LAPTOP umda Sogutma Problemi

Huseyin_

New member
Arkadaslar elimde Arçelik BNB 573B Core duo laptop vaR.
Laptop Masallah Fan actımı hiç durmuyor artık.Hep calısıyor.
Oldukca da sesli geliyor bana fanı ve de durmaması canımı sıkıyor.
Akıllı fan kontrol sistemi yok laptop un biosunda.
Bu Laptop ile ilgili bilgisi olan bir arkadas var mı?Bana yardımcı olabilirse memnun olurum.Tum arkadasların dusuncelerine acıgım.
Veya fanı değiserek bu sorunu cozebilir miyim?Şimdiden tesekkurler.
iyi aksamlar...

Solariz

Administration
aynı laptoptan iki tane var bende biri kendi evimde biride ofisimde fanı nerdeyse hiç susmuyo geceleri açık bile bırakamıyorum özelikle fan tozluysa =) evde kulanmak bi işkence haline gelir ben çok fazla ugraştım ancak arçelik firmasında cevrem olmasına ragmen sonuc kat edemedim eger 7 arızayı doldurabilirsen bir yıl içersinde degişim talebinde bulunmanı öneririm bu şekilde üst version bir laptop ile degiştireceklerdir..

maviay2006

New member
kucağında yatagında kullanırsn fan dolmustur toz olmustur.. temizlenmesi gerek.. sogutma alırsan fazla bi işe yaramaz temizle düzgün yüzeyde kullan... yok düzgün yerde kullandımda bole oldu diyorsan servise gönder... becerebilrisen sen al yedek parçasını tak:D

Fatih Hoca

Banned
Resimde de göreceğiniz üzere benim bilgisayarımda böyle bir menü var, güç seçenekleri bilgisayarın o anki durumuna bağlı olarak değişebiliyor. Örneğin; Pc'yi şarja bağladığınızda pc super performance olarak çalışmaya başlıyor ve bu da pc'nin çok ses çıkartmasına neden oluyor. Bu menü sayesinde pc'nin güç seçeneklerini ayarlayabilirsiniz. Pc çok ses çıkarttığında 'Quiet Office' konumuna getiriyorum.

Huseyin_

New member
Arkadaslar verdiğiniz bilgiler için tesekkurler.
Contract Killer tesekkur ederim ama oyle bir menu yok bende.
Arcelik in manager programı yok laptop u ıyı kullanabılmek ve yonetmek için.
Ayrıca Arçelik in parcaları tamamen toplama.Clevo laptop un uzerine arcelik etiketi ile satıyor gibiler.Everest le kontrol ettim anakart clevo ya ait.
ARCELİK ETİKETİNİN ALTINDA DA cLEVO YAZIYOR.
Ben de Clevo laptop vardı ve eski olmasına ragmen sorunsuzdu.
Bunun fanı bile uyduruk bir urun.A power diye bir urun duymadım daha once.
Fanı A POWER isimli bir fan.
Fanı oldukca temiz.Sık sık da temızlenıyor ama sonuc aynı arkadaslar.
bASKA fikri olan arkaaslarımdan cevap bekliyorum.
Tekrar tesekkurler...

corumluser

New member
Resimde de göreceğiniz üzere benim bilgisayarımda böyle bir menü var, güç seçenekleri bilgisayarın o anki durumuna bağlı olarak değişebiliyor. Örneğin; Pc'yi şarja bağladığınızda pc super performance olarak çalışmaya başlıyor ve bu da pc'nin çok ses çıkartmasına neden oluyor. Bu menü sayesinde pc'nin güç seçeneklerini ayarlayabilirsiniz. Pc çok ses çıkarttığında 'Quiet Office' konumuna getiriyorum.

abi o bi yazılım mı yoksa pc nin kendi özelliiği mi???

Huseyin_

New member
Anlasılan sorun cozumu suan ıcın yok.E iyisi bildigim yolda devam etmek.
İlgilenen arkadaslara cok tesekkur ederim.iyi aksamlar...

Fuat

New member
Bu durumun çözümü yoktur dediğin gibi çünkü laptopların son çıkan modelleri dışında ısınma sorunları büyük sorun yaşatıyordu.Ancak son çıkan laptoplarda bunun önüne geçmişler,fan ayarlarından ya da teknolojiden midir nedir oyun bile oynayabiliyorsun cod4 gibi...

Yeni bir laptop almaya başlamalısn dostum ;)

HTML