Laptop umu kurtarın

Sponge BoB

New member
Degerlı arkadaslar bulgarıstandan laptop almıstım wirellesi calısmıyo diye burdaki dallama bilgisayarcı xp yi yeniden kurcaz dedi kurdu yanlız bilgisayarın ustunde xp home vardı bunu kaldırıyordu onu kuramamıs bulgar cd si lazımmıs gitti xp pro kurdu benim laptop kaplumbaga gibi oldu bu herif nasıl xp home yi kuramadı pc nin altında orjınal reg keyde var anlamadım bende orjınal cdsıde yok nasıl xp homu kurarım kendı key ımı kullanırım anlayan varsa bı el atarsa cok sevınırım

parcalıycam bu aletı

ya arkadas yokmu anlayan bu ısten yoksa yanlıs yeremı actım konuyu mod mud bırılerı yokmu burda uyarsın yada sorunu cozsun donanım dıye part acılıyo arkadas is dıger sitelden kopyala yapıstırsa biz devayı yanlıs yerde arıyoruzdur ama durum bu degılse bı alakadar olun

yolsever

New member
laptopta gelen kurulum cd si yoksa home altındaki şifrelerle kurulmaz.o cd ye ihtiyacın var lisanslı olması için ama pro ondan daha iyidir.kuran adam öbürünü temizlemeden yapmış herhalde yavaşlık ondan.herhangibir xp cd sini koyup yeniden başlat ve altında bir program var deyip xp pro ikazından sonra esc ye bas ve formatı da ntfs yavaş deyip yap problem kalmaz

mic999

New member
anladığım kadarıyla senin bilgisayrın xp profesyomnal kadırmadığını savunuyorsun aslında benimde senle yanı kaderi payalaşıyorum benimde bilgisayr rusyadan geldi ama aramızda ki fark ben bilgisayrdan anlıyorum sen pek anllamıyorsun galiba (ustune anınma yanlış anlaşılmasın)neyse soruna gelirsek sen in bilgisayrın ozelliklerini yazarsan san hangi xp kurman gerektiğini solerdim kolyaca ama burdan solemek eğer senin bilgisayrın profesyonalın kadırmadığını duşunuyorsan xp homeyi yukle ama adam gibi bi bilgisayrcıya git vede sorunlarını net olarak soyleki yardımıcı olabilsin benim bilgisayrda home keyi var altına ama home değil xp profesyonal yukledim cok zor bi iş değil biraz ugraşasan haledersin kolay gelsin

Sponge BoB

New member
thnx

beyler ılgı ve alakanıza cok tesekkur ederım bı arkadas ozellıklerı sormus 448 ram celeron 1.60

yolsever

New member
arasındaki fark adam gibi kurmayı bilmeyen biri yapıyorsa altındada windows varsa yavaşlar ve orijinal cd yoksa laptop altındaki şifre işine yaramaz dedim.

mic999

New member
Sponge BoB' Alıntı:
beyler ılgı ve alakanıza cok tesekkur ederım bı arkadas ozellıklerı sormus 448 ram celeron 1.60
tamam işte işlemcisi zayıf celeron cok zayıf bizde ole bi asus var oda kaplubağa gibi sen eğer xp homenin daha hızlı olduğunu duşunuyorsan onu yukle tabi korsan alıcaksın senin key bi işye yaramaz o keyin kendi orjinal CD si olması lazım secim senin
ya yavaş xp profesyonel yada hızlı xp home

meqadu

New member
geçmiş olsun

Arkadaşım tek sorun eğer xp home olmasıysa emin ol
xp pro daha iyi ve daha uyumlu ama eğer xp nin orjinal olmasını da istiyorsan
xp pro için kaçak keyli windowsu orjinal yapmaya yarayan bi program var bende.
Senin o bilgisayarcı format atmadan önce sistemin yedeğini alması gerekiyordu çünkü
laptoplarla birlikte kesinlikle windows cd si verilmez çünkü satıcı firmalar bu cd leri çoğaltır ve satarlar.Ama bulgaristandaki servisine verirsen sana orjinal cd sini yüklerler tabi yanlış bilmiyorsam 50$ gibi bir ücret talep ediyorlar. istersen bana özel mesaj at sana link vereyim xp nin legal olmasını sağlayan programı vereyim.Bu sayede lap topun altındaki cd keyi girerek legal hale getirirsin

sarisari

New member
ben laptopu aldıgımda hiç bir cd yoktu. bi arkadastan home cd si buldum format atarken alttaki orj. keyi girdim. kurdum . sorun yok güncellemeleri lisans doğrulamalarını falan geçiyor.....

adres63

New member
Evet laptoplarla orjınal wındows verılmıyo bende hp var ama bızde setuplar var 4gb falan gerçi sen format atmışsın eğer hp ise makıne o setuplarında gıtmıştır.Hp ise F11 ile kuratarabılırsın tabı recovery bolumunude silinmemişse.Ama işten anlayan bir bilgisayarcı senin işini çözer hocam

Sponge BoB

New member
tesekkurler

arkadaslar gercekten bana cok yardimci oldunuz ama gelgelelim ben usta bi bilgisayarci bulamadim neyse bunu boyle kullanacaz anlasilan herkese tekrar tekrar cok tesekkur ederim

HTML