Lens kullanmayı düşünüyorum

-loading-

New member
Selamlar ben uzun süredir gözlük kullanıyorum ve lense geçmek istiyorum lens hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ve de önerileriniz. dereceleri de söyliyeyim
sağ göz; sph: +5.50 cyl: +2.00 axe:90
sol göz; sph: +5.50 cyl: +2.50 axe: 90
buna göre lens olur mu olur ise fiyatları nasıldır?

PePeSanceS

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
Bence gözlükle dewam et benimde bi arkadasım lens kullanıyodu baya zahmetliydi kullanması cıkarıp takması vs. artıları var gözlüge göre tabi cazip ama kullanması gölükten daha zor...

yuccA

New member
ben 3 yıldır kullanıyorum .alıştıktan sonra bir sorun olmaz kesinlikle

fakat ilerde gözünden ameliyat olmayı düşünürsen bazı zararları oluyo mesela retinayı inceltmek gibi... retina tabakası ameliyatta ne kadar kalın olursa ameliyat başarısı da o kadar yüksek oluyor...ameliyat düşünmezsen ömrünün sonuna kadar kullanabileceğin birgerçek mesela öğrencimin annesi 30 yıldır kullandığını söylemişti...

ayrıca lensler ısmarlama yapılıyor gözüne göre, gözlük numaralarına göre rahatlıkla ısmarlama yaptırabilirsin ...hatta benim göz derecelerim senden yaklaşık birer numara daha yüksek ben yaptırabiliyosam sen hayli hayli yaptırırsın

çok tedirgindim bu konuda ama bende yıllardır gözlük kullanıyodum şimdi lens te kullanıyorum gözlükte ama dediğim gibikısa zaman içinde ameliyat düşünmezsen lens kullan derim çünkü çok rahat...

HTML