Livaneli bestesine 3.’lük ödülü

İtalyan Devlet Televizyonu Rai Uno tarafından yayımlanan “Zecchino d’Oro” (Altın Sikke) adlı şarkıcı çocuklar yarışmasında, Zülfü Livaneli’nin bestesi finalde üçüncü oldu.

ROMA - İtalyan devlet televizyonu Rai Uno tarafından yayımlanan “Zecchino d’Oro” (Altın Sikke) adlı şarkıcı çocuklar yarışmasında 10 parça finalde yarıştı.
NTV-MSNBC
LİVANELİ’NİN “EY ÖZGÜRLÜK” BESTESİNDEN...
Livaneli’nin “Ey Özgürlük” adlı parçasından esinlenerek bestelediği “Lo scrivero’ nel vento” adlı İtalyanca şarkının sözleri bir İtalyan tarafından yazıldı.

Şarkıda, “Gel arkadaş olalım / Bin seslerle koro kuralım / Sevgi dolu dünyada / Barış içinde yaşayalım” biçiminde Türkçe bir dörtlük de yer alıyor.

Livaneli’nin bestelediği parça, yarışmanın üçüncü gününde, “İtalya’nın en beğendiği yabancı şarkı” seçilmişti.

“Zecchino d’argento” (Gümüş Ödül)’e layık görülen şarkı, böylece final yarışmasına katılmaya da hak kazanmıştı.

VİDEO İÇİN TIKLA
ÇOK HOŞ OLMUŞ

http://www.zaplat.com/video/muzikvideolari/66508/Zülfü_Livaneli_Ey_ÖzgürlükItalyanca

matjha

New member
nasıl değişti bu adamı yurt dışında tanıyan çok çok severi var bu adamın tarkadndan çok tanınıt yurt dışında

nasıl değişti bu adamı yurt dışında tanıyan çok çok severi var bu adamın tarkadndan çok tanınıt yurt dışında
tanınıyor evet

benim demek istediğim politik duruşu değişti son siyasi tercihinde saçmaladı ayrıca gerçi saçmaladığının farkına vardı ama sonradan neyse benim için iyi bir insan iyi bir sanatçı iyi bir romancıdır hala

matjha

New member
valla ben bilemiyeceğim siyasi görüşünü falan o kendi düşüncesi ben eserlerine kişiliğine bakarım

HTML