lütfen biri yardım etsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lazarus_tr

New member
arkadaşlar görev yöneticisi açlımıyor tıkladığımda görev yöneticisi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı diyor harbiden bu olay çok canımı sıkmaya başladı biras daha dellenirsem format atacam ama bileniniz varsa sölesin lütfen yardımlarınızı bekliyorum...

rune

Os Doctor
daha önce bu soruna cevap vermiştim. sorunlar bölümünde ararsan bulursun.

rune

Os Doctor
neden 1 : yerel yada domain grup ilkesi tarrafından deve dışı bırakılan bir kullanıcı hesabı kullanmaktasın.

neden 2 : bazı yanlış registry ayarları.

başlat-çalıştır-gpedit.msc yaz ve enter.
kullanıcı yapılandırması-yönetim şablonları-sistem altında ctrl+alt+del seçeneklerine tıkla.

sağ ekrandaki görev yöneticisini devre kaldır (devreden kaldır demek istiyor ancak buna yetiyor türkçesi windowsun) üzerine sağ tıkla özellikler seç. yapılandırılmadı yada devre dışı olması lazım. eğer değilse yani etkin yazıyorsa yapılandırılmadı yı seç ve tamam diyerek çık.

hala çalışmıyorsa şimdi de registry ayarlarına göz atalım.
bunu şöyle halledelim

başlat-çalıştır- REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f
yaz ve enter.

yada başlat - çalıştır - regedit yaz enter

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies\ System
anahtarı altında DisableTaskMgr değeri altında 1 se 0 yap

hala olmuyorsa aşağıdaki değerleri kontrol et değillerse değiştir.
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"DisableTaskMgr"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system\]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"DisableCAD"=dword:00000000

ve bilgisayarını yeniden başlat

o sitedeki adamın cevabı baya iimiş yaa.:eek:ut: her sorunu bu kadar açıklarsan uyku uyuyamayız ii mi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML