ve en sonunda Tamam’a basın.

2.a.iii. Komut penceresinden aşağıdaki komutları yazın. Her bir komut satırından sonra ENTER tuşuna basın:

cd\
cd %appdata%\microsoft
cd "msn messenger"
del /s listcache.dat

2.b. Windows Live Messenger için:

2.b.i. Windows XP için

Windows Gezgini’ni (Windows Explorer) açmak için Başlat tuşuna sağ tıklayın ve Araştır’a (Explore) tıkalyın . Araçlar menüsünden Klasör Seçenekleri’ne tıklayın. Görünüm sekmesine tıklayın. Gelişmiş ayarlarlar listesinde, Gizli Dosya ve Klasörler altındaki Gizli Dosya ve Klasörleri Göster’i seçin. Bilinen Dosya Türleri için Uzantıları Gizle kutusunu temizleyin. Klasör Seçenekleri penceresini kapatmak için Tamam’a basın.

Görüşmeler Önbelleği klasörünü temizleyin (Contacts Cache). Bunu yapmak için ; Başlat’a sağ tıklatın ve sonra Windows Gezgini penceresini açmak için Araştır’a tıklayın. Windows Gezgini penceresinde, alttaki dosyaların yerini bulun ve içlerindeki bütün dosya ve klasörleri silin.

C:\Documents and Settings\ Windows Giriş Adınız \Contacts\ Messenger e-posta Adresiniz

C:\Documents and Settings\ Windows Giriş Adınız \Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts\ Messenger e-posta Adresiniz

2.b.ii Windows Vista için

Windows Gezgini’ni açmak için Başlat tuşuna tıklayın ve Araştır’a tıkalyın. Düzenle menüsünden, Klasör ve Arama Seçenekleri’ne tıklayın. Görünüm sekmesine tıklayın. Gelişmiş Ayarlar listesinde, Gizli Dosya ve Klasörler altından Gizli Dosya ve Klasörleri Göster’i seçin. Bilinen Dosya Türleri için Uzantıları Gizle kutusunu temizleyin. Klasör Seçenekleri penceresini kapatmak için Tamam’a basın.

Görüşmeler Önbelleği klasörünü temizleyin (Contacts Cache). Bunu yapmak için ; Başlat’a sağ tıklatın ve sonra Windows Gezgini penceresini açmak için Araştır’a tıklayın. Windows Gezgini penceresinde, alttaki dosyaların yerini bulun ve içlerindeki bütün dosya ve klasörleri silin.

C:\Kullanıcılar\ Windows Giriş Adınız \Contacts\ Messenger e-posta Adresiniz

C:\Kullanıcılar\ Windows Giriş Adınız \AppData\Local\Microsoft\Windows Live Contacts\ Messenger e-posta Adresiniz

Not: Windows Giriş adı; Windows’a girmek için kullandığınız addır. Messenger e-posta adresiniz ise Messenger’a girişte kullandığınız adrestir.

3. Messenger’a tekrar girmeyi deneyin.

renowatt

New member
ARKADAŞLAR yapmanız gereken en iyi yöntemlerden biri "messenger"ı revouninstaller vb. programla kaldırmak. ANCAKK >>> esas önemli olan şu>> microsoft'un sitesine gidin ve "windows installer clean up" diye bir program var cok küçük.bu uygulama hiçbir uninstaller'ın kaldıramadıgı microsoft uygulamalarını//veya kalıntılarını kaldırıyorr.. ilk önce herhangi bir uninstaller ile kaldırdıktan sonra, indirdiğiniz diğer microsoft'A ait progla messenger'a ait ne warsa kaldırın.. sonra en baştan yükleyin..sorun hallolucaktırr..

menibo

New member
goog translateden tercüme
Eğer, hata kodu 8100030d zaman Messenger giriş receving vardır aşağıdakileri yapın:

1. Messenger'ın hangi sürümünü belirleyin Bilgisayarınızda ve sonra yüklü Messenger yükseltme eğer gereklidir:
1.a. Tıklayınız her işletim sistemi için Messenger'ın en son sürümlerini belirlemek için. Eğer, en güncel sürümünü yüklemek lütfen işletim sistemi için en son sürümü yayınlanmıyor.

2. Messenger için önbellek dosyalarını silin. Aşağıdaki adımları Messenger kullandığınız sürümünü dayalı izleyin:
2.a. MSN Messenger için:
2.a.i. Eğer komut penceresi açmak için OK 2000 Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, cmd yazın ve sonra Windows XP veya Windows yayınlanıyor.
2.a.ii. Eğer siz ve Tamam'ı tıklatın Windows 98 veya Windows ME, Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, command yazın yayınlanıyor.
2.a.iii. Komut isteminde, aşağıdaki komutları yazın. Her komut satırından sonra, ENTER tuşuna basın:
cd \
cd% AppData% \ microsoft
cd "MSN Messenger"
Del / s listcache.dat

2.b. Windows Live Messenger için:
2.b.i. Windows XP için
Başlat düğmesini sağ tıklatın ve sonra Araştır'ı tıklatın Windows Gezgini'ni açın. Araçlar menüsünde, Klasör Seçenekleri'ni tıklatın. Görünüm sekmesini tıklatın. Gelişmiş Ayarlar listesinde göster gizli dosyaları ve Gizli Dosya ve Klasörler altında klasörler. Tıklayın bilinen dosya türleri onay kutusunu için uzantıları gizle temizleyin. Tıklayın Klasör Seçenekleri penceresini kapatmak için Tamam'ı tıklatın.
Rehber Önbellek klasörü silin. Böylece, Windows Explorer penceresi açmak için sağ tıklayın Başlat'ı ve sonra Araştır'ı tıklatın yapmak için. Windows Gezgini penceresinde, aşağıdaki klasörleri bulun ve tüm dosyaları ve klasörleri silmek içinde
C: \ Documents and Settings \ Windows oturum açma adı \ İletişim \ Your Messenger e-posta adresi
C: \ Documents and Settings \ Windows oturum açma adı \ Local Settings \ Application Data \ Microsoft \ Windows Live Rehber \ Your Messenger e-posta adresi

Not: Windows Oturum adı, oturum açma adı olarak Windows oturum açmak için kullanın. Your Messenger e-posta adresi adresi olarak Messenger'da oturum açmak için kullanın.

2.b.ii. Windows Vista için
Başlat'ı tıklatın ve sonra Araştır'ı tıklatın Windows Gezgini'ni açın. Düzenle menüsünde, tıklayın Klasör ve Arama Seçenekleri'ni. Görünüm sekmesini tıklatın. Gelişmiş Ayarlar listesinde göster gizli dosyaları ve Gizli Dosya ve Klasörler altında klasörler. Bilinen dosya türleri onay kutusunu sifresiz uzantıları gizle. Tıklayın Klasör Seçenekleri penceresini kapatmak için Tamam'ı tıklatın.
Rehber Önbellek klasörü silin. Böylece, Windows Explorer penceresi açmak için sağ tıklayın Başlat'ı ve sonra Araştır'ı tıklatın yapmak için. Windows Gezgini penceresinde, aşağıdaki klasörleri bulun ve tüm dosyaları ve klasörleri içinde silin.
C: \ Users \ Windows oturum açma adı \ İletişim \ Your Messenger e-posta adresi
C: \ Users \ Windows oturum açma adı \ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows Live Rehber \ Your Messenger e-posta adresi

Not: Windows Oturum adı, oturum açma adı olarak Windows oturum açmak için kullanın. Your Messenger e-posta adresi adresi olarak Messenger'da oturum açmak için kullanın.

3. Olarak Messenger tekrar giriş yapmayı deneyin.

comancero

New member
KARDEş bende cok muzdarip kaldım cok ugrastım arastırdım olmadı olmadı yapamadım
formatta atamıyorum şimdilik

çözüm olarak " AMSN " diye bi program var

http://www.amsn-project.net/index.php

çakma msn onla giriyorum
program msn 7,5 sürümüne benziyor türkçe ve skin özellikleride var
dene istersen ben kullanıyorum memnunum
saygılar...

HTML