Kral Gibi Cumhurbaşkanı! İmtiyaz Sahibi Orgeneral!

Vtnsvr

New member
Necati DOĞRU

Ne mutlu bize, hepimize, Türkiye’de yaşayanlara... Düzen, kendine yabancılaştı. Tarihi uyum gerçekleşti. Cami ile kışla barıştı. Tüfek ile tespih kucaklaştı. Jakoben ile yeşil kuşak halkçı İslamcı sarmaş dolaş oldu.
Tarih yazılıyor.
Yeni bir dönemeçteyiz.
Atlamayın!
Atatürkçü CHP, Kemalist çizgiden hiç sapmamış ordunun en tepesindeki Genelkurmay Başkanı’na alınacak çok lüks otomobili sorguluyor, Atatürk devrimlerini küçümseyerek, demokrasi yerine tek adama dayalı diktatörlüğü seçtiğini düşünerek Mustafa Kemal’e “Beton Mustafa” adını takanların doluştuğu iktidar partisi AKP’den yetişme Cumhurbaşkanı ise Genelkurmay Başkanı’nı savunuyor.

CHP, halkçı oldu!
AKP, seçkinciliğe döndü!
Türkiye Cumhuriyeti’nin ve memleket toprağının her karış tapusu bizden sorulur düşüncesinde olan jakoben Atatürkçü orgenerallerle cami cemaatinin, garibin, gurebanın, yoksulun ve mağdurun oylarını tapusuna geçirmiş liberal İslamcı AKP, “Emekli orgenerali 1 trilyon liralık lüks zırhlı makam otomobiline bindirmek uygundur” ortak inancında buluştu.

Otomobil bahane!

Bir vesile...
Aslolan büyük buluşma.
Otomobil bir teferruat!
Türkiye Cumhuriyeti tarihinin iki önemli diyalektik toplumsal gücü “Atatürkçüler ile cami cemaati” nihayet aralarındaki “laik-dinci büyük çatışmasını” da tarihe gömecek adımı attılar. Sanki Cumhurbaşkanı’nın en önemli görevleri arasındaymış gibi “Orgeneral Yaşar Büyükanıt’a emekli olunca binsin diye alınmış 1 trilyon lira değerindeki zırhlı lüks otomobili sorgulayanlara” karşı öfke dolu açıklamalar yayınlanıyor. Orgeneral Yaşar Büyükanıt’a “sözde değil özde olarak” imtiyaz geçilmiş, daha önceki enelkurmay başkanları da (Örneğin Hilmi Özkök) öldürülme teşebbüsleriyle yüz yüze gelmelerine rağmen onlara “zırhsız Renault Laguna ya da Volvo” alınmış, bunun nedeni soruluyor. Cumhurbaşkanı sanki soru kendisine yöneltilmiş gibi orgenerali koruyan açıklamalar yapıyor. Cumhurbaşkanımız, hem de ailesiyle birlikte lüks yatla mavi yolculuğa çıkarken (bütün halkı küçümseyen zenginler ve jakoben seçkinler tatilini mavi turla yapıyor) CHP Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve bu konuyu yazan beni azarlıyor, yalancılıkla itham ediyor.

Lüks oto alınmış.
Parası ödenmiş.
Askeri uçağa bindirilmiş.
Türkiye’ye getirilmiş.
Cumhurbaşkanı ‘Yalan’ diyor. Bizim Sayın Cumhurbaşkanı’nın, generallerini koruyan bir kral gibi hareket etmesi Türkiye tarihinde yaşanmakta olan bu “Atatürkçü jakoben-cami cemaatçi İslamcı liberal buluşmasının” etkisiyledir.

Cumhurbaşkanı’nı anlıyorum.
Atılan olumlu bir adım.
250 yıldır çatışan “Jakoben-İslamcı” 2 rakip güç bugün bir araya geliyor, birbirlerini “lüks ithal otomobile” bindiriyorlar. Cumhurbaşkanı bu tarihi adımı herkes idrak etsin, sevincini yaşasın istediği için benim gibi “emekli paşaya 1 trilyon liralık zırhlı otomobil israftır, halkın parasıyla imtiyazdır” diye yazıp pişmiş otomobile su katanlara kızıyor!

Zaten rüyamda gördüm!

Beyaz sakallı, nur yüzlü, hem İslamcı geçmişe sahip hem ABD’ci-AB’ci bir dede dün gece rüyama girdi. Bana “Bak oğul...” dedi ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt’ın Kuşadası’nda yan yana iki villa yaptırdıklarını, villaları maden ocakları işletmeciliği de yapmakta olan bir Rizeli müteahhidin diktiğini söyledi. Nur yüzlü dede “Düzen yabancılaştı, Jakobenlerle dinciler villa komşusu oldu, halk yine açıkta kaldı a oğul...” dedi, kaybolup gitti.

HTML