Laptop kapanma sorunu

yibitcan

New member
arkadaslar acer bi laptop sahibiyim.laptobu daha acmadan windows ekranına gelirken kapanıyor.sarjı full.ısınmadan dolayı degil cünkü daha öncelerden yaklasık 10 saate yakın calısıyordu.virüsten de degil NOD32 ile tarattıgımızda da bişey cıkmıyordu.bana bi yardım edermisiniz ? acaba pilinden dolayı olabilir mi ?

n€d!mbur@k

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
pilini çıkarıp, prize takılı denedinmi hiç,
yada ekran kartı sorunu olabilir tam goruntu gelınce kesılıyorsa...

UzakLara

Kalpsiz
Açılışta Windows Logosundan sonra pc Yeniden başlıyorsa veya kapanıyorsa SATA Enabledir. SATA disable olmadan açılmaz. SATA'yıda BIOS'tan Disable yaparsın. (Özellikle ChipSet'i yükledikten sonra yaptıysa bunu garanti sorun ondandır)

Acer notebook'larda genellikle bu sorun çıkıyor.

Yada PC'yi uzun süre çalıştırdınsa, ACER'larda ısınma problemi var. Bir müddet bekledikten sonra yeniden aç. Eğer uzun süre bekledikten sonra açılıyorsa servisine götür. Board'ını değiştircekler.

yibitcan

New member
önceden günde en az 10 saate yakın calısıyordu hatta geciyordu bile.bir kac kisiyede sordum fanından olabilir dediler

cemm20

New member
ekran görüntü ayarı 64 bit olarak ayarlıysa bunu 32 bit olarak düzenle sorun kalmaz..bende de olmustu..!!dene istersen

Zeytin

Zeytin&Limon
ekran goruntu ayari max 32 bit diye biliyorum ben :(

peki kapanirken isinma varmi yada tepkisi ne makinenin.. isletim sisteminden dolayi bir islemci kararsizligida olabilir.. bence test etmelisin kapandigi anlardaki sicakliklarini

HTML