laptop usb çıkışları çalışmıyor pci kart varmı ?

SoSoNeR

New member
arkadaşlar internette araştırdım ama bir sonuca ulaşamadım benim laptopumda ( acer aspire versionu ) usb çıkışlar çalışmıyor internette araştırdım acer aspire sürümünde sürekli bu sorun oluşuyormuş
unkown device diye hata veriyor
bunun çözümünü bulamadım
acaba laptop lar için pci usb kartlar varmı yada alternatif olarak ne yapabilirim ?

angelmax

New member
altarnatif olarak eğer e-sata veya firewire çıkışlari notbookunuzda varsa dönüştürücülerle çoklayabilirsiniz.

fakat buna gerek yok bence çunkü sorununuz yazilimsal olabilir.
işletim sisteminiz notbookunuzlami geldi yoksa daha sonrami yüklediniz?
eğer sonradan yüklediyseniz notbook chipset driverini üretici firma yani acerin sitesinden indirin ve yükleyin.
ayrica aygit yöneticisindeki tüm sari ünlemli usb ile ilgili veya değil hepsini secerek kaldırın yani silin.
daha sonra dananim değişiklerini tara seceneğini uygulayin.
bios ayarlarinizi default yapip save exit seceneği ile çikiniz.

DarthErim

Altın Üye
PCMCI ve bunun yeni sürümü (dar olanı için )usb kartlar var Ancak PCMCI 500mA sağlayamıyor diye hatırlıyorum.
AZ güç çeken aygıtları kullanabilirsin usb Y kablo yaptırıp çalışıyorsa Laptopun portlarından elektirk çekip PCMCIA kartta tüm cihazları çalıştırabilirsin.
Ben emektar Laptopumda USB 2.0 cihazları PCMCI kartla ve Y kablo ile kullanıyorum.

SoSoNeR

New member
İŞİN KÖTÜ tarafı bendeki acer modelinde ( 5100 ) firewire ve e-sata mevcut değil
yazılım olarak olduğunu sanmıyorum çünkü unkown device uyarısı veriyor
2 cisi işletim sistemi olarak windows 7 ultimate 64 bit kullanıyorum
sanırım bu sorunu çözemeyeceğim

HTML