Kurtulmuş "Halkın Sesi" Olacak

sherlock_holmes

New member
Saadet Partisi'nden ayrıldıktan sonra yeni bir siyasi parti kurma hazırlıklarına başlayan Kurtulmuş, dün yaptığı toplantıyla yeni partisinin ismini ve logosunu açıkladı.
Kısa adı HAS Parti olan Halkın Sesi Partisi, amblem olarak "Osmanlı Güneşi"ni kullanacak.

Numan Kurtulmuş'un HAS Partisi’nin vitrininde yeni isimler yer aldı. SP’den kopan isimlerin yanı sıra merkez sağdan Refaeddin Şahin, Beyhan Aslan, Erol Göka, Prof. Dr. Çağrı Erhan, Prof.Dr. Hayri Kırbaşoğlu, ve AK Parti eski milletvekili Nurettin Aktaş da yer alıyor. Erbakan'ın yakın kurmayı Recai Kutan'ın yeğeni Zekai Kutan ve Başbakanlık İnsan Hakları Kurulu eski Başkanı Prof. Dr Vahit Bıçak da Kurtulmuş'un kurucular kurulunda yerini aldı.

“SAĞCI-SOLCU DEĞİLİZ"

Kurtulmuş, "Sağcı, solcu, muhafazakar, liberal gibi eski tanımları reddedip, siyaseti yeniden formatlıyoruz. Milletin sesi olacağız" dedi. Kurtulmuş, "Ağzımızdan, ‘yaptırmadılar, müsaade etmediler' sözünü duymayacaksınız. ‘Mış gibi’ yapmayacağız. Reel politiğin en kralını bileceğiz ama reel politiğin önünde diz çökmeyeceğiz" diye konuştu.

"MÜCADELEMİZ ZALİMLERE KARŞI"

Kurtulmuş, “Bu siyasi kadro sözünü hiç esirgemeden çalışacak. Bizden inanmadığımız hiçbir şeyi söylemeyi kimse beklemesin. Yeni gelecek sözü tam kitabın ortasından söyleyeceğiz. Üslubumuzda asla kavga, kamplaştırma, marjinallik olmayacak. Medeniyetimizin değerlerini unutmadan yolumuza devam edeceğiz. Kimseyi bu topraklarda bizden ayrı olarak görmeyeceğiz. Kimseye karşı düşmanlık etmeyeceğiz. Kimseye düşmanlık etmeyeceğiz. Bu ülkede ve dünyada ancak ve ancak zalimlere karşı düşmanlık edeceğiz" dedi.

“SÖZÜMÜZÜ ESİRGEMEYECEĞİZ"

Siyasete yeni bir üslup getireceklerini vurgulayan Numan Kurtulmuş, “Ama, lakin gibi sözleri bizden duymayacaksınız. Sözümüzü esirgemeden konuşacağız. Bürokratik oligarşiyle mücadele edeceğiz. Zalimlere düşmanlık edeceğiz. Sahnenin kenarında figüran sırası beklemeyeceğiz. Oyunu değiştireceğiz" diye konuştu.

Kaynak

Yorumum: Türk siyasetine soluk getirecek bir isim. Saadet Partisinden ayrılmasının sebebini az çok bilenler vardır. Görüldüğü üzere 84 yaşındaki bir başkan ve onun dünürü,oğlu,kızı v.s ile parti tam bir aile saltanatına dönüşmüştür. İşte Sayın Numan Kurtulmuş bunlardan sıyrılarak kendi partisini kurdu. Kendi partisinde siyasette daha önce gördüğümüz isimleri de görüyoruz. Ama ben gerek üslubu gerek siyasi bilgisi ve eğitimi sebebi ile önümüzdeki genel seçimler olmasa da bir sonraki genel seçimlerde meclise girmesini beklediğim bir parti olacaktır.

єℓ_мαяια¢нι

кємαℓιѕ&#1
saadet partisine pek taraf olmasamda siyasi ideolojimi kenara bırakıp parti hakkında biraz yorum yapayım

öncelikle yeni partisi hayırlı olsun demek istiyorum..Saadet partisi kesinlikle ve kesinlikle erbakan ve ailesinin bi nevi aile şirketi gibi bişeye dönüstü yazıdada belirttiğin gibi...

Sayın Numan Kurtulmuş , siyaset yaşı çoktan geçmiş erbakandan daha genç daha dinamik ve daha faal olduğu için SP de bunu çekemeyen erbakan taraftarları zorbalıkla ve tehtitlerle partinin geleceğini mahvetmiştir bu bi gerçek...

Ama şu noktada söyleyebileceğim ''HAS Parti'' ve SP Arasında gelecek seçimde baya bi rekabet içinde olacaklar...

Eğer bi saadet partili olsaydım (kesinlikle değilim) yaşlanmış , siyasete takatı kalmamış erbakan yerine , genç dinamik ve faal olan Sayın Kurtulmuşun tarafında olurdum...(tarafsız yazmaya çalıstım)

sherlock_holmes

New member
єℓ_мαяια¢нι;5198565' Alıntı:
saadet partisine pek taraf olmasamda siyasi ideolojimi kenara bırakıp parti hakkında biraz yorum yapayım

öncelikle yeni partisi hayırlı olsun demek istiyorum..Saadet partisi kesinlikle ve kesinlikle erbakan ve ailesinin bi nevi aile şirketi gibi bişeye dönüstü yazıdada belirttiğin gibi...

Sayın Numan Kurtulmuş , siyaset yaşı çoktan geçmiş erbakandan daha genç daha dinamik ve daha faal olduğu için SP de bunu çekemeyen erbakan taraftarları zorbalıkla ve tehtitlerle partinin geleceğini mahvetmiştir bu bi gerçek...

Ama şu noktada söyleyebileceğim ''HAS Parti'' ve SP Arasında gelecek seçimde baya bi rekabet içinde olacaklar...

Eğer bi saadet partili olsaydım (kesinlikle değilim) yaşlanmış , siyasete takatı kalmamış erbakan yerine , genç dinamik ve faal olan Sayın Kurtulmuşun tarafında olurdum...(tarafsız yazmaya çalıstım)
Haklısın hocam çok güzel yazmışsın.. Erbakan maalesef ve maalesef belkide hayatında ona iktidarı gösterecek bir lideri kaybetti. Tabi ki Erbakan'ın görüşleri de alınabilirdi ama bu vesayet meselesi değil ki.. Sadece SP'de değil CHP'de de aynı durum..

Önder Sav ve Erbakanın Kurmayları... İkisi de bulunduğu partiye liseteleri veriyor...

Numan Kurtulmuş kendi listesinde ısrarcı...

Kemal Kılıçdaroğlu ise gelen listeyi aynen kabul ediyor...

Yanlış anlaşılmasın ama Önder Sav'ın bugün CHP'nin arkasında gizli güç olduğunu herkes biliyor. Deniz Baykal'la son tartışmaları bunu gösteriyor...

Numan Kurtulmuş'a gelen listede Erbakanın oğlu dünürü v.s kısaca hayatlarında siyasi arenada olamayan kişiler mevcuttu.. Sayın Kurtulmuş bunu kabul etmediği için Hocaya itaatsizlik bahane edilerek partiden dışlandı

Numan Kurtulmuş ve ekibi kesinlikle kendilerini sağ ya da sol olarak tanımlamıyor. Herkese kucak aşan bir parti görünümünde. Gerçekten konuşmalarına dikkat ederseniz bunu hep söylüyor.. Parti Kurucu üyeleri şair sosyolog v.s den oluşuyor.. Kısaca gerçekten halkın sesi olmak için uğraşıyor..

Bence kesinlikle takip edilmesi gereken bir lider...

єℓ_мαяια¢нι

кємαℓιѕ&#1
Önder Sav CHP ye kök salmış zaten genel başkandan ve diğer herkesten daha yetkili aynı şey SP de mevcut...Kurtulmuşun yeni partisinin kadrosuna baktığımızda gerçektende diğer görüşten birçok isim var..eski sosyalist eski CHP MHP milletvekilleri...Bu davranışıda herkesi kucaklayacağız tezini doğrular gibi..Siyasi partileri anlamak için zaman gerekir...HAS partiyide ilerleyen süreçlerde göreceğiz

levent32

New member
Erbakan hoca nın kaderi herhalde ..........

Ama Numan KURTULMUŞ için elbette biraz daha farklı bir durumda söz konusu.....

Erbakan ın fiziksel olarak güçten düşmeye başladığı zamanların az öncesinde

Hemde VALLAHİ diyerek yemin edenler

'' Refah partisi idi o zamanlar........

REFAH PARTİSİNDEN ERBAKAN HOCA KALKIP GİTSE BİZ VALLAHİ GİTMEYİZ....

Diyenleri hafıza sahipleri hatırlar......

Gelen gitti gelen gitti...

Ağlayan gülen gitti :))

sherlock_holmes

New member
Erbakan hoca nın kaderi herhalde ..........

Ama Numan KURTULMUŞ için elbette biraz daha farklı bir durumda söz konusu.....

Erbakan ın fiziksel olarak güçten düşmeye başladığı zamanların az öncesinde

Hemde VALLAHİ diyerek yemin edenler

'' Refah partisi idi o zamanlar........

REFAH PARTİSİNDEN ERBAKAN HOCA KALKIP GİTSE BİZ VALLAHİ GİTMEYİZ....

Diyenleri hafıza sahipleri hatırlar......

Gelen gitti gelen gitti...

Ağlayan gülen gitti :))
Doğru söylüyorsun ne ilginçtir ki milli görüş üzerinden prim yapanlar partiden ayrılırken biz MİLLİ GÖRÜŞ GÖMLEĞİNİ üzerimizden çıkardık demişlerdir..

Fakat Numan Kurtulmuş Milli Görüş Gömleğini bizden zorla aldılar demiştir. Dün Fatih Altaylı ile teke tek programındaydı ve SP hakkında,yaşananlar hakkında Fatih Altaylı o kadar çok soru sormasına rağmen konuyu kapatmak için uğraştı onlara başarılar diliyorum dedi... Bunun üzerinden acıtasyon primi yapmadı kendi siyasi üsluplarını yapacakları siyaseti anlattı.

HTML