Koca hem döver hem sever ...

crazyquake

.::®crazy™::.
Koca hem döver hem sever

1- Yemeği yaktın
2- Karşılık verdin
3- Çok para harcadın
4- Sevişmek istemedin

AK Partili Halil Ürün'ün, eşi Esma Ürün'ü dövmesiyle bir kez daha gündeme gelen "koca dayağı"yla ilgili araştırmaya göre, ailelerin yüzde 34'ünde fiziksel şiddet yaşanıyor. Şiddetin sürmesindeki baş etken ise kadınların "Kocamdır, sever de döver de" anlayışı.

Yemek yaktığı için, karısını döven bile var

Araştırmalara göre kadınların kocalarından şiddet görmelerindeki başlıca nedenler; yemeği yakmak kocaya karşılık vermek, çok para harcamak ve cinsel ilişkiyi reddetmek olarak sıralanıyor.

Hiç gündemden düşmeyen ve son olarak AK Partili Halil Ürün'ün aldattığı eşi Esma Ürün'ü dövdüğü iddialarıyla gündeme gelen kadına yönelik şiddet ve istismar olaylarında, Türkiye profili son derece çarpıcı bir tablo ortaya koyuyor. Ailelerin yüzde 34'ünde fiziksel şiddet yaşandığını ortaya koyan araştırmalara göre, kadınların kocaları tarafından fiziksel şiddete maruz kalma nedenleri arasında ilk sıralarda, "Yemeği yakmak, kocaya karşılık vermek, lüzumsuz para harcamak ve cinsel ilişkiyi reddetmek" yer alıyor. Üstelik, kadınların büyük çoğunluğu kendisini döven kocasını haklı buluyor.

DÖVSE DE OLUR
Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, çoğunluğu aile içinde olmak üzere kadınlara yönelik şiddet konusunda çarpıcı rakamlar açıkladı. Buna göre, şiddet mağduru kadınlara yardım için açılan kadın konukevlerine bu yılın başında 522 kadının sığındı. Kadınların yüzde 70'i eşleri tarafından şiddet ve istismara maruz bırakıldı. Sağlık Bakanlığı'nın Türkiye Nüfus ve Sağlık Araştırmaları (TNSA) sonuçları da kadınların tamamına yakınının şiddet uygulayan kocalarına karşı neredeyse, "kocamdır döver de sever de" yaklaşımında olduklarını ortaya çıkardı.

EĞİTİM DURUMU VE YAŞ FAKTÖRÜ
Dayakçı kocaya hak verme oranı, eğitim, iş ve yaşına göre farklılıklar gösteriyor. Eşi tarafından dövülen 15-19 yaş arası kadınların yüzde 63'ü, 15-49 yaş arası kadınların yüzde 39'u kendisini döven kocasını haklı buluyor. Döven kocasına hak veren kadınların oranı ilkokulu bitirmeyen kadınlarda yüzde 62'ye ulaşırken, lise ve üzeri eğitim alan kadınlarda yüzde 8.8'e düşüyor. Batıdaki kadınların yüzde 32.5'i, doğu illerindekilerin ise yüzde 49'u dayakçı kocaya hak veriyor.

Haber: Osman AYDOĞAN
Kaynak:sabah

Sene 2006 hala şiddeti savunan varsa tek kelimem var oda "yuh yane"

мєяωєм

New member
prff ne güzel anlatmışsın ama koca dövmemeli hep sevmeli

yamakası

New member
dayak cennetten çıkmadır...:D:D

vneyse şaka bi yana sanırım artık herkes oturup konuşarak sorunları aşmalı artık dayak olayı bay bi geride kaldı ama ..her iki taraf içinde saygı çok önemli...

söz sırası kimde olursa karşısındaki onu saygı ile dinlemeli..yoksa sinirler gerilir ve kıyamet kopar sanrası tabiki güçlü olan dayağı atıyor...:)

geçenlerde haberlerde çıktı kadın kocasını kültablası ile döwmüş kafasına dikiş atılmış adamın..kadını çok merak ettimde yüzünü göremedim:):):)

gamshe_Lee

New member
Erkeklerin En Hayirlisi Kadinlara En Iyi Dawranandir Allah (cc) Böle Diyo Erkek Kadindan Fiziki Olarak üstün Olabilir Buna Okey Ama Bu Ona Kadina şidette Bulunmasi Hakkini Wermes !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ases

Altın Üye
lem madem dövecen kadını niye alıyon madem çok almak istiyon niye verince dövüyon:)

yoldas

New member
HİÇ BİR HAYVANIN DİŞİSİNİ DÖVDÜĞÜNÜ GÖRDÜNÜZ MÜ ?????

EE ARTIK EŞİNİ DÖVENE DİYECEK BİR LAF BULAMIYORUM
EŞİNİ DÖVEN HAYVANDAN BETERMİŞ

EE AMA EŞİNDEN DAYAK YİYENE LAF BULUNUYOR KILIBIK :D

SAYGILARIMLA
YOLDAŞ​

мєяωєм

New member
Shoulder' Alıntı:
erkek dediğin döver kocasının vurduğu yerde gül biter :D

beni bir ara evleneceğin kızla tanıştırda bu yazılarıda ona okutayım

εگмεя

Fuzuli Üye
buyrun işte erkek hem söver hem döver eeeeee sıra sana geldi crazyquake :D

ya böle bir mantık olabilirmi hem sever hem döver diye

niye hep sevmio ?

crazyquake

.::®crazy™::.
εگмεя' Alıntı:
buyrun işte erkek hem söver hem döver eeeeee sıra sana geldi crazyquake :D

ya böle bir mantık olabilirmi hem sever hem döver diye

niye hep sevmio ?
Böyle bir mantık yok tabikide .. Ama karşındaki feminist olunca kimileri zorbalığı tercih ediyor ne yapsınlar..... :p

Bence hiç bulaşmamak... :sigara:

Şaka bir yana dayak diye bir şeyi kabul etmiyorum.. Ortaçağda olsak neyse...

Sevmekse sonuna kadar derim ben.. Sevgi yoksa zaten dayak filan girdiyse işin içine o ilişkidende hayır bekleme derim.. Çünkü sevgiyle beraber saygıda yitirlimiştir. Dolayısıyla güvende...

εگмεя

Fuzuli Üye
feministliği de bayanları erkekler yönlendirior ama :goz:

kimse durduk yere feminst olmamış :)

beni döveni bende döverim :cool:

HTML