Laptop Ekran Kartı

boga1907

New member
Herkeze Merhabalar

İlk öncelikle herkezin Mübarek Kurban Bayramını En içtendileklerimle kutluyor ve Mübarrek bir bayram olmasını diliyorum...

Sorunumu gelirsek masasütü dışında bir tane lenova Y550 model laptop'um var ve laptobuma ekran kartı eklemek yani değiştirmek istiyorum bana bu konuda yardımcı olabilcek bi satın alma sayfası arıyorum ve hangi ekran kartlarına bakmam lazım uyumlu olur mu açısından bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şuan laptopta Geforce 210M var yanış hatırlamıyorsam ama ben Ati 4870X2 veya Ati 5XXX serisinden eklemek istiyorum eğer derseniz Ati olmaz o zaman Geforce 4XX veya 5XX serisini düşünüyorum lütfen bana bu konuda yardımcı olun...:sleep:

S

SqooK^

Guest
En içten dileklerimle bayramın mubarek olsun sagol senınde :) cümlemizin fakat ekran kartı nasıl alıcaksın laptop bunu merak ettim yalnız sana şu detayları dikkate alarak almanı öneriyorum
1.Ati 5xxx-4xxx en dusuk modellerine kadar hiç birini önermiyorum ( nedeninide şöyle acıklayım 2010.12 ay sürümü drıvarları var piyasada bazı 2 tane laptop dıye hatırlıyorum onlar hariç hiç bir laptop yeni driverların coguyla uyumluluk yapamıyor.
2.Alıcagın ekran kartı mutlaka Amd 6550 ve üstü olmalı gpu testlerinide mutlaka googleden yaz ilk gelen sitede zaten sana cok şey gosterıyor.
3.Nvidia alıcam dıyorsan gt520mx-gt520m uzak dur alıcaksan ozellıkle onerebiliceğim ekran kartları 525m ve üstü veya gt 425m üstü öneriyorum.

boga1907

New member
bir yerde okudum laptoplara ram ve ekran kartı ekleniyormuş bu yüzden merak ettim acaba ekleye bilir miyim diye benimde aslında aklımda olan ati 5970 peki bunu normal bi 5970 alsam olur mu yoksa laptoplar için özel mi onu nerden öğrene bilirim

S

SqooK^

Guest
olmaz, 5970 almak istiyorsan bile laptop için alman gerek onuda Türkiyede bulabiliceğini sanmıyorum sana tavsiyem alabiliceğin biyer bulman veya varsa almak istiyorsan yukarda verdıgım modelleri alman.

HTML