Kurtlar Vadisi çok ciddi bir tehlikeymiş

rehaeren06

New member
Kurtlar Vadisi çok ciddi bir tehlikeymiş
Ergenekon davasının tutuksuz sanıklarından Güler Kömürcü'nün bilgisayarında ele geçirilen raporda “Kurtlar Vadisi” ile ilgili bakın neler yazıyor...

Terör örgütü Ergenekon ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle kapatılan araştırma şirketi Sosyal Araştırmalar ve Strateji Geliştirme Merkezi'nin (SESAR) Haziran 2004 tarihli Yeni Milis raporu da Ergenekon'un binlerce sayfadan oluşan 441 klasörü içinde yerini aldı. Rapor Ergenekon sanığı gazeteci Güler Kömürcü'nün bilgisayarında çıktı. SESAR'ın Başkanı İsmail Yıldız, Ergenekon davası kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Dizi çok ciddi bir tehlike

"Çözülme sürecine akıllı direniş için; kanın son damlasından önce beynin son hücresine kadar mücadele gereği" sloganıyla kaleme alınan raporda sevilen dizi Kurtlar Vadisi'nin ciddi bir tehlike olduğu ileri sürüldü. Tehlike olarak görülen dizi, "Kurtlar Vadisi Etkisi Dizginlenmeli" başlığıyla dizi toplumsal bir dönüşüm olarak değerlendirildi. Raporda geçen değerlendirme ise şöyle:

Çakallar daha uyanık olmalı

"Bugün birçok noktada ‘Kurtlar Vadisi Etkisi’ dediğimiz bir dönüşüm yaşanmakta. Toplumsal bir histeri haline dönüşen dizi, hedeflediği ve hedeflemediği birçok amacı; arka plandaki derin senaryo desteği ile gerçekleştirme konusunda hayli başarılı. Dizi ile toplumun bilinçaltına verilen mesajlar, bir yandan toplumun bir yandan da devletin atomize olmasına ve bunun yadırganacak değil, mevcut konjonktürün doğal bir uzantısı olduğu yolunda ön kabul yaratılmasına yardımcı oluyor."

Türkiye'yi çözülme süresine sokan dış güçlerin, bu tip diziler sayesinde eleman sıkıntısı çekmeyeceğini dile getiren SESAR, nasihat etmeyi de ihmal etmiyor: "SESAR olarak; Kurtlar Vadisi'nde dolaşan çakallara her zamankinden daha fazla uyanık olunması gerektiğinin bilincinde olmak zorunluluğu var."

BUGÜN

lordum4263

New member
evet gerçektende mükemmel bir dizi ancak; SESAR kısmen haklı çünkü diziyi izleyen insanlar arasında o kadar çok; kahramanlık peşinde olan, kendilerine ne işle meşgulsun suali yöneltildiğinde gözlerinde bir ışıkla ve hevesle 'Karanlık işlerle uğraşıyorum, Polatın adamlarındanım' vb cevaplar veren dizide gördükleri kahramanlık hareketlerini her an yerine getirmeye çalışabilecek ve bu uğurda kendisine ailesine çevresine ciddi ve gereksiz zarar verebilecek ve ayrıca ciddi suç çetelerine bu hevesle ve amaçla girmeye çalışan ve bunu meşru gören insanlar var. çoğu gencimiz ülkeyi kurtarma adına yapmamaları gereken yapamayacakları işlere girebilmek için fırsat kollamaktalar SESAR bu bağlamda kanımca ziyadesiyle haklıdır. yazdıklarım tepki alabilir ancak şu da bilinmeli ki fanatik bir kurtlar vadisi izleyicisiyim. anlatmaya çalıştığım şey şu bu diziyi izleyip tabiri caizse gaza gelmek yerine bilinçlenmek ve yaptığımız iş her ne ise daha sıkı yapmaya çalışmalıyız ülke batağın içinde zaten savaş yapmamız gereken zamanda zaten savaşacağız silah sıkacağımız gün sıkacağız ama şimdi yapacağımız Memati gibi Abdülhey gibi işimizi yapacağız öğrenci isek öğrencilik memur isek memurluk ama hakkıyla amirsek amirliğimizi yapacağız. ülkede oluşan kaoslara ek olarak kamu kurum ve kuruluşlarında yaşanan haksızlıklar, rüşvet ve yolsuzluklar oluşan kaosa katkı sağlamaktadır, bunlara engel olmak için uygun yerde isek engel olmaya çalışacağız. işn özü şudur vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır...

AnaToLiaN

MeCCaH
vadiye laf yok...Umarım yasaklamazlar...Yasaklarlarsada Sonuçlarına katlanırlar Türkiye Ayaga Kalkar heral de...İsyan Ederim :D

VolkaN

Altın Üye
Türkiyenin bu karanlık ve puslu vadisinde anlatılan hersey gercektir

belki bundan rahatsız olmustur=)

rehaeren06

New member
bu sezon hiç bişe karanlıkta klamayacak bu arada polatın ne zaman kaçacağını konu olarak açacam inş :D

TheMither!

New member
bu sezon herşey aydınlığa kavuşacak..aydınlık bir geleceğe koşan türkiyeyi kimse bölemeyecek..bu diziye bayılıyorum..polat dizideki karakteriyle tam bir demokrat..ayrıca dizide devrimcilerin gerçekte terörist olduğu ve silahsız devrim diye bişey olmadığı da açıkça anlatıldı,anlatılacak..benim tek şaşırdığım nokta show tv gibi solcu bi kanal(başında mehmet emin karamehmet var..) neden böyle gerçekçi bir filmi yayınlıyor..anlaşılan show da artık halkın akp den vazgeçmeyeceğini anladı ve böle bi diziyle çoğunlukla akp li olan insanları ekrana çekiyor..ancak bazıları halen diziyi kendine göre yorumluyor..solcular polat ı bi solcu,muro yu da devrimcilerin başı gibi görüyolar..ancak polat ın dizideki karakteriyle kesinlikle bi solcu olmadığı ortada..muro yani mustafa üstündağ ise bi gazeteye verdiği röportajda "Ben o dizide bi teröristi oynuyorum..muro bir teröristtir..sadece biraz ii niyetlidir ancak yine de bazı insanların bi teröristi yani muro yu örnek almasına anlam veremiyorum." demişti.yani muro bile kendinin o dizide bi terörist olduğunu yani açıkça sölemese de devrimcilerin bi terörist olduğunu söledi..ancak yine bazı sivri zekalılar bu röportajı bilmedikleri için muro yu örnek almaya devam ediyorlar..

kurtlar vadisinde bu sezon hiç birşey karanlıkta kalmayacak...
aydınlık bir geleceğe...

HTML