Lincoln neden büyük transfer

(NoRm)

New member
- Bir.. Roberto Carlos Fenerbahçe gibi her sene bir ya da bir kaç yıldız oyucu transfer ederek bu alanda rakipleriyle arasını fena halde açmış bir kulübe geldi. Yani Roberto Carlos’ un transferi Fenerbahçeliler için sürpriz değil, sıradan, yapılması beklenen, rutin (!) bir yıldız transferi olarak tarihteki yerini aldı..
Ama Lincoln öyle mi?.. Son 30 yılda yıldız olarak sadece içki sofrasından kaldırarak getirdiği Hagi‘ye sarılan 6alatasaray Yönetimi, Lincoln‘ü transfer ederek, ”Gerekirse, borç, harç biz de birini alabiliriz” dedi ve “Ölülerin” üzerine kurduğu transfer politikasını bu sezon biraz da zorunluluktan değiştirmek zorunda kaldı.. Yani yönetim Lincoln transferiyle büyük bir sürprize imza atarak “Bunlar alsa alsa Lincoln’ün posterini alırlar” diyen kendi taraftarını da şaşırttı..

- İki.. Roberto Carlos, Fenerbahçe gibi bir kulüpte parasının tek kuruşunun bile kalacağı endişesini taşımadan imzayı attı..
Lincoln ise, sadece bakkala, manava, kasaba değil, kurda kuşa bile borcu olan bir 6alatasaray’ a transfer olarak büyük bir riskin altına girdi.. Bakmayın siz sağda solda yazan “Lincoln teminat mektubunu aldı, imzayı öyle attı” palavralarına.. Biz ne teminat mektupları, ne imzalar gördük. Ribery’ ye de böyle bir teminat mektubu verildi de ne oldu?. Adamın 100 bin dolarını ödeyemediler, o da çekti gitti.

- Üç.. Roberto Carlos biliyor ki, Fenerbahçe sadece Türkiye’ nin değil, dünyanın sayılı camialarından biri..
Lincoln de biliyor ki, geldiği yer, artık Avrupa‘da adı olan ama sanı olmayan bir camia.. Her ne kadar “Kuyruğunu tramvay çiğnemiş olsa da aslan aslandır” diyeceksiniz ama siz onu gidin bir de Lincoln‘e sorun..

- Dört.. Roberto Carlos 6alatasaray’ ı sezon içinde sadece futbol değil, basketbol, voleybol, hentbol, boks, kürek, uzağa tükürme yarışması hatta sidik yarışı dahil her alanda ezip geçen ve bunu artık geleneksel hale getirip, taraftarı için yeni yeni 6alatasaray‘ı yenme zevkleri araştırması içine girmiş bulunan bir camiaya geldiğinin farkında. Yani Roberto Carlos’ un, 6alatasaray maçlarında sahaya çıktığında galibiyet için ekstra bir katkı yapmasına gerek yok..
Ama Lincoln öyle mi?.. O gelecek.. Şöyle bir Kadıköy cehennemini yaşayacak. Sonra bir de Ali Sami Yen’ de denk gelirse Fenerbahçe maçına çıkacak. O karşılaşmanın başında, ortasında ve sonunda kafasına su şisesi yeme ihtimalini göz önünde bulundurursak, Lincoln’ ün işi daha zor..

- Beş.. Roberto Carlos aldığı transfer ücretini sorun yapmayan ve sadece kendi işine bakıp, takımının başarısını düşünen bir kulübe transfer oldu..
Ya Lincoln.. Çoğu zaman “Dini, imanı para olan” hatta bu uğurda en yakın arkadaşını bile “O niye bunu alıyor da ben almıyorum” diye bazı maçlarda yüzüstü bırakan bir takıma geldi. Üstüne üstlük işbaşındaki yönetim bir bakmışsınız “Aldığın para çok fazla” diyerek, bir süre sonra Lincoln’ ün sözleşmesinde indirime gitmeye de başvurabilir..

- Veee altı.. Roberto Carlos, özüne, sözüne güvenilir, kendilerine yapılan her türlü pisliğe, tehdide, şantaja boyun eğmeyen, “İlle de şampiyon olacağız” diye ona buna ödün vermeyen, sıradan bir kupa için Federasyon’ daki amcadan, dayıdan medet ummayan, ona buna borcu olmayan ve ne olursa olsun dimdik duran bir başkana ve yönetime sahip bir camiya geldiğinin bilincinde..
Lincoln ise, bir söylediği, bir söylediğini tutmayan, dün “Ak” dediğine, bugün “Kara” diyebilen, seçim kazanabilmek için yanına aldığı isimleri yarın bir mendil gibi buruşturup atan, uçan kuşa borç takan bir camiaya transfer olmanın cesareti (!) içinde..
Şimdi bu kadar şeyden yola çıkarsak hangisi daha büyük transfer?..
Tabii ki Lincoln (!!!)

Hem de 5 kere, 10 kere Lincoln..
Ben “Sıradan” (!) bir transfer olan Roberto Carlos’ u bir kenara bırakarak, Türkiye’ de “Sonu belli olmayan”, pardon belki de belli olan (!) bir maceraya atılan Lincoln‘e “Hoş geldin” der, özellikle Fenerbahçe yenilgisinden sonra Ali Sami Yen’ de gerek maç içinde, gerekse karşılaşma sonrasında kafasına yiyeceği su şişelerinden korunmasını tavsiye eder, bu arada orta sahada Sabri, Arda, Necati gibi diğer takım arkadaşlarının tuttuğu “Bayrak” nöbetine yapacağı katkılar nedeniyle de kendisine başarılar dilerim..
[/COLOR]

asas1453

New member
hem galatasaray bu transferin parasını ödeyemez ...

valla bekliyom bi gün statlarını bile satcaklar

1sc0rp!tX

Altın Üye
Gs Liler Görmesin : )

birkanwalek

New member
UPS'nin sahibi ödedi Lincoln'ün bonservis bedelini.
Carlos 34 Lincoln 28 yaşında. (Carlos gibi profesyonel futbolcuların yaşı önemli değildir.)
Fb'nin Carlos'u alması doğal Gs'nin Lincoln'ü alması mucize..

Bence Lincoln çok iş yapacak çünkü gs bence Türkiye'nin en iyi kadrosuna sahip defans ve forvet olarak. Ortasahasıda halledildi kanatları Arda, Hasan Şaş..
Bu sene onları şanslı görüyorum.
Lincoln uyumsuz bir adamdır bu arada..

Yazın fanatik bir bakışla yazılmış o fikrimide söylemeden edemiycem.

Tüm anketlerde Lincoln transferi çıkıyor. Çünkü insanlar gs nin almasını büyük başarı olarak görüyorlar.
Aslında Carlos profesyonel yanını göz önünde bulundurursak Anelka ve Kezman gibi çok yetenekli olupta kafa olarak sağlam olmayan oyuncular gibi değil kısa sürede çıkar sahaya ve en iyisini yapar... Carlos çok daha önemli bir transfer bu açıdan..

rapl0rd

New member
aslında bi kac madde dogru ama bu maade ye cok guldum bir bjk li olarak biliyorum ki gs nin avrupa daki imajı su an da bile turkiyedeki tum takımlardan daha ustun fb dunyada saylı camialardan biri demek febe yaptıgı birkac haraketle, basarıyla hatırlatıyo kendini demektir
bu basarılardan bir tanesini alabilirmiyim acaba ben fazla hatırlamıyorum da

Єηєму' Alıntı:
- Üç.. Roberto Carlos biliyor ki, Fenerbahçe sadece Türkiye’ nin değil, dünyanın sayılı camialarından biri.. :hhmanD

ÖzIemiM

New member
Єηєму' Alıntı:
- Üç.. Roberto Carlos biliyor ki, Fenerbahçe sadece Türkiye’ nin değil, dünyanın sayılı camialarından biri.. :hhmanD

:D dünya biras az oldu evrenin hatta kainatın:D

sıfırcı fb lakabıyla tabikiD:

αѕ!_υє_мαυ!

όℓυ ∂σgмυ$ &

Süperlig ten başka kupa görmediğinizden :durdurun
O övdüğünüz takımla 2 senede bir zor zoruna şampion oldugunuzdan
robertoyu transver etiğiniz paraya satın alınabilecek takımlara yenildiğinizden :durdurun
başkannınızın sahtekar oldugundan

size komik geliyodur sizin örneklerinizden çok dünyada

sizden başka kim alırdıkı o morugu niçin feneri seçmişmiş

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
Sizin Sözde Yıldızlarınız Var. . .Peki Sizin Hiç Türkiye Kupanız Var Mı???

Forza Beşiktaş!!!

αѕ!_υє_мαυ!

όℓυ ∂σgмυ$ &

bu iş dünya yıldızlarıyla olmuyo

yürek ister

ELLe KoLLa DeGiL BiLeKLe, PaRaYLa PuLLa DeGiL YuReKLe

ulugbey

New member
erken konusanlar.anelkayla ortegayla kendini avutanlar en costukları günde meydanlarda elleri boş kaldıklaırnı unutmaısnlar.
ortega , anelka , appiah hangisi bu güne kadar sabrinin,ümit karanın yaptıklarını yapabildi.
isimlere takılmayın oturun gercekten bi bakın.?

istedigin kadar iyi adamı topla ama unutma ki. Gs kimsenin tanımadıgı oyuncularla dünyanın bir numarasına kadar yerleşti.

ysankaya

New member
ya benim anlamadığım olay nedir bu fenerlilerin lincoln muhabbetiii
zorlarına mı gitti ne hala akıl erdiremiorum birakın başka takımlarla ugraşmayı da kendinize bakın siz hem size mi duştu yoq g.s futbolcunun parasını ödeyemez yoq bakkala kasaba borc var HERKES KENDİ İŞİNE BAKSIN BEYLER...!!!!!!!!!!!!!!
lig başlasın o zaman hepberaber görelim kim ii kim kötü o zaman herkes yorum yapar

thefirefox

New member
1. burda fenerbahçe kousunda belki haklısın iyi transferler yapıyo ama galatasaraya hakaret ediyosun ve haksız duruma düşüyoysun

2. kabul fenerbahçe zengin bir klup türkiyede klupler önümüzdeki 5 sene boyunca fenerbahçeyi finansal açıdan yakalayamazlar ama galatasaraya gene hakaret ettiğin için gene haksızsın libery zaten bambaşka bi konu hiç girmeyelim

3. fenerbahçe dünyanın sayılı zengin kluplerinde biri sadece öylece tanınıyo en çok tanındığı yerde şüphesiz brezilya
brezilya milli takımı olmak gibi bi amacı varki herhalde 6 yabancının 5 i +1 tr vatandaşı brezilyalı alıyorlarsa alsınlar alabiliyorlarsa daha çok alsınlar gözümüz yok
ayrıca adı sanı olmayan dediğin klup türk takımları arasından türkiyede ve dünyada en çok taraftarı olan kluptür aynı zamanda uefa da yarı finale yükselen türk takımı yokken en iyi dediğiğn takım 0 çekiyoken galatasaray süper kupayı almıştır biraz araştırma yapıp öyle konuş lütfen

4. fenerbahçe bu sezon sportif açıdan galatasaraydan başarılıydı tamam kabul tebrik ederiz ama bu senin galatasaraya hakaret etmen için geçerli bi mazaeret deil hakaret ettiğin için gene haksızsın

5. burda tamamen yanlışsın her klup kendi başarısını düşünür aynı zamanda kazancınıda düşünür ve sen burda fenerbahçeyi övüp galatasaraya hakaret ediyosun ve gene haksızsın

6. türkiyede hiç şike yapmadım diyen her takım yalan söyler her sözü doğu olan bir yönetici bile bulamassın bu konuda beşiktaşta galatarayda fenerbahçede sütten çıkmış ak kaşık deil her takımın pislikleri var ama herkes sadece rakiplerinin pisliklerini ortaya çıkartır gene galatasaraya hakaret ediyosun ve gene haksızsın

7. klubun adı 6alatasaray değil galatasaray dır ve bu yaptığın hakarettir

8. spor dostluktur sporcular kardeştir sonuç ne olursa olsun

9. galip gelince sevinmeyi bilmek lazım ama karşındakini kırmadan

10.saygılı ol ki saygı göresin

SnaKe_17

New member
kardeşim kapatın böyle konuları bu fb de bi carlos dedeyi aldılar hava attılar ama unutma unutturma fenerliler siz daha EFSANE HAGİ nin yıldızlığını söndüremediniz ve dahada sönderemezsiniz.... bak bir konuşma anı
- Artist: zidane ye sormuşlar fb yi tanıyormusnuz diye oda demiş ki ;
- Zidane : hayır yoksa GaLaTaSaRaY damı oynuyor demiş :D:D:D:D

Antony Costa

Cappadocian Glorian Boy
kedi ulaşamadığı ete mundar dermişh:D

34 yaşındaki Şeker Hastasını Almışlar bize poz atıyolar...:)Evet R.Carlos bi efsaneydi ama artık o bir Kestane:D

Ya gene 34 yaşına gelmiş Milan'lı Ronaldo'ya teklif götürüyosunuz.Adam reddi basınca sizde "biz onunla hiç ilgilenmedik"diyosunuz...Buna Adrianoda dahil...:)

bizim 32 yaşındaki Ümit Karan'a teklif götürüyosunuz...Biz Yıllık 8oo.ooo € veriyoz Siz 3.ooo.ooo € teklif ediyosunuz.adam reddediyo sizi...gene diyosunuzki "biz ilgilenmedik Ümit'le...":)

Daha Saymayalım...

Hey gidim Heyyyy!!!:D

Artık HerŞey Değişti...Farkında Olun...and Akıllı Olun!

HTML