LAİK bir TÜRKİYE için ATAMIZ neler yaptı?

mert337

New member
arkadaşlar Atatürk laik olabilmek için dinle siyaseti kaldırdı çünkü siyasetle onun hiç bir alakası yoktu ve hiçkimsede birşey demedi çünkü herkes özgür olabilmeyi istiyordu. ve Atatürk laiklikle bu devleti yönetti cumhuriyetle dinle deil tabikide dininde yerleri vardır faka Elhamdürüllah bizde müslümanız ama siyasette işler deişiyor çünkü dinin yeri ayrı siyasetinyeri veeee şu anki günümüze gelelimsizce şu anda laiklik bittimi bir çok şehitimiz oldu ve haberlerde sadece 3 tane askerimiz şehitoldu dior ama bi meşhur birisi ölünce haberler cayırcayır program yapıyor ben anlamıyorum arkadaşlar bizim içimizden vatanımızı bekleyen 3 insan ölüyor kısacık bir haber bence bu mitingler az bile TÜRKİYE HEP KAZANMALI HİÇ ŞEHİDİMİZ OLMAMALI ARKADAŞLAR! ama şu anda ATATÜRK'ÜN kemikleri sızlıyor arkadaşlar vatanımızı bırakmayalım

leke900

New member
%47 diycek başka sözüm yok Türk milleti herşeyi hakediyor ve ben bu işten utanıyorum böyle bir başbakanım ve iktidarım olduğu için.

nickel_tec

New member
mert337' Alıntı:
bir çok şehitimiz oldu ve haberlerde sadece 3 tane askerimiz şehitoldu dior ama bi meşhur birisi ölünce haberler cayırcayır program yapıyor

İzleyende kabahat, laiklik maskesi ardında vatan elden gidiyor diye yaygara koparanlar bu tür programlara da tepki göstersinler... bugün bu piyasanın en zengini ve nasıl bu kadar zengin olduğu aşikardır...

hükümetler iyi olmayabilir, idareciler dürüst olmayabilir, ama suçlanan hep aynı kesim olmasın ve suçları da hep aynı olmasın

Mustafa Kemal'in tek ilkesi laiklik değilki;
İnkılapçılık: Türk Milleti ve Devleti'nin durmadan ilerleyen ülkeler yarışmasına katılmasıdır. Türk toplumu endüstri, bilim, teknoloji, tıp ve sanayi gibi her alanda, her türlü gelişmeye yabancı kalmayacak kendini çağın gereklerine göre yenileyecektir. ...

yani evde televizyon başında çekirdek çitleyip koca bekleyen, babasının okusun adam olsun diye gönderdiği okuldan kaçıp 3 film birden'e giden gençler de bu ilkeye muhalefet etmek demek değilmi???

yorgun-dem

New member
leke900' Alıntı:
%47 diycek başka sözüm yok Türk milleti herşeyi hakediyor ve ben bu işten utanıyorum böyle bir başbakanım ve iktidarım olduğu için.

son derece doğru söyliyor bence.Bu halk kendi kaşınıyuo sömürülmeye mahkumuz

eXi26

New member
Bu yazında ne anlatmak istedin ben tam anlayamadım.
Bi konudan girip bi konudan çıkmışsın.
Laiklik şu an bazı kişilerin anladığı gibi dinsizlik veya inançlı insanları öcü gibi göstermek değildir.
Laiklik: bu ülkede bütün dine mensup insanlar olduğu için devlet insanlara dinine göre hizmet etmez yada dinine göre davranmaz demektir.
Laiklik konusunda bazı kişilere göre başörtülüler,namaz kılanlar irtica tehtidi oluşturuyor ama haç takanlar, kiliseye gidenlere karşı hiçbişey yok.

diğer konuya gelince o konuda haklısın bu konuda daha duyarlı olmamız lazım.

HTML