Kontgerilla Ile Savaştığımız Için Buradayız!

Vtnsvr

New member
İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek:
KONTGERİLLA İLE SAVAŞTIĞIMIZ İÇİN BURADAYIZ!
Bırakın bizleri!
İşçi Partisi, Türkiye için gerekli!
Doğu Perinçek, Türkiye için gerekli!
Buradakiler Türkiye için gerekli!

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ergenekon davasının bugün (27 Ocak 2009) yapılan 43. duruşmasında sözlü açıklamalarını tamamladı. Konuşmasına delillerin genel değerlendirmesiyle başlayan Perinçek, "İddianame'nin temel dayanağı Tuncay Güney Mülakatı'dır. Şimdi görevler değişti. Savcılar mülakat yapıyor, gazeteciler iddianame yazıyorlar." dedi.

TUNCAY GÜNEY GETİRTİLMELİ VE TUTUKLANMALIDIR
Perinçek konuşmasına şöyle devam etti: "Tuncay Güney, Kanada'dan getirtilmeli ve derhal tutuklanmalıdır. Ben Tuncay Güney'le hiç bir biçim ve zamanda görüşmedim. Tuncay Güney'in İşçi Partisi'ne, Aydınlık'a, Ulusal Kanal'a sızması kesinlikle sözkonusu değildir. Mülakatında sorgucuların ısrarlı soruları karşısında, bizim hücre usulü çalıştığımızı, haber kaynaklarımızı öğrenemediğini söylüyor. Tuncay Güney düzeyinde bir adam içimize sızamaz. Olsa olsa Ethem Sancak, Cengiz Çandar gibileri sızmak için gönderilebilir. Onları da tespit ederiz. Ama getirdikleri bilgilerden yararlanmak için göz yumarız. Tüm gazete ve televizyonlar bunu yapar. Tuncay Güney, Doğu Perinçek'le ilgili sahte mektupları Sami Demirkıran'la birlikte hazırlamıştır. Tuncay Güney bize düşmandır. Bunu belgeleriyle kanıtlıyoruz. Tuncay Güney möülakatında Ergenekon'un üyesi olmadığını söylüyor. Örgütü isim isim, arkasında kimler olduğunu bilmediğini söylüyor. Ama ardından çekirdek kadronun isimlerini sayıyor... Uydurmalarını sorgumun başında anlattım, tekrar etmiyorum. Komutanları kendisine benim söylediğimi söylüyor. Görüşmediğim, haber kaynaklarımıza ulaşamamış, içimize sızamamış, ne olduğunu tespit ettiğimiz bir adama bu bilgileri anlatmışım. Uydurma!"

K.IRAK'A YAPILAN İŞ ADAMLARI GEZİSİ
Perinçek, K.Irak'a yapılan bir iş adamları gezisine İşçi Partisi üyesi Bayram Yurtçiçek'in de katıldığını, gezinin sonunda Yurtçiçek'in kendilerine bir rapor verdiğini belirterek: "Raporda Tuncay Güney'in görevli olduğunun anlaşıldığını, bunun muhataplar tarafından da anlaşıldığını, özel sohbetlerde İşçi Partisi'ne düşmanlığını ortaya koyduğu, Fethullah hocayı ve Amerikayı savunan sözler sarfettiğini yazdı. Şimdi tüm olumsuz niteliklerini bildiğimiz bu karanlık adamla İşçi Partisi ve liderlerinin aynı örgütte olmaları mümkün mü? İddianameye göre İşçi Partisi ve yöneticilerinin Ergenekon örgütü ile bir tek bağı var o da Tuncay Güney! Mülakatında işlevinin Aydınlık'tan haber alıp götürdüğü, Aydınlık'ı yönlendirmesinin söz konusu olmadığı ortaya çıkıyor!" dedi.

TUNCAY GÜNEY KİMDİR?
"Mısır'lı bir bakan Tuncay Güney'in MOSSAD'la ilişki içinde olduğunu açıklamış, Batı'lı devletler de bunu teyit etmişlerdir. Güney'in, Fethullah hocanın özel kalem müdürlüğünü yaptığı sırada, CIA-MOSSAD'ın MİT içindeki adamı olan Mehmet Eymür'e bilgi verdiği bilinmektedir. Tuncay Güney, Mehmet Eymür'ün adamı olarak piyasada arz-ı endam etmektedir. Güney, Eymür'ün başında olduğu ve sonradan lağvedilen MİT Kontr-Terör Dairesi'ne bağlıdır.
1990'ların sonlarında Güney'in çok yönlü ilişkileri olduğu anlaşılmaktadır. MİT, polis, askeri vb istihbarat örgütleriyle ilişki içindedir. Hanefi Avcı, Bülent Orakoğlu gibi bu tertibin arkasındaki merkezin içinde yer alan kişilerle de ilişki içindedir.
Güney'in Şubat 1999'da ABD'den aldığı 10 yıllık vize, oturma izni, Green kart O'nun Amerika'yla ilişkisini de kanıtlamaktadır. Temmuz 2000'de ABD'ye götürülen Güney, oarada kalmış, eğitilmiş, green kart verilmiştir. Amerika ancak kendisine özel hizmetler yapan, tertiplerinde klulandığı kişilere bu kadar uzun süre vize verir.
Güney'in evinde yapılan aramada elde edilen malzemelerden sürekli yasa dışı işlerle uğraştığı anlaşılmaktadır. Bunlardan biri de 1998'de benimle ilgili yazdığı sahte mektuplardır."

SAHTE MÜSLÜMAN, GERÇEK DOLANDIRICI!
Tuncay Güney, Sabetayistim diyor: Sahte! Amerikaya gidip Hiristiyan oldum diyor: Sahte! Sonra Musevi oldum diyor: O da yalan! Sahte! Ama GERÇEK DOLANDIRICI! GERÇEK TERTİPÇİ!

TUNCAY GÜNEY 2007 SONUNDA TÜRKİYE'YE GELDİ
Tuncay Güney'in mahalle arkadaşı olan Nevzat adlı bir arkadaşımız, O'nu 2007 Aralık sonunda, 2008 Ocak, Şubat, Mart aylarında İstanbul'da komşu olarak oturdukları mahallede defalarca görmüştür. Bu tarihlerde Türkiye'ye getirtilip, tertipte, soruşturmada görevler verilmiştir.

ÇOCUKLARIMIZI SOKAĞA ATMIŞIZ
Tuncay Güney, Türkiye'nin ayıbıdır. Devlet Denetleme Kurulu resmi raporlarına göre bir milyon çocuk sokaklarda yaşıyor, suç işletiliyor, ırzlarına geçiliyor... Tuncay Güneyler böyle yetiştiriliyor.

MÜLAKATI NASIL YAPILMIŞ?
Tuncay Güney'le mülakat yapan polis ekibinde yer alan polis şefi Ahmet İhtiyaroğlu'nun açıklamaları, Güney'in anlatımlarının uydurma, bir tertibin parçası olduğunu göstermektedir. Mülakatta sorulan sorular da bunu kanıtlamaktadır. Soruların önemli bir kısmı bir kurgunun parçası ve yönlendirici. Aynı dönemde Ümit Oğuztan'la yapılan mülakatta da aynı yönlendirmeler var. Oğuztan'a 'üçgeni kur' diyerek baskı yapılmıştır.

GÜNEY'İN TV'LERDEKİ GAFLARI
Tuncay Güney, M. Ali Birand'ın programında savcıların kendisinden tanık olmasını istemediklerini ağzından kaçırmıştır. İddia makamı Güney'i getirmek istemiyor.

GERÇEK MÜLAKAT KASETLERİ GİZLENİYOR
Mülakat kasetleri uzun uğraşılarla zar zor gelebildi. Bunun bir anlamı var. Kaset gizlenmek istendi. Bu kasetler bizim kanıtımızdır. En sonunda gelen kasetler gerçek kasetler değildir. Gerçek mülakat kasetleri 'miniDV' adı verilen kasetlerdir. Gelen kasetlerde montaj ve kesintiler olduğunu tespit ettik. Bunun nedeni bazı bölümlerin yok edilmek istenmesidir.

SANCAK, YAZICIOĞLU ve GÜLEN BÖLÜMLERİ GİZLENİYOR?
Fethullah Gülen, Ethem Sancak, Muhsin Yazıcıoğlu'yla ilgili bölümler kasetten çıkarılmıştır.
Ethem Sancak'ın ifadesini alan savcılar kendisine Tuncay Güney mülakatında adının geçtiğini belirtmişlerdir. Neden? 2002 yılına kadar benimle gelip görüşen Ethem Sancak karşı tarafa kapak atınca mülakattan çıkarılıyor. Yine Tuncay Güney televizyon programında Muhsin Yazıcıoğlu'ndan özür dilemiş, işkence altında kendisi hakkında ifade verdiğini belirtmiştir.

SAVCILIK 2001 DE MÜLAKATI ÇÖPE ATMIŞTI
Mülakat zamanın İstanbul DGM Başsavcısı Aykut Cengiz tarafından ciddiye alınmamış ve soruşturma açılmasına gerek görülmemiştir. aradan 7-8 yıl geçtikten sonra yeniden piyasaya çıkarılmıştır.

ZEKERİYA ÖZ: SORUŞTURMANIN MERKEZİNDE İŞÇİ PARTİSİ VAR!
Savcı Zekeriya Öz, 23 Temmuz 2008 günü ATV ana haber bülteninde yayımlanan açıklamasında "Ergenekon'un merkezinde İşçi Partisi var!" demiştir. Bir savcı bunu söyleyebilri mi? Bunu söyleyen kişi savcılık makamında oturmaya devam edebilir mi? Bu kanunsuzluğu Sayın Mahkeme değerlendirecektir.

TERTİBİN BAŞROLÜNDE MEHMET EYMÜR VAR!
Dava dosyasında aleyhime konuşan bir-iki kişi var. Bunlardan biri de tertibin başında yer alanlardan Mehmet Eymür'dür. Mehmet Eymür rezil olacağını bildiğpinden tanıklıktan kaçmıştır. Yaptığı açıklamalarda sanıklar arasında yalnız İşçi Partililer hakkında menfi bilgisi olduğunu söylemektedir. Böylece diğer sanıklara mesaj vermekte, sizle işim yok benim derdim Perinçek ve arkadaşları demektedir. Mehmet Eymür kendi görev alanına girmemesine rağmen Perinçek ve grubunu izlediğini defalarca söylemiştir. Mehmet Eymür kim? Kanundışı işler yapmış ve iki kez MİT'ten atılmış!

MEHMET EYMÜR'ÜN İŞÇİ PARTİSİ DÜŞMANLIĞI
Eymür benim Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olduğumu söylüyor. Oysa ben Hukuk Fakültesi mezunuyum. Büyük istihbaratçı bunu bile bilmiyor!
Almanya'da geçirdiğim iki yılda ne yaptığımın bilinmediğini iddia ediyor. Ben Almanya'ya dil öğrenmek amacıyla gittim, 6 ay kaldım. Bu dönemde gazete dağıtıcılığı, fırın işçiliği yaptım. Gothe Enstitüsünü bitirdim. 1963'de 4 ay, 1967'de 3 ay kaldım.

KONTGERİLLA İLE SAVAŞTIĞIMIZ İÇİN BURADAYIZ
Biz kontrgerillayla, galdyoyla savaştığımız için buradayız. Mehmet Eymür, Doğu Perinçek'i öldürmek için çeşitli düzenlemelerin içine girmiştir. Bunu Yargıtay Başkanı Sayın Eraslan Özkaya da açıkladı. Mehmet Eymür'ün Doğu Perinçek'e suikast düzenleyeceğinin kendisine söylendiğini basına açıkladı. Doğu Perinçek'e yönelik Eymür merkezli üç kez suikast hazırlığı yapıldığı ortaya çıkmıştır.
Metmet Eymür ve Şenkal Atasagun grupları arasında bu suikast konusunda internet sitelerinde tartışmalar olmuştur.

EYMÜR'ÜN BİLGİ NOTU
Mehmet Eymür'ün bilgi notunda bizimle ilgili bir suçlama yok. Yalnız görevi olmadığı halde İşçi Partisi ve Perinçek hakkında çalışma yaptığını itiraf ediyor.
Eymür tertibin içinde. 4 Haziran 2000'de ATİN sitesinde Tuncay Güney'i tehdit eden bir yazı yayımladı. Tuncay Güney mülakatta "Eymür bana mesaj verdi. Seni bertaraf ederim" dedi diyor.

FEHMİ KORU'NUN TEHDİDİ
6 Haziran 2000'de Fehmi Koru yazısında, Tuncay Güney'e "yılın gazetecisi olacaksın" diye tehdit içeren mesaj gönderdi. Tuncay Güney bunun üzerine Temmuz 2000'de Amerika'ya gidiyor, green kart başvurusu yapıp, alıyor...

EYMÜR'ÜN EN BÜYÜK KAHRAMANLIĞI
Mehmet Eymür'ün en büyük kahramanlığı, Turgut Özal'ın damat adayı Asım Ekren'i kaçırma eylemidir.

EYMÜR, CİA-MOSSAD İLİŞKİSİ
Eymür'ün bütün hayatı CIA ve MOSSAD'la birlikte Türk Ordusu'na karşı faaliyetle geçmiştir.

İNGİLİZLERLE İLİŞKİ
Eymür döne döne "12 Mart'ta Perinçek'in İngilizlerle ilişkisini saptadık" diyor... Bunun tek delili olarak 12 Martta bizimle birlikte yargılanan Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Cahit Düzel'in üniversite lojmanında bir İngiliz öğretim üyesi ile kalmasını gösteriyor.

EYMÜR: PERİNÇEKLER KONTRGERİLLAYI AÇIĞA ÇIKARDI
Eymür, bizim kontrgerillayı ortaya çıkardığımızı söylüyor. Bunlar bizim başarılarımız. Şimdi bu bilgileri vatanseverlere karşı kullanıyorlar.

MİT'İ CIA'LAŞTIRMAYA ÇALIŞANLAR BİZİ SUÇLUYOR
Güngör Mengi röportajında Hiram Abas şöyle diyor: "Bunlar yayınlarıyla MİT'i pasifleştirdiler" diyor.
Kontrgerilla'yı kuranlar, sivilleştirme adı altında MİT'i CIA'laştırmaya çalışanlar bizi suçluyor. Neden biz onların suçlarını ortaya çıkarmışız. Yasal sınırlar içine çekilmelerini sağlamışız.
Bizim bu davadan yargılanmamız NATO güdümündeki Gladyo'nun isteğiyledir.

MEHMET EYMÜR'LE RÖPORTAJ
Genel Başkan Yardımcımız Hasan Yalçın bir gün Mehmet Eymür'ü aradı, " gel bizim ne dış bağlantımız varsa açıkla" dedi. Tarihi bir mülakat yaptı.
HY- Buyurun sorun.
ME- Çok ağır ithamlar var.
HY- Yazdıklarımızın hepsinin yanlış olduğunu söylemiyorum dediniz.
ME – Söylemiyorum.
Hasan Yalçın ısrarla bizim dış bağlantımızı açıkla diye sıkıştırıyor.
HY- Yabancı güç dediğiniz Ebu Firas oluyor.
ME- Tabii.
HY- Filistin'i koruruz. Filisrtin mazlum bir halk. Emperyalizme karşı Filistin'in yanındayız.
Eymür bu görüşmede, bizim ABD ve Sovyetler Birliği ile ilişkimiz olmadığını kendi ağzıyla söyledi. Bizi, yabancı bağlantımızın Filistin Kurtuluş Örgütü ile ilişkili olmakla suçluyor.

FİLİSTİN HALKI KARDEŞİMİZDİR
Filistin ile ilişkilerimizle iftihar ediyoruz. Filistin halkı bizim kardeşimizdir. Hasan Yalçın'ın bu röportajını mahkemeye arz ediyorum.

İŞTE EYMÜR'ÜĞN ADAMLARI: MEHMET ZEKERİYA ÖZTÜRK
Gözaltına alındığımızın ertesi günü Star Gazetesi'nde, "Öztürk, Perinçek grubunu fişlemiş" diye yazdı.
Sonra Milliyet M. Zekeriya Öztürk'ün ifadelerini, "Perinçek'i gözaltına aldıran ifade" diye yazdı.
Bir kalıp halinde gazetelere verilmiş aynı haber.
M. Zekeriya Öztürk'ü bize yollayan kuvvet, bunları söyleyeceksin demiş. O birisi kim? Öztürk'ün bilgisayarından çıkan bir mektubu okuyor, Perinçek. "Sayın hocam" diye hitap ediyor bu mektupta.
Ulusal Kanal'a bir kurum tarafından yollandığını anlatıyor, bu mektupta M. Zekeriya Öztürk.
Perinçek, dava dosyasında bulunan Zekeriya Öztürk'le ilgili ikinci belgeyi okuyor. Öztürk burada, "ABD Büyükelçiliğiyle görüşüyorum" diyor. Burada Öztürk, "ABD elçiliğiyle ilişkilerim Türk ajanlığı şeklinde değildir", "Elçiliğin sınırsız güveni tamdır" diyor.
İşte Eymür'ün adamları !
T. Güney ve M. Zekeriya Öztürk !
Eymür kiminle çalışsa ABD bağlantılı.

GİZLİ TANIK DİLOVASI
Üçüncü gizli tanık "Dilovası" 68'i anlatıyor.
Deniz'i, Mahir'i de rahmet anıyorum. 68 hareketi yasal, barışçı, gençlik kitlelerini kapsayan bir harekettir. Banka soygunları, adam kaçırmalarla ilgisi yoktur. Dilovası bunları söylüyor. Şerefle kabul ederim.
68'le, 71 farklıdır. Bu ikisi kasıtlı olarak birbirine karıştırılır. Hepsini uyardım; Deniz'i de, Mahiri de uyardım. Halkla birleşmeden olmaz, maceracılıkla olmaz diye…
Dilovası da bunları anlatıyor.
Gizliliği kalmayan gizli tanık Hüseyin Tatlıdil de… Tuncay Güney gibi.

TELEFON KONUŞMALARI
Telefon konuşmalarımız yüzlerce sayfa. Hepsini kabul ediyorum. İftihar ediyorum. Hiçbirine de yasa dışı dinlediniz, hukuka aykırı dinlediniz vb diyerek itiraz etmiyorum.
1971'den bu yana MİT'in bütün delillerini de kabul ediyorum
Yasadışı toplansın ama yeter ki doğru olsun.
ÖRGÜT YOK
Devletin bütün kurumları Ergenekon Terör Örgütü yok diyor. Böyle bir örgütü kimse icat edemez. Bu salonda örgüt yok. Sadece İşçi Partisi var. Kimse böyle bir örgütü zihninde kuramaz. Ortak ideoloji yok! Gizli terör örgütünde çok dar, çok sıkı, bağnazlık düzeyinde ideolojik bağlantı olacak. Böyle bir şey yok. Veli Küçük'le aramızda bağlantı yok ki; "açık" olsun!
Bu yalanlar uydurulurken mesleki dürüstlük feda ediliyor!
İlhan Selçuk son elli yılın en değerli yazarlarındandır. Pırıl, pırıl. İnşallah böyle dedim diye korkmuyordur!
Bunca tecrübeden geçmiş insanlar, bu zırva örgütün yöneticisi olacak.
Bu söylediklerim Kemal Alemdaroğlu için de geçerlidir.
Tarih yargılayacaksa, örgüt kurmadılar diye eleştirilecekler. Bizim örgütüm var. Atatürk hep teşkilatlı ve teşkilatçı olmuş. Teşkilat bugün yasal partidir: İşçi Partisi'dir.
Gizli toplantı olarak İddianameye yazılan İbrahim Benli'nin evindeki toplantıya, opera sanatçıları, aydınlar katılmış, şarkılar söylenmiş, dans edilmiştir. Bu toplantıda tek bir illegal faaliyet eşim Şule Perinçek'in dans bittikten sonra izleyenlerin alkışlaması üzerine beni öpmesidir.
Örgüt yok!
İlişki yok!
Kimse böyle bir örgütü satamaz.
Şemada Şevket Sabancı'nın adı da var. Hani nerede Şevket Sabancı? Ya bu işi ciddiye alacaksınız ya da bizi bırakacaksınız.
Bizi tutarak insanları tavşan haline getirdiniz. Aslan yürekli gazeteciler, şimdi tavşan yürekli oldular.
Böyle bir örgüt olur mu?
Bu şemaya şimdi kimse sahip çıkmıyor.
Evet bir örgüt var: Zekeriya Öz, Sami Demirkıran, Tuncay Güney, Zekeriya Öztürk ve Osmanım… Bu dava dosyasından bunlardan örgüt çıkar, başka çıkmaz!
Evet bir örgüt var; O da İşçi Partisi. Zekeriya Öz, "hedefte İşçi Partisi var!" diyor. O halde burada İşçi Partisi'ni kapatma davası görülüyor.

SORUŞTURMAYA "ERGENEKON" ADI VERİLMESİ
Ergenekon ismi bu davaya kasıtlı olarak verilmiştir. Tertipçilerin bu davaya Ergenekon ismini vermeleri anlamlıdır. Ergenekon destanının kahramanı toplumdur. Halk kahramanlığı! Başına geçen ise adını bile bilmediğimiz demirci... Bu isim kabul ettirilememiştir. Genelkurmay yazışmalarında bu ismi kullanmamaktadır. Bir terör örgütü kendisine "Hz. Muhammet Tugayları" dese, biz onu Hz. Muhammet Terör Örgütü diye mi anacağız? Veya Atatürk adıyla kurulsa, Atatürk Terör Örgütü mü diyeceğiz. İddianamenin ruhu, daha başlığından kendisini ortaya koymaktadır.

İSTANBUL BAŞSAVCISININ AÇIKLAMASI
İddianamenin kamuoyuna ilk sunuşunu İstanbul C. Başsavcısı Aykut Cengiz Engin tarafından yapılmıştır. Bu açıklamadan anlaşılan:
Başsavcı bu soruşturmaya sahip çıkmamaktadır. "Bu soruşturmayı o savcılar yaptı, iddianameye Başsavcı vekili imzaladı, ben imzalamadım" diyor. Kurumsal bir felaket. Başsavcı iddianamenin şahsi sorumluluğunu üstlenmiyor.
Başsavcı "tutukluluğun devamının sorumluluğu bize ait değildir" diyor. Yani "tutuklamayla da ilgimiz yok" diyor.
"Bildiğimiz klasik terör örgütü değil" diyor. "Basındaki yayın ve yorumların çok büyük bir bölümü gerçek dışı" diyor. Ama o yayınların hepsi iddianameye yazılmış. İstanbul C. Başsavcısı bu iddianamenin çok büyük bir bölümünün gerçek dışı olduğunu kabul etmiş oluyor.
Başsavcı "bilgi kirliliği yaratıldı" diyor. Bilgi kirliliğini kim yaptı o zaman? Ya savcılar ya da polis...
Başsavcı "şüphelilerin özel yaşam ve temel hakları ihlal edildi" diyor. Bu suç. değil mi? Suç! Başsavcı böylece "benim emrimde çalışanlar insanların özel yaşamlarını ve temel haklarını ihlal ettiler" diyor.
Cumhurbaşkanı Demirel'den, bir çok yazar, şahsiyet bu soruşturmanın arkasında dış güçler var diyorlar. Başsavcının açıklamasında bir tek bu eksiktir. Bunu da başsavcı söyleyemez.
Başsavcının bu basın açıklaması bu iddianame hakkındaki en güzel değerlendirmedir. Aynen katılıyoruz.
Başsavcının önüne üç kez Perinçeklerin tutuklanması talebi geldiğini ve her seferinde "olmaz, yanlıştır" denilerek reddedildiğini biliyoruz.
İddianamenin delilleri Tuncay Güney'in beyanları, Atatürk'e alçakça "İngiliz piçi" diyen Osmanımlar... Bu iddianamenin seviyesini de ortaya koymaktadır.
İddianameye savcılar ekibinin yazmış olması düşünülemez. Çok sayıda kişinin ayrı ayrı yazdıkları anlaşılmaktadır. Çok sayıda, 10 kere, 15 kere, 20 kere tekrarlar var. Bu iddianameden tekrarları çıkarın bir kaç yüz sayfaya iner. İddianamenin 2455 sayfa, 400 küsru klasör olarak ortaya koymak kasıtlıdır. Boğmak amaçlıdır.
İddianamenin dili de savcılar tarafından yazılmadığını ortaya koymaktadır.
İddianame toplumu terörize etmek amaçlıdır. Korku yaratmıştır, koca koca komutanları bile korkutmuştur.

F SAVCILARI
F Savcıları, dedik suç duyurusunda bulunuldu. Savcılar, nerede Fethullah denilmişse oraya yöneliyorlar. Emniyet ve savcılıkta nerede Fetullah nerede Ramazan Akyürek varsa hep bunlar soruldu. Size ne Ramazan Akyürek'ten! Bakın haklı çıktık, hakkında soruşturma açıldı. Ramazan Akyürek'in sicili belli. Bu sicili biz yazmadık, devletin valisi yazdı.
F Tipi polisler listesi soruldu bizlere. Bu listeyi biz yazmadık. Emniyet Genel Müdür Vekili Necati Altıntaş isim isim Fethullahçıları tespit etmiş, listelemiş ve devlet kurumlarına vermiştir. İddianamede görevini yapan bu genel müdür hedef alınmaktadır. Polis ve savcılıkta bana F.tipi araştırmasını yapan İşçi Partilileri soruyorlar; gidip yakalayacaklar!
Böylesine kendini Fethullah'a adamış Savcı olabilir mi? Fethullahı koruyan, ona sahip çıkan bir soruşturmaya dönüyor.
Niçin mi araştırıyoruz: FETHULLAHÇILARIN KÖKÜNÜ KAZIMAK İÇİN!
İddianamede Fethullahçılıktan "dini görüş" olarak söz ediliyor. Çok yanlış! Dini görüş değil tarikattır, cemaattir. Tarikatlar ise Anayasamıza göre yasaklanmıştır. Devrim Kanunlarına gçre suçtur.
Bunlar soruşturmanın Fethullah hoca adına yürütüldüğünü göstermektedir.

DANIŞTAY SUİKASTİ
Biz Danıştay suikastini dinci gericiliğin yaptığını söylüyor. İddianame, bunun dezenformasyon olduğunu söylüyor. Oysa herkes bunun Haçlı İrticanın eylemi olduğunda hem fikir. Savcıların görevi haçlı irticayı korumak mıdır?

AKP'NİN KAPATILMASI
İddianame AKP'nin kapatılmasını savunmamızı suç sayıyor. Evet kapatılması gerekir! Bunu istemekte haklı olduğumuz Anayasa Mahkemesi kararı ile ortaya çıkmıştır. İddianame AKP'yi de savunmakla görevlidir.

DENİZ FENERİ YOLSUZLUĞU
İddinamede Ferit İlsever'le telefonda Deniz Feneri soygununu konuşmamız suç sayılıyor. Demek ki Deniz Feneri soyguncuları ile iddiacılar arasında bağ var.

ATATÜRK DÜŞMANLIĞI
İddianame bütünüyle, baştan sona Atatürk düşmanlığıyla yazılmıştır.

İDDİANAME ÇÖKTÜ
Bu iddianame suç işlemeden yazılamazdı. Gerçeklere dayanarak böyle bir iddianame yazılamaz. Bu iddianame maddi delillerle tartışmasız olarak çökmüştür.

GLADYO OPERASYONU
Gladyo Amerika'nın güdümünde bir çok operasyon yaptı. Bunlardan biri de Amerika'nın Gladyo'nun Endenozya'da Doğu Timor'u koparma operasyonudur. Endenozya modeli! Ergenekon tertibi ile Türkiye'de de Endenozya modeli uygulanmaktadır.

İDDİANAMENİN GENEL DEĞERLENDİRMESİ

• Bu davaya "Ergenekon" adı kasıtlı olarak verilmiştir. Bu adı lekelememek gerekirdi. Burada bir kasıt vardır. Karen Fogg, "Türk tarihinin hakkından gelmekten" söz etmişti.
• 2002'de erken seçimle Türkiye'de bir darbe gerçekleşti.
• Tertibin ikinci ayağı 2006 yılında.2006 yılında gelen bir bilgi notu, dava dosyasında bulunuyor. Emniyet'in üst düzeyinden gelen bir bilgi bu. İşçi Partisi'ne karşı bir tertip yapılacağı 2006 yılında bize bildiriliyor.

DANIŞTAY SALDIRISI
• Bu bilgi notundan sonra Danıştay saldırısı oldu. Danıştay Başkanı, başsavcısı, 2. başkanı, benim sınıf arkadaşlarım. Bu nedenle ziyaret edip başsağlığı dileğinde bulundum. Bir de mektup yazdım Danıştay Başkanı'na. "Hangi saikle yapılırsa yapılsın" diyor Başbakan. Bu açıklama, suikastçı ile hükümetin aynı safta olduğunun itirafı.

ENDENOZYA MODELİ
• Endonezya Modeli'nin uygulanacağını söylüyor. Doğu Timor'u Endonezya'dan koparmak için Endonezya Ordusu'nu yıpratan bir kampanya yürütüldü. ABD'nin güdümünde Endonezya Ordusu'nun işlediği suçlar ABD tarafından ortaya sürülüyor.
• Bu tertip 2001 yılında uygulanıyor ve başarı kazanıyor. 1 Nisan 2001 tarihli Aydınlık, yapılanı önceden yazarak zihinleri açmıştır.
• Türkiye'nin Irak'ta ABD politikalarına direnmesini bertaraf etmek için bu tertip uygulandı. Ecevit Hükümeti ve TSK, ABD'ye karşı plan geliştirdi. Türkiye, Irak'ın kuzeyinde bir güvenlik kuşağı oluşturmayı kararlaştırdı. Bunun üzerine Türkiye erken seçime götürüldü.operasyon yürütüldü.
• Org. Kıvrıkoğlu basına açıkladı: "Ben irticaya karşı mücadelede Org. Özkök'e güvenmiyorum" dedi. Org. Özkök'ün Gn.Kr.Bşk olmasını önleyecekti, bu tertip ile Org. Özkök Gn. Kr. Başkanı oldu. Bu şema gayri resmi yollarla kullanıldığı açığa çıkmış bulunuyor.
• Türkiye'de Gladyo var.
• 1947'de Thruman Doktrini gereğince Yardım anlaşmasıyla, CIA Komünizme mücadele yuvalanma kuruluyor.
• 1952'de Seferberlik Tetkik Kurulu kuruluyor. Bunun içinde Özel Harp Dairesi diye gizli bir yapı faaliyete başlıyor.
• 6-7 Eylül 1955'te ABD ve İngiltere, NATO aracılığıyla, Türk- Rumları birbirine düşürmek için tertiplendi.

27 MAYIS GLADYOYU YARGILADI
• Gladyo Türkiye'de 1960'da Yassıada'da 6-7 Eylül tertibini yargıladı. Üçü infaz edilen idam cezası verildi. 27 Mayıs Devrimi'nde Özel Harp Dairesi'nden 10 subay tasfiye edildi.
• Bir Gladyocu olan Türkeş hepsinin tasfiyesini önledi.
• 1964'te MAH MİT yapıldı. "Türkiye'de solu dincilikle ezeceğiz" diye bir plan uygulandı. Gerici, dinci kesimler komando kampları kuruldu. Gladyo'nun eğittiği gençler, bağımsızlıkçı gençliğin üzerine sürüldü.
• 12 Mart 71 darbesini Gladyo yaptı. Tertipler düzenlendi. Araba vapurları batırıldı, kültür merkezi yakıldı.
• 1977'den sonra istikrarsızlaştırma operasyonu yürütüldü. Maraş, Çorum katliamları, 1 Mayıs 1977 tertibiyle 12 Eylül'ün zemini yaratıldı.
• 12 Eylül'de yeni bir statüko benimsedi. Tayip Erdoğan, Abdullah Gül, 12 Eylül'ün programını uygulayan, 12 Eylül'ün çocukları.

GLADYO'NUN BİR NUMARASI ABDULLAH GÜL!
• Türkiye'de Gladyo'nun 1 numarası Abdullah Gül, 2 numarası Tayip Erdoğan'dır.
• Biz 1996'da Aydınlık'ta Abramowitz Tayyip'i Erbakan'ın yerine hazırlıyor diye kapak yapmışız.
• Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül'ün iktidara getirilmesi bir Gladyo operasyonudur.
• Gladyo, silahlı çete filan değil. Gladyo iktidarımızı belirler.
• Ben 1997 Şubat'ında Cumhuriyet Gazetesi'ne Tayyip Erdoğan'ın Başbakan Abdullah Gül'ün Dışişleri Bakanı olacağını söyledim. Ortada seçim vb. yoktu.
• Tayyip Erdoğan'ın 4 Kasım 2002'de Paul Wolfowitz'e mektubu var. Beni Genelkurmay Başkanı ile görüştürün diye yalvarıyor.
• Bu mektubu ortaya gazeteci Hayrullah Mahmut Özgür de bu davada sanık. Bu mektubu çıkarma suçu cezasız kalmazdı.
• 15 Kasım 2002'de Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, Tayyip Erdoğan ile görüştü. Hiçbir sıfatı olmayan kişiyle nasıl görüşür. Amerika'dan talimat gelince oluyor.

SEVSİNLER SİZİN DEMOKRASİNİZİ!

Devlet hukukla vardır. Hukuk yoksa devlet de yoktur.
1 Mart tezkeresinde, Türkiye bir işgalden kurtarıldı. Bize en kızdıkları nokta budur. 99 AKP'li "hayır" dedi.
1 Nisan 2002 Powell- Gül görüşmesi. Gül açıkladı " 2 sayfa 9 maddelik anlaşma" yaptığını. Hukukçuyuz, böyle anlaşma olur mu, bu bir hizmet sözleşmesidir. Kendi ağzıyla itiraf etti.
17 Temmuz günü, bu anlaşmayı bulduk ve açıkladık.
İşte Gladyo budur.
Bu Gladyo hukukuna göre, 4 Haziran 2003 günü Süleymaniye'de Türk subayının kafasına çuval geçirilmiştir.
Olayı duyunca ABD'den toplantıyı terk edip Türkiye'ye dönen Hurşit Tolon şimdi zindanda. Devletin belli kurumları (TSK, yargı) ayakta durmaya çalışıyor.
Ben İP Genel Başkanıyım. Bu davayı İşçi Partisi kapatma davası haline getirdiler. Her seçimden önce beni hapse atıyorlar. Şimdi 29 Mart seçimleri, gene hapisteyim. Buradan Gladyo'nun bir ve iki numarasına sesleniyorum. Sevsinler sizin demokrasinizi!
Size bütün samimiyetimle gerçekleri anlattım. Dürüst ve doğru olmaktan hiç kaybetmedim.
Bu dava aydınlanmıştır. Her şey ortaya çıkmıştır. Eninde sonunda doğru karar vereceğinize inanıyorum. Sanıklar da hakimler hakkında hüküm verirler. Biz sizi aklıyoruz!
En başta çağrınız oldu. Hep birlikte hakikatı ortaya çıkaralım dediniz.

Bırakın bizleri!
İşçi Partisi, Türkiye için gerekli!
Doğu Perinçek, Türkiye için gerekli!
Buradakiler Türkiye için gerekli!

NOT: Sayın Perinçek'in sorgu özeti ve sözlü açıklamalarının tamamına ekli dosyadan veya İşçi Partisi internet sitesinin anayüzünde yer alan "ERGENEKON DAVASI" bağlantısından ulaşarak, okuyabilirsiniz.

www.ip.org.tr

HTML