Lan ağdaki bilgisayara nasıl sızılır? Ayarları nasıl değiştirilir?

xmanx

New member
Lan Ağdaki bilgisayarı Hackleme Nasıl olur?

1)Lan ağdaki bilgisayarlara dos yada farklı bir programla nasıl sızılır ?

2)Windows üzerinden çalışan programlar hangileridir?

3)Diğer bilgisayarların içindeki veriler ve Bilgisayarların ayarlarını değiştiren ve ele geçiren programlar varmıdır? varsa Program isimleri nelerdir?

:biggrin :clap :biggrin :clap :biggrin :clap :biggrin :clap :biggrin :clap :biggrin :clap :biggrin

abcas

New member
lan daki bilgisaya sızma yönetinin yaptıgı ayarlara bağlıdır. gerekli yetkin varsa web browsere örneğin: \\abcas\c$ yazarak girebilirsin ama tam olarak ne demek istediğini anlamadım ve daldan dal gecmişin.

xmanx

New member
Örnek olarak açıklayalım

internet üzerinde ip numarası bilinen bir bilgisayara dosya gönderip o kabul ettikten sonra
kişinin bilgisayarı ele geçirilip ve bilgileri alınabiliyor ve aynı zamanda cd si çıkartılabiliyor bilgisayara reset atılabiliyor.... aynı olay lan üzerinde de geçerlimidir veya böyle hack programları mevcut mu konu gayet açık.........

abcas

New member
yapılabilir ama o yerel agada güvenlik durumu sağlamsa işin zor.saglam bir trojan yedirirsen ayrı.

jarule

New member
server 2003 kuracaksın Group Policy ayarlarından istediğini değiştireceksin eğer böyle olmaz diyorsan kaç yolu daha var ama anlatılması imkansız direk görüp uygulaman gerekli ;-)

RE

şems ile pervane
aynı sey bende sorucam bız ewde adsl yı 4 kısı kullanıyoruz bende bağlanıyolar modem bende sıdmı kablolu bu arda ben onalrın pcye ansıl gırebılırım yanı onalrın c sınde dsınde ne var dıye bakmak ıstıyorum nasıl yapcam ?

caylaqk

New member
telnet yapılan son güncellemeler ile kapandı. essential ile sadece patlaşıma açık klasör , dosya ve ana dizine ulaşabilirsin. eğer kullanıcılar fazla çakmıyorsa bu işi trojan yedirmeyi deneyebilirsin. güncel trojanları virüs tanıyacağı için kendin trojan yazmalısın veya antivirüslerin tanımadığı trojan bulmalısın. (gerçi trojanın modası geçti artık ama kullanıcı embesil ise halen işe yarayabiliyor) eğer karşı taraf 3. parti yazılım olarak firewal kullanıyorsa işin çok daha zor hem kullanıcı çok bilinçli demektir hemde firewal bilgisayara giren çıkan tüm paketleri kontrol eder.

eğer karşı tarafın bilgisayarıyla şöyle kimse olmadan 5 dakka yalnız kalabiliyorsan kesinlikle bağlanabililirsin radmin,dameware , xp remote desktop vs gibi araçlar ile.

port tarama proğramları ile taratıp açık portlara bakarak daha önceden trojan yemiş ise bunu tesbit edebilirsin. tabi hangi trojanın hangi portu kullandığını bilmen lazım.

birde şunu deneyebilirsin 3 -5 satırlık bir dos komutu ile bilgisayarın ana dizinini paylaşıma açabiliyosun ama daha önceden ana dizinin bir kere paylaşıma açılıp tekrar kapatılması gerekiyor ben denedim formatlandıktan sonra bir kere paylaşıma açılıp tekrar kapatılmazsa çalışmıyor. bu dos komutları nedir demezsin umarım çünkü bunu netten rahatlıkla bulabilirsin. bu dos komutlarını not defterine yazıp uzantısını bat yaparak karşı tarafa yedirirsen essential ile veya ip ile ana dizine ulaşabilirsin ondan sonra bilgisayar senindir. istediğini yapabilirsin.

bide laptoplarda yapılacak birkaç ayar ile laptobu acces point olarak kullanabilirsin. yani dosyayı paylaşıma açarak uzaktan ulaşırsın. kablosuz olarak ulaşırsın.

yöntemler bu şekilde uzar gider uğraşırsan mutlaka girersin. Türkiye 'de güvenlik 263. planda :s olduğu için . yani kimse güvenliği umursamıyor. ancak birilerin canı yanacak o çevrede duyanlar kendi çapında tedbir almaya başlar.

bu arada yapılan araştırmalar hack olaylarının yaklaşı %70 i subnetlerde oluyor yani aynı ağı paylaşıyosan işin kolay .

xp şu anda altın devrini yaşıyor mutlaka şu andada açığı vardır ama yüzlerce açığını geçen yıllarda kapattı eskisine göre çok daha stabil ama linux çok daha güvenli.

not : gerçi bunlar heryerde var ama ben yinede uyarımı yazayım fazladan 2 satır göz çıkartmaz demi.. uzaktan bilgisayara sızmak tck ya göre suç sayılmaktadır ,bilenler bilir ben yinede yazayım. bu yöntemler saldırıların nereden gelebileceğini göstermek için yazılmıştır. kötü amaçlı kullanımlarda kullanan kişi sorumludur.

xmanx

New member
sonunda caylaq arkadaş aradığımız bilgilere net olarak cevap vermiş birde bu işin nasıl yapıldığını tam iyice dökümanlarla öğrensekk daha da güzel olacak tabiki.

Aslında en basit kendi 3 bilgisayarımda denemek istiyorum 3 ü de benim bilgisayar ve kendi bilgisayarımda bunları yapmak istiyorum biri diğer odada ve kontrolün bende olmasını istiyorum.... asıl soru bu kadar basit

ama asıl iş bunları nasıl yapacaz hangi programlar ve hangi dos komutları gibi net bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

dgck

New member
Turkojani Kullanarak Da Yapabİlİrsİnn Ve BÖylece Onun Ekran Kartini Bİle Yakarsin

WiLdBoY

Altın Üye
ARP Spoofing yöntemi ile her haltı yiyebilirsin LAN üzerinde

2 kelime sana google'da baya bir geniş saha sunacaktır :D

falco911

New member
arp demeyin bana :D

wild pm atacaktım ama seviyem yetmiyormuş :S,

winarp spf + netpeeker baya işe yarıyor, spoofer ı çift yönlü çalıştırıp act as router dediğinde netpeeker ağdaki diğer makinaları sana bağlı gösteriyor, sonra istersen netini kes , ister limit koy, istersen pocket capture, hayal gücünün sınırları dahilinde herbişeyi yapabiliyorsun...

etkin bi korunma yöntemi yok, xarp tarzı programlarla atak yapan olup olmadığını görebiliyorsun ama atak yapacak arkadaşlar ip-mac lerini otomatik değiştiren prog. kullandıkları için bişeye yaramıyor pek...

HTML