Korku anında okunacak dua

BurakƷ5

Moderator
Bir Şey Korkuttuğunda veya Bir Şeyden Korktuğunda Okunacak Dualar

1) Sevban (ra) şöyle anlatmıştır: “Rasulüllah (sav)’i bir şey endişelendirdiği zaman:

‘O Allah ki, O Ollah benim Rabbimdir. O’nun hiçbir ortağı yoktur’ diye dua ederdi.

2) Amr ibni Şuayb’ın babası vasıtasıyla dedesinden (ra) rivayet ettiğine göre: “Rasulüllah (sav) bir şeyden korkanlara şu kelimeleri okumalarını öğretirdi. Bunlar da:

‘Allah-u Teala’nın gazabından, kullarının şerinden, şeytanların vesb-veselerinden ve onların benim yanımda bulunmalarından, allah’ın tastamam olan kelimelerine sığınıyorum’ duasıdır.”

Abdullah ibni amr (ra) bu duaları çocuklarından aklı yetenlere öğretirdi, anlayamayacak olanlar için de bu kelimeleri yazıp boyunlarına asardı.

Kaynak: Kasr!ı Arifan Dergisi, Mart 2011

Yöneticilerden Korkanın Okuyacağı Dua

İbni Ömer (ra)’dan rivayet edilen bir hadis-i şerifte Rasulüllah (sav): “Bir sultan dan veya başkasından endişelendiğin zaman:

“Halim ve Hakim olan Allah’dan başka hiç bir ilah yoktur. Yedi kat göklerin ve büyük Ariş’ın Rabbi olan Allah’ı tesbih ederim. Senden başka hiçbir ilah yoktur. Güvencen çok güçlüdür. Övgün çok büyüktür’ de” buyurmuştur.

YAZICII

New member
Bir keresinde tarladan geçerken köpeklerin saldırısına uğradım her yer karanlıktı köpeklerin gözleri ampul gibi parlıyordu yerdeki taşlara sarıldım bir kaç taş salladım öyle kurtardım dua etmeye kalsaydım köpeklerden kurtulamazdım.

Bir keresinde de kum ocağında iri bir köpek üstüme üstüme yaygara koparak geliyordu, akşam vakitleriydi hava yeni kararmıştı cebimdeki çakmağı yaktığım anda köpek çivi gibi kazıkladı olduğu yerde biraz havlayıp geri döndü . Dua okumaya kalsaydım herhalde bir sakatlık çıkardı ayrıca kabul olurmu olmazmı o da ayrı bir mesele :)