KoMik Her Telden.

andy1

New member
Telsiz Telefon
Temel bilim adamı iken bir arkeoloji araştırmaları konferansına davet edilir. Amerikalılar anlatmaya başlar;
- Biz ülkemizde yaptığımız kazılarda 25 metre aşağı indik ve telefon kabloları bulduk. Öyleyse bizim atalarımız asırlar önce telefon kullanmışlardır.
Sıra Türkiye`ye gelir ve Temel başlar anlatmaya:
- Biz ülkemizde yaptığımız kazılarda 50 metre aşağıya indik ama hiç birşey bulamadık. Öyleyse bizim atalarımız telsiz telefon kullanmışlardır.

FBI temel
FBI ya saglam bır ajan aranmaktadır bu ajan lar dunyanın her yerınden sınava katılarak kazanan alınacaktır yapılan sınavlarda 4 ulkeden ajan fınale kalmıştır ıngılız alman fransız bızden de komser temel kalmış FBI en buyuk şartı sel verıp sır vermemektir sırayla herkese bellı bır sır verıp denenmektedır once almana bı sır verırıler bu sırrı uc gun işken ce gorecek ama solemeyecektır fakat alman işkenceye dayanamaz 1 gun soler ingiliz 1.5 gun dayanır fransız ıkı gun dayanır bizim temel 1 olur yok 2 olur yok 3 cu gun olur temel başarıyla cıkar temale aferin sınavı başarıyla kazandın artık FBIDANSIN derler artık soleyebılırsın sırrı derler temel derkı sıkeyım sırrının amını bılsem solerdım unuttum amına koyım...

Sadık
Adamın biri hanımından çok korkarmış. yanına bile yanaşamazmış. bir gün hanımı hamile kalmış, ama hanımına çok sadıkmış. bir başka kadına bakmazmış. hanımı bir gün para vermiş git bir bayanla beraber ol demiş 5.000.000.-TL para vermiş. kiminle beraber olursan ol demiş. adamcağız kapıdan çıkar çıkmaz baldızıyla karşılaşmış. enişte nereye gidiyorsun demiş. adam bir işim var demiş. baldızı ısrar edince ablan para verdi bir bayanla beraber olacağım demiş. enişte başkasına vereceğine gel bana ver demiş. olmaz felan desede baldızının ısrarına dayanamayarak beraber olmuş. hanımı sormuş. kimle beraber oldun. demiş baldızımla başkasına gideceğine o aldı demiş. ablası vay o...... ben onun kocasına 2.500.000TL ye vermiştim demiş.

Ceza
Temel Almanya da polis memuruymuş. Birgün bisiklete binen bir papaz kırmızı ışıkta geçmiş
Temel papaza
- Kırmızı ışıkta geçtiniz size ceza keseceğim
demiş.
Papaz
- Sen ne diyorsun benim sağ kolumda isa sol kolumda meryem var demiş.
Temel
- Ya demek bisiklete üç kişi binmişsiniz ha size daha fazla ceza kesmek zorundayım
demiş.

fizik teorisi
Orta halli çalışkan bir öğrenci ne kadar çalışsa da bir tür türlü fizik formüllerini aklında tutamaz ve yazılı sınavlar da düşük notlar alır .Öğetmeni çocuğun gayretlerini gördüğü için sınıfta bırakmayı istemez:
_oğlum haftaya çalış gel seni sözlü yapacağım, der
çocuk zehir gibi çalışmıştır.günler geçer ve ders saati gelir.Öğretmen çocuğu tahtaya kaldırır ve sorar:
_Oğlum havanın çok sıcak olduğu bir yaz günü otobüsle yolculuk etmek üzere otobüse bindin ve cam kenerına oturdun.Otobüs hareket etti ne yaparsın.
_Camı açarım öğretmenim.
_Peki evladım otobüs 30 km hızla gidiyorsa yüzüne çarpan rüzgarın ivmesi kaçtır.
Öğrenci bu soru karşısında tıkanır kalır ve tabi cevaplayamaz.sınıfta kalır
Sene tekrarına devam eder ama fizik dersine aynı hoca gelmekte ve çocuk gene başarılı olamamaktadır.Hocası ona son bir şans vermek için hazırlanmasını sözlü olacağını söyler.
Ders gelir öğrenci tahtaya kalkar ama hep aklında aynı şey vardır.Acaba öğretmen aynı soruyu sorarsa ne cevap verecek.
Öğretmen söze başlar:
_Oğlum bir yaz günü otobüse bindin,
çocuk içinden:
_Ayvayı yedik diye geçirir
_Otobüs hareket etti ve hava çok sıcak ne yaparsın?
_Ceketimi çıkarır, kravatımı çözerim hocam.
_Havanın sıcaklığı yetmiyor trafik çok sıkışık çok yavaş gidiyorsunuz ne yaparsın.
_Gömleğimi ve pantolonumu
_...?
_Atletimi, çorabımı
_Oğlum bak hava zaten sıcak sen oturmuşsun cam kenarına açsana camı
_Hocam kusura bakma donumu indirir, *ötümüde *iktiririm yine de o camı açmam...

Ananı
Uçakta kapı açılmış acemi erler teker teker paraşütle aşagı atlıyorlardı.
Sıra temele geldiginde komutanına dönerek; komutanım dün gece rahmetli annem rüyama girdi; oğlum o paraşütle atlama açılmayacak dedi
komutan atla oglum inanma böyle boş rüyalara der, fakat askeri ikna edemez.
Bunun üzerine ver onu bana al benimkini der ve degiştirirler.
Asker atlar ve paraşütü açılır süzüle süzüle aşagı dogru inerken başını kardırırki ne görsün; komutan paraşütü açılmamış mermi gibi aşagı dogru geliyor.
Tam yanından geçerken bagırır; komutanım.. komutanımm nereyeee
komutan hışımla bagırır; ananı s....

HTML