Klavyede 3 Tuş Sorunu.LÜTFEN YARDIM

drxxx87

New member
Arkadaşlar ben sony wıo leptop kullanıyorum pes 2010 oynarken 3 tuşa basamıyorum yani hem çapraz gidip hem pas atamıyorum önceki masaüstü bilgisayarımda böle bi sorun yoktu .Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

drxxx87

New member
Masaüstü bilgisayarımda böle bi sorun yoktu zaten şimdi kullandığım leptopta oldu bu sorun

HacK_İs_GD

New member
arkadaşım googleden geniş bir araştırma yaptım ancak bununla ilgili bir konu balamadım sen ya yetkili servisi bir ara veya laptopu aldığın yere git ama benim yorumum ben 4 tane laptop kullanmış çocuğum !! genellikle bütün laptoplarda böle sorunlar oluyor yani bunun için laptopuna başka bir klavye tak usb girişinden yani masaüstünün klavyesini laptopa tak laptopun klavyesi birazcık değişik olduğu için vede hassas olduğu için olabilir

HacK_İs_GD

New member
Başlat>denetim masası>Yazıcılar ve d.donı>Klavye>Yineleme gckmesı 3 oldgunu kontrol et>Yinelme hızı (HIZLI) oldgunu kontrol et. birde bu yöntemi dene bakıyım diğer laptopda daha yeni baktım

drxxx87

New member
3 tuş sorunu çoğu kişide var Google da 3 tuş sorunu yazarsanız çıkar.Bende klavyedendir diye ek bi klavye aldım leptopa ama bunda da aynı sorun oldu.Dediğiniz gibi servise gitmeliyim bunun çözümü yok gibi

drxxx87

New member
Klavye ayarlarında yineleme hızı Hızlıda ama yineleme gecikmesiyle ilgili bi rakam onu nasıl yapacam?

HacK_İs_GD

New member
kardeş elde işe yarar bişi yok sen en iyisi bi servise baktır olmadı fifayı bırak :) oda olmaz diosanda bi dakka sen hani 3 tuşa birden basıyorsunya ekrana bişi geliyormu her bilgisayarda msn olanlarda bilmem bişey kısayol tuşu die bişi var msn nin 3 veya 4 tuşa birden bastırmıyor ilk bastığıdna çıkarsa bu kısayolu kaldır de tabi böle bir sorun yoksa bilemem

HacK_İs_GD

New member
klavye opsiyonunda numerik klavye var mı? yoksa servisine numerik klavye taktırt sorun çözülür gibi MSI VR601 notebookta aynı anda 4 tuşa basınca sorun olmuyorki onda numerik klavye var...
yani birde bunu dene benim aradaşda gördüm ben çalışmıyordu 3-4 tuş dediğim gibi yapınca düzeldi

DarthErim

Altın Üye
Muhtemelen tamamen donanımsal ve yapacak bir şey yok.
Pas atma tuşunu değiştir oyundan.
Bu metod masa üstü klavyelerinde işe yarar.

drxxx87

New member
Yok 3 tuşa basınca ekrana bişey gelmiyor. Oyun tuşlarını da değiştirdim ama bişey farketmedi.Olmadı yeni bi klavye alırım artık başka yolu yok gibi.Yardımlarınız için teşekkür ederim.

M.H.Orhan

New member
Laptop larda klavye içöin harici yazılımlar olur, touchpad driver gibi, bunun yüklü olup olmadığını kontrol et, yüklü ise bu yazılımdan, yüklü değil ise de eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir, Yani yüklenmemişse yükle yüklenmişse kaldır:)

HTML