Kuddusi Okkır'ın Koğuş Arkadaşlarından Suç Duyurusu-"İhmalin Tanığıyız"

Vtnsvr

New member
Kuddusi Okkır'ı kaybettik...

Aylardır gözümüzün önünde eriyen ve ilgili bütün makamlara yapılan şikayet ve başvurulara rağmen gerekli ilgi ve özen gösterilmeyen koğuş arkadaşımız vefat etti.

Medyada "terör örgütü finansörü "olarak haksız ve hukuksuz bir şekilde teşhir edilen Kuddusi Okkır, hastane masrafını bile karşılayamayacak bir halde Hakk'ın rahmetine kavuştu.

Gözleri açık gitti; herkes şahit oldu.

-Kendini savunma şansına sahip olamadan;

-Masumiyet karinesi ve kişi özgürlüğü/güvenliği ilkeleri ayaklar altına alınarak;

-En temel insan hakkı olan yaşam hakkı hiçe sayılarak....

Hukuku; her türlü akıl, vicdan, ahlâk ve evrensellik gereğinden muaf tutan bir zihniyetin kurbanıdır Kuddusi Okkır.

O zihniyet, aylardır yapılan başvurulara rağmen, neredeyse bitkisel hayata girmiş bir insanı, "delilleri karartabilir" gerekçesiyle serbest bırakmamıştır.

Ve nihayetinde bu zihniyet, bir cana mal olmuştur.

O can, adaleti ararken yapılan usulsüzlüklerin, akılsızlıkların, vicdansızlığın ve hukuksuzluğun eninde sonunda tecelli edecek adaleti de gölgeleyeceğini hatırlatacaktır bize.

Buradan Adalet Bakanlığı'na ve kamuoyuna duyuruyoruz:

Kuddusi Okkır, mahkeme aşamasında da kanıtlanacağı üzere açık bir ihmalin kurbanıdır.

Bizler, kendilerine emanet edilen kamu gücğnü ve sorumluluğunu ihmal ve suistimal edenlerin nasıl bir cana mal olduklarının tanıklarıyız .

Buradan ilgililere, "Ergenekon" soruşturmasını yürütenler hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.

Milletimiz ve Devletimiz; aklı, hakkı ve hukuku yüceltenlere lâyıktır ve yaşadığımız bu akıl-vicdan tutulması elbet aşılacaktır.

Saygılarımızla

Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde koğuş arkadaşları

Kaynak: Tekirdağ F Tipi Cezaevi koğuş arkadaşları-Açık İstihbarat

jet84

New member
Bir de dinden bahsediyorlar.Vicdansızlık bu resmen.Evet tayyip avrupa birliğine girdi. Onların vicdansızca göçmenlere uyguladıklarını burada kendi vatandaşına uygulayacak kadar canavarlaştı.

Moderatör
Moderatör
F tipinin koğu$ arkada$Lığıdamı varmı$ ya Duygu sömürüsünden öte bişey ßu :D

ares1991

Banned
ya bu pkk lıların iyiliğininasıl ve hangi yüzle istiyosunuz ya insanmı bunlar ki daha beter olsnlar insallah adam pkk finansmanımış ne güzel olmus

AvLe

New member
Atacak çamur kalmadı artık bir de Pkklı mı yaptılar pes artık yaa....

Yargı süreci bitmeden adamları resmen suçlu olarak ilan ettiniz

Bir gün yatağınızdan kaldırılıp zorla bir kodese konsanız ve sebebini bile bilmediğiniz suçlardan yargılansanız neler hissedersiniz çok merak ediyorum...

Vtnsvr

New member
Kuddusi Okkır Anısına: Suç Şahsidir,Vicdan Ortak-Behiç Gürcihan

Ergenekon kuşu kafama ilk konduğunda çıktı karşıma

Hayatımda bir kere bile görmediğim, konuşmadığım Kuddusi Okkır.

Polisle aramızdaki konuşma şöyle geçti:

-Kuddusi Okkır'ın bilgisayarında bir belge bulduk.

-Peki...

Gazi Güder; Kuddusi Okkır'a, Asuman Özdamir'in bir mailini iletmiş.

-İletsin, benle bağlantısı nedir?

-Asuman Özdemir o mailde seninle yaptığı görüşmeden bahsetmiş

-Bahsedebilir, benimle bağlantısı nedir?

-Kuddusi Okkır ile aranızdaki ilişki nedir?

Beni isterse Dalai Lama'nın kayınçosuyla (biliyorum, evli değil) Tibet Ulusal Kurtuluş Birliği altında işbirliği içinde gösterebilecek bu mantık şaheseri karşısında susma değil, gülme hakkımı kullandım ve,

"Memur Bey, hakkımdaki deliller bunun gibiyse, lütfen beni bir an önce mahkemeye çıkarın" dedim.

Ergenekon kuşu ikinci kez kafama konana kadar Kuddusi Okkır'ın adını bir daha duymadım.

Sonrası malûmunuz. Ergenekon'un 'beşbuçukuncu' dalgası (5 ile 6. dalgalar arasındaki dalga) olarak; genç bir komiserin ağzından iletti Devlet'im hükmünü: "Sen de uslu durmuyorsun"

Kendimi Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde buldum.

Ve Kuddusi Okkır, burada yine çıktı karşıma...
Onun boşalttığı yatağı verdiler bana.

Aylardır en temel vücut işlevlerini yitirmiş bir insanın yatağı....

Ters çevirdim yattım, her tutsak gibi yarın özgür kalacağım rüyasıyla

Sabahla birlikte dinlemeye başladım koğuş arakadaşlarımdan Kuddusi Okkır'a nasıl baktıklarını , adamın ne hale geldiğini; ilgili makamlara ve savcılara durum bir çok kez (ikisi yüz yüze olmak üzere) anlatılmasına rağmen nasıl gözardı edildiğini dinledim.

Koğuştaki plastik sandalyelerden birinin ortasının niye delik olduğunu sordum; "Tuvalete gidecek hali bile yoktu, biz o sandalyeyi onun için özel yaptık" dediler.

Tutsaklığım uzadıkça düşündüm...

Acaba kader, önüme konulan o garip mantık silsilesi gibi benim kaderimi de bu adamın kaderiyle bağlar mı?

Günler geçti.....

Kuddusi Okkır'ın herkesin vicdanını delip geçen o gözleri düştü medyaya.

Eşini izledim, kurdum kendi kafamda
"Acaba Ergenekon'un 175. dalgası olarak 50'lerimde yeniden gözaltına alınırsam, benim karım da bu hâle mi düşecek?

Ve çok gecikmedi Kuddusi Okkır'ın vefatı alt yazıyla geçti.

Bizim koğuş F tipiydi, X oldu.

Haftalarca Kuddusi Okkır'a bir çocuk gibi bakan koğuş arkadaşları, sohbet sırasında zihni açılsın diye konuşturmaya çalışan sohbet arkadaşları çöktü kaldı....

Bense, hiç tanımadığım, karşılaşmadığım halde hayatımın en önemli iki virajında karşıma çıkan bu adamla garip bir "Vicdan çetesi" kurdum içimde.

Polisin ve savcının zamanında sorduğu Kuddusi Okkır'la ilişkin ne?"

sorusunun cevabını buldum, adını da 'Vicdan Ergenekon'u koydum.

Ve kendisini, "örgüt şemasında" benim hücreme yerleştirdim...

Kuddusi Okkır, bir suç işlemiş olabilir; bilemem..yargı en sonunda adaleti tecelli ettirecektir.

Bildiğim bir tek şey var...

Bu insana adil yargılanma hakkı tanınmadı;

Bu insana, en temel insan hakkı olan yaşam hakkı çok görüldü...

Ve bitkisel hayata girmiş bir insan, " delilleri karartabilir" gerekçesiyle serbest bırakılmadı..

Yapılan bu vicdansızlık, bu hukuksuzluk, bu ülkenin şahit olduğu, sağdan soldan onlarca evladına yapılan vicdansızlıkların, hukuksuzlukların yanında belki bir damladır ama Kuddusi Okkır benim " Vicdan Ergenekonumda" bir hücredaşımdır.

O yüzden aldım kalemi, kâğıdı elime ve tarihe not düşmek istedim.

Suça şahit olup da sessiz kalmanın hem hukuki, hem de vicdani bir sorumluluk olduğunu bildiğimiz için koğuş ve sohbet arkadaşları olarak kamuoyuna bir duyuru hazırladık.

Bu duyuru, "Vicdani Ergenekon"un ilk belgesidir.

Hayatında birbirini görmemiş, konuşmamış iki insanı aynı örgüt şeması altında, birini "örgütün finansörü" diğerini, "örgütün propagandacısı ve senaristi" olarak birleştiren o meşhur zihniyete bir mektuptur.

İNSAFA, HUKUKA, AHLÂKAve AKLA yapılan bir davettir.

UNUTMAYIN

SUÇ ŞAHSİDİR
VİCDAN ORTAK....

Kuddusi Okkır'ın bilgisayarında ne yazdığı, kimlerle ne görüştüğü kendisini ilgilendirir, onu bağlar.

Ama Kuddusi Okkır'ın nasıl öldüğü hepimizi aynı çetenin üyesi yapar.

Şimdiden "Vicdan Ergenekonunun" üyesi olarak yargılanacağınız günlere hazır olun;

Çünkü hepiniz üyesiniz, ÇÜNKÜ HEPİNİZ SUÇLUSUNUZ

sedapinar

New member
Kuddusi Okkır Anısına: Suç Şahsidir,Vicdan Ortak

Ergenekon kuşu kafama ilk konduğunda çıktı karşıma

Hayatımda bir kere bile görmediğim, konuşmadığım Kuddusi Okkır.

Polisle aramızdaki konuşma şöyle geçti:

-Kuddusi Okkır'ın bilgisayarında bir belge bulduk.

-Peki...

Gazi Güder; Kuddusi Okkır'a, Asuman Özdamir'in bir mailini iletmiş.

-İletsin, benle bağlantısı nedir?

-Asuman Özdemir o mailde seninle yaptığı görüşmeden bahsetmiş

-Bahsedebilir, benimle bağlantısı nedir?

-Kuddusi Okkır ile aranızdaki ilişki nedir?

Beni isterse Dalai Lama'nın kayınçosuyla (biliyorum, evli değil) Tibet Ulusal Kurtuluş Birliği altında işbirliği içinde gösterebilecek bu mantık şaheseri karşısında susma değil, gülme hakkımı kullandım ve,

"Memur Bey, hakkımdaki deliller bunun gibiyse, lütfen beni bir an önce mahkemeye çıkarın" dedim.

Ergenekon kuşu ikinci kez kafama konana kadar Kuddusi Okkır'ın adını bir daha duymadım.

Sonrası malûmunuz. Ergenekon'un 'beşbuçukuncu' dalgası (5 ile 6. dalgalar arasındaki dalga) olarak; genç bir komiserin ağzından iletti Devlet'im hükmünü: "Sen de uslu durmuyorsun"

Kendimi Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde buldum.

Ve Kuddusi Okkır, burada yine çıktı karşıma...
Onun boşalttığı yatağı verdiler bana.

Aylardır en temel vücut işlevlerini yitirmiş bir insanın yatağı....

Ters çevirdim yattım, her tutsak gibi yarın özgür kalacağım rüyasıyla

Sabahla birlikte dinlemeye başladım koğuş arakadaşlarımdan Kuddusi Okkır'a nasıl baktıklarını , adamın ne hale geldiğini; ilgili makamlara ve savcılara durum bir çok kez (ikisi yüz yüze olmak üzere) anlatılmasına rağmen nasıl gözardı edildiğini dinledim.

Koğuştaki plastik sandalyelerden birinin ortasının niye delik olduğunu sordum; "Tuvalete gidecek hali bile yoktu, biz o sandalyeyi onun için özel yaptık" dediler.

Tutsaklığım uzadıkça düşündüm...

Acaba kader, önüme konulan o garip mantık silsilesi gibi benim kaderimi de bu adamın kaderiyle bağlar mı?

Günler geçti.....

Kuddusi Okkır'ın herkesin vicdanını delip geçen o gözleri düştü medyaya.

Eşini izledim, kurdum kendi kafamda
"Acaba Ergenekon'un 175. dalgası olarak 50'lerimde yeniden gözaltına alınırsam, benim karım da bu hâle mi düşecek?

Ve çok gecikmedi Kuddusi Okkır'ın vefatı alt yazıyla geçti.

Bizim koğuş F tipiydi, X oldu.

Haftalarca Kuddusi Okkır'a bir çocuk gibi bakan koğuş arkadaşları, sohbet sırasında zihni açılsın diye konuşturmaya çalışan sohbet arkadaşları çöktü kaldı....

Bense, hiç tanımadığım, karşılaşmadığım halde hayatımın en önemli iki virajında karşıma çıkan bu adamla garip bir "Vicdan çetesi" kurdum içimde.

Polisin ve savcının zamanında sorduğu Kuddusi Okkır'la ilişkin ne?"

sorusunun cevabını buldum, adını da 'Vicdan Ergenekon'u koydum.

Ve kendisini, "örgüt şemasında" benim hücreme yerleştirdim...

Kuddusi Okkır, bir suç işlemiş olabilir; bilemem..yargı en sonunda adaleti tecelli ettirecektir.

Bildiğim bir tek şey var...

Bu insana adil yargılanma hakkı tanınmadı;

Bu insana, en temel insan hakkı olan yaşam hakkı çok görüldü...

Ve bitkisel hayata girmiş bir insan, " delilleri karartabilir" gerekçesiyle serbest bırakılmadı..

Yapılan bu vicdansızlık, bu hukuksuzluk, bu ülkenin şahit olduğu, sağdan soldan onlarca evladına yapılan vicdansızlıkların, hukuksuzlukların yanında belki bir damladır ama Kuddusi Okkır benim " Vicdan Ergenekonumda" bir hücredaşımdır.

O yüzden aldım kalemi, kâğıdı elime ve tarihe not düşmek istedim.

Suça şahit olup da sessiz kalmanın hem hukuki, hem de vicdani bir sorumluluk olduğunu bildiğimiz için koğuş ve sohbet arkadaşları olarak kamuoyuna bir duyuru hazırladık.

Bu duyuru, "Vicdani Ergenekon"un ilk belgesidir.

Hayatında birbirini görmemiş, konuşmamış iki insanı aynı örgüt şeması altında, birini "örgütün finansörü" diğerini, "örgütün propagandacısı ve senaristi" olarak birleştiren o meşhur zihniyete bir mektuptur.

İNSAFA, HUKUKA, AHLÂKAve AKLA yapılan bir davettir.

UNUTMAYIN

SUÇ ŞAHSİDİR
VİCDAN ORTAK....

Kuddusi Okkır'ın bilgisayarında ne yazdığı, kimlerle ne görüştüğü kendisini ilgilendirir, onu bağlar.

Ama Kuddusi Okkır'ın nasıl öldüğü hepimizi aynı çetenin üyesi yapar.

Şimdiden "Vicdan Ergenekonunun" üyesi olarak yargılanacağınız günlere hazır olun;

Çünkü hepiniz üyesiniz, ÇÜNKÜ HEPİNİZ SUÇLUSUNUZ

Kaynak : Behiç Gürcihan

Kuddusi Okkır hastanede yaşamını yitirdi.
İmralı'da yatan terörist başı son derece sağlıklı,
İddianamesi bile olmayan bir davadan içeri alınan insanlar gözaltı süresinde ölüme mahkum ediliyor, binlerce insanımızı öldüren teröristler doktor kontrolünde..
Bu topraklar onun uğrunda mücadele etmiş her onurlu , cesur vatan evladını bağrına basacaktır..Emperyalizme uşaklık ederek ihanet edenler ise, büyük bir kin ve nefretle anılacaktır..Vatana ihanet edenlerden utanma duygusu elbette beklemiyorum ama, Sayın Kuddusi Okkır'a yaşatılanlar bir insanlık suçudur ve sanılmasınki ki bu hesap bir gün sorulmaz..

HTML