laptop arıyorum

alalay_ak

New member
öncelikle bütün hackhell ailesine selamlar

ben makine mühendisliğini yeni kazanmış bir mühendis adayıyım

ailemin sözvermesi üzerine bana burayı kazanmam karşılığında laptop alacaklar

seçimi bana bıraktılar

baskalarından duyduguma benim işime yarayan programlar için ekran kartı

yüksek bilgisayarlar gerekliymiş ( ayrıca oyun oynamayı da çok severim ders harici tabi :001_rolleyes: )

bi de kafamda bazı sorular var

her şey de olduğu gibi fark eder ama marka çok mu önemli

HP ? toshiba ? acer ? dell ? asus ? samsung ?

hangisini alsam?

:clap yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim :clap​

NOT: mesajda hiçbir reklam amacı güdülmemektedir

Fatih Hoca

Banned
İyileri;

1-) Asus
2-) Toshiba
3-) Acer

Kötüleri de bunlar.

1-) Samsung
2-) HP
3-) Dell

Asus al derim, olmazsa Toshiba.

cz5

New member
bak arkadaşım 2 senedir toshiba satellite kullanıyorum birkere sorun çıkarmış değil

performans arıyorsan toshiba

kalite arıyorsan toshiba

sorun istemiyorsan toshiba

ama tuzludur

cagatay48

New member
hemen satayim bir adet asus f5sl :) benimde tavsiyem asus kardeşim toshiba bence sakın alma o kadar para veiyon ama makine mal oluyo söleyim benim asus un başına gelmedik kalmadı cay kola bolca bira içti :) yemedik darbe kalmadı tık yok alalı bir seneyi geçti format dahi atılmadı tek bi kere amir ettirdim oda benim eşşekliğim sırt üstü sarj takılı iken düşürdüm sarjın girdigi yer kırıldı onuda 30 liraya yaptırdım servis 200 demişti :) ayrıca teknik serviside çok hızlı ... umarım vercen paraya değer iyi günlerde kullanman dileğiyle

<<<RevengeR>>>

ƒσяυмυη ηєω ѕтαяı
arkadaşlar bir ortak karar verelim ona göre arkadaşımı ona yönlendirelim keşke anket açsaydın arkadşaım ama bence tavsiyem Asus derim

cagatay48

New member
şöle söleyim bende ilk acer vardı oyunlarda belli bir süreden sonra kasma yapıyodu çok ısınıyordu ev arkadasımda toshiba vardı çok hava atmıştı aldıgında ondada ısınma sorunu vardı ama ben şuan kullandıgım asus ta hiç o sorunu yasamadım çok pahalı bir modelde değil f5sl bi bak derim ben

Hyperion

Rally Art
Asus Forever Asus Al Başka Birşey Almaa :)

ServerErr0r

uid=0(root)
Asus alabiliyorsan al,W90 oyunlar için süper bişey, Dell iyi,ama asus kadar deil,Acer önermiyorum
Casper ve Toshiba kullanmadım,ama iyi diye biliyorum,

aaBa

New member
Samsung'un kötü laptop cıkardığını iddia eden şahıs sebebinide açıklasa keşke.. Samsung r520 kullanıyorum özelliklerine göre ucuza aldım.... kullanıyorum hiç bir sorunum yok bir bok bilmeden laf söylemeyin sonra yanlış yönlendiriyorsunuz insanları..
ACer ve Samsung suanda en uygun markalar.

gkatlav

New member
Tabi ki Samsung

incelemek için

HTML:
http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-r522-xs0btr-r522-core2duo-t6600-2.2ghz-3gb-320gb-1024mb-hd-4650--15.6-dvdrw-wbas/productDetails.aspx?I_ID=40314
bir de tabi ki Asus var

incelemek için:

HTML:
http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n51vn-280dv-n51vf-core2-duo-t9600-2.8ghz-4gb-500gb-15.6-cam-bt-fp-1024mb-gt240m-dvdrw-wvpre/productDetails.aspx?I_ID=40784
ama yine söylüyom Samsung

HTML:
http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=85951&ad=SAMSUNG-R620FS03TR-C2D-T8700-4GB-500GB-Tasinabilir-Bilgisayar
:durdurun:durdurun:durdurun

MRTCBNKY

New member
4 ayrı toshiba modelinde dvd sürücüsünün çoğu dvd yi okumadığını gördüm.
asus kullandım pek sorunla karşılaşmadım.
macbook a geçtim eski günlerime acıyorum.keşke yeterli paran olsa da bir mac alabilsen.
istediğin programı kullan hemde open GL desteğin olacak(çizim ve 3D programları için).
sorunsuz virüssüz driver derdi olmadan.
mac oyunları bana yetmez dersen bootcamp ile acılısta 2 işletim sisteminden birini (mesela win 7) secebiliyosun.ya da aynı anda iki işletim sistemi çalıştırabiliyosun biri sanal olarak.

onun haricinde özelliklerden ziyade markaya da bak. birisi 512 ekran kartı der ama ötekinin 128 i kadar anca çalışır ona da dikkat et.
sen iyice düşün taşın araştır. kolay gele....

HTML