lütfen yardim Usb bellek hakkinda.....

43tuner

New member
arkadaslar yeni usb flash bellek aldim arbada teyibimde dinlemek icin teyibim usb cikisli neyse konuya doneyim HP laptop kullaniyorum vistali usb bellek 2 GB olmasina ragmen saddece 500 MB kadar muzik yukleyebiliyorum bunun nedeni nedir acaba baska bir usb bellegimi baska marka oda 2 GB onada 500 MB kadar yukleyebiliyorum neden 2 GB kullanamiyorum bu konu hakkinda yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden tesekkurler...

JungeMan

New member
abicim flash bellegi tak laptop ına. otomatik kullan geldıgınde hıcbıseye dokunma ıptal de
bilgisayarıma gir flash bellege sag tıkla ve readyboost a bas oradan eger ozellık acıksa kapatıver. tabı bunları vista pc de yapabılrsn

43tuner

New member
yapiyorum ready boosttan ama yine eski haline geliyor yani kayit olmuyo anlamadim gitti bi turlu...

43tuner

New member
bicimlendirmeyide denedim ama yinede olmuyo intenso marka bellek de readyboost ta farkli seyler paradise marka bellekte baska seyler cikioo ayira xpde deneme imkanimda yok malesef...

yyildirayy

Moderatör
Moderatör
belleğin üzerinde 2 gb yazıpta içi 512 dir o zaman
başka bişey aklıma gelmiyor

zantro

Member
E sag tıkla kac mb dıe bakıver sende .. bicimlendırıncede 2 gb olmuosa .. yazıkkı 512 mb kasmıslar sana =)

Boschwer

M€SHGUL
Önce cöp kutusunu bosalt !daha önceFat32 formatinda Bicimlendirdiysen NTFS yap lakin
her Windwos ortaminda usb aygitlari taniyamayabilir,
verecegim Programla FORMAT BURDAN formatla usb flash bellegi Sonra
Cin MALI degilse bile :) TEST EDELIM BAKALIM NE KADAR DOGRU ANALIZ BURDAN
sonra Eger Readyboost özelligini deaktiv edip her taKildiginda kontrol demissen sorun olmayacak
Readyboost özelligini RAM olarak kullanmak icin ayrica sunlari kayit defterinde kontrol etmelisin degilse tabela yi senin USBbellege göre ayarladim uygulayabilirsin.
Baslat>Calistir>regedit.exe>Admin>ok
HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows NT\ CurrentVersion\ EMDMgmt
sag pencerede ait USB donanimi tabelaya göre ismi veya taninmayan usb diye bulursun !!
DeviceStatus - REG_DWORD - 2
ReadSpeedKBs - REG_DWORD - 2000 (Dezimal)
WriteSpeedKBs - REG_DWORD - 1500 (Dezimal)
RAM olarak kullanabilimen icin yukardaki nin aksine Readyboost özelligini USB bellegin üzerine gelerek isaretleyip özelligi aktif hale getireceksin,tekrar kullanilmis olacakdir, önemli olan USB bellek lerin okuma kopya rahaligi bakimindan mesela USB U3 Teknologisi daha iyiye doru gidiyor..nano teknolojisi de zaten bambaska bir nitelik
Kolay gelsin iyi forumlar diliyorum herkese

HTML