Kim Bu Sabetaycılar ? Deşifre Edildi

Lets Go

New member

Kim bu Sabetaycılar?.. Ya da diğer bir deyişle dönmeler?.. 1400 ve 1500’lü yıllarda özellikle İspanya’da baskı ve işkenceden kaçıp Osmanlı’ya sığınan, toprağımızı vatan sayan ve yüzyıllar boyu özgürce yaşayan Yahudiler! Bir bölümü bu süreçte dillerini, dinlerini, kültürlerini koruyor. Ama görüntüde Müslüman oluyorlar. İşte bu yüzden onlara “dönme” deniyor…
Sabetaycıların adetlerini ve Türkiye'deki en ünlü Sabetaycıları sizler için araştırdık...

Sabatayizmin kurucusu Sabatay Sevi'dir... Ona inanan Yahudilere göre o bir Mesih. Sabetayizm de Yahudi Mistisizmine ya da başka bir deyişle Kabbala’ya dayanan gizli bir inanç… Gizliliğin sürdürülmesi amacıyla bu inanca inananlar “Müslüman gibi” görünürler ve Müslüman isimleri alırlar.

Hepsinin gizli Yahudi adları vardır ve birbirlerine "şalom aleyke" diye yahudi selamı veriyorlar.
Ölülerini Türk mezarlığına gömmüyorlar.
Gizli mabedleri var ve Mezheplerinin sırrı ancak evlenince kendilerine bildiriliyor…

Peki Türkiye’de kaç Sabetaycı yaşıyor? Türkiye'de Sabetaycı olduğunu söyleyerek 1969 yılında resmi makamlara Musevi olmak üzere başvuran bir kişi bulunmaktadır: Ilgaz Zorlu… Resmi rakam bu nedenle bir kişidir.

Gayri resmi rakamlara gelince… Türkiye’de bu konu üzerine pek çok araştırma yapan ve yayınlayan en önemli kişi Yalçın Küçük olduKüçük isimlerden yola çıkarak kimlerin Sabetaycı olduğunu “deşifre” etti.
İŞTE KÜÇÜK’E GÖRE SABETAYCI OLAN İSİMLER…

İSMAİL CEM

HÜLYA AVŞAR

KEMAL DERVİŞ
“Derviş ailesi Sabetayistlerin Kapanî kolunun lideridir.”

CEM BOYNER

BEHİCE BORAN

MAZHAR ALANSON

GÜLBEN ERGEN

DİNÇ BİLGİN

TANSU ÇİLLER

YAŞAR KEMAL

DENİZ AKKAYA

NAİM TALU
Küçük, Talu için, Cumhuriyet Türkiye’sinde Başbakanlık koltuğuna oturabilmiş ilk Sabatiyst diyor.

ALTAN ERBULAK

YUNUS NADİ

SEDAT SİMAVİ

YILMAZ ERDOĞAN

AYŞE ARMAN

SERTAP ERENER
“Işık Lisesi öğrencisi Sertap Erener, Sabatayist basının dünyaca meşhur ettiği bir şarkıcıdır.”

ÇEVİK BİR

RAHŞAN ECEVİT
INTERNETHABER​

bazuuka

Banned
Bu insanların piyasada bol bol görünmelerinin nedeni buymuş demekki kendi adamlarıyla çalışmış medya ..Ben daha çok oldunu sanıyordum

zerkli

New member
çok güldüm yaaaa.....

bir insan nasıl oluyoda hem kürrt hem sebetaycı oluyo merak ettim. hem olsa nolur. size ne milletin dininden.

bölücülük değilmi bu???

şimdi beni birde sebataycıalrı savunuyor diye yaylım ateşine tutarsınız allah bilir..

olsun tutun be

kaptan61ts

New member
Ülkede Sabatay ortaya cıkaranlardan biri küçüktür.Hatta kitapları var.onun da bu listede olması kafa karıştırmak ve probaganda dan başka birşey değil.Listtede Kİ kişiler İslam düşmanı ve solcu değil mi..?
İSLAM YOBAZIN ELİNDEN CIKMADIKCA ,HEO ARABIN DİNİ OLARAK KALACAKTIR.
HERYER FETTULLAH İZLERİ İLE KAPLI.ONU ASMAK İÇİN KALIN İP LAZIM.

Guyjre

New member
Bu listede Adnan Menderes eksik. Efendi de ismi geciyordu onunda. Hani su dincilerin dilinden düsüremedigi efsanevi basbakan.

atn42

New member
sabetaycıları öğrendik
musanın çocuklarınıda yazsanıza
sorosun çocuklarınıda yazsanıza
bu ülkeyi onlar daha çok ilgilendiriyor

LOOPUSED

Altın Üye
sabetaycıları öğrendik
musanın çocuklarınıda yazsanıza
sorosun çocuklarınıda yazsanıza
bu ülkeyi onlar daha çok ilgilendiriyor
MUSANIN ÇOCUKLARINI sormuşsunda aklıma geldi..şu yazıyı vermiştim.. merak ettiysen bir oku istersen.;;;

Onlar Musa'nın çocuğu olamazlar çünkü...-KARA MİZAH

Merkezi İstanbul'da bulunan Dayanışma Vakfı'nın yürüttüğü "Sen Musa'nın çocuğu olamazsın" kampanyası büyük ilgi görüyor. Kampanyanın sloganı eski bir Demirel sözünü akla getiriyor. İşte o meşhur söz ve Siyonistlerle ilgili çağrıştırdıkları;

70'li yıllar. Türkiye'nin kabus günleri. Demirel Başbakan, Ecevit'se Ana Muhalefet Lideri. Tüm Türkiye gibi siyaset de bölünmüş durumda. Demirel ve Ecevit birbirleriye kavgalılar. Yanyana gelseler dahi birbirlerine sırtlarını çeviriyorlar.

İşte o günlerde ikisi arasında bir buluşma gerçekleştirilecek. Muzır bir gazeteci Demirel'e görüşme öncesi soruyor;

"Sayın Başbakan, yarınki görüşmede sayın Ecevit'in elini sıkacak mısınız?"

Demirel her zamanki rahat tavrı ve hazırcevaplığıyla taşı gediğine oturtuyor:

"Elini sıkmayıp da neresini sıkacağım".

Bu sefer başka bir gazeteci soruyor;

"Efendim, sayın Ecevit için 'halk çocuğu' deniyor. Sizin bu konudaki yorumunuz nedir?

Demirel'in bu defaki cevabı daha ağır oluyor;

"Ecevit halk çocuğu da, biz o….. çocuğu muyuz?"

Girişte belirttiğim kampanyanın sloganı olan "Sen Musa'nın çocuğu olamazsın" bana muhtemelen hayali olan bu anekdotları çağrıştırdı. Bu sloganı duyan bir Yahudinin herhalde ilk tepkisi şöyle olurdu;
"Ne demek, biz Musa'nın çocuğu değiliz. Musa'nın çocuğu değilsek onun bunun çocuğu muyuz? Bizi Demirel gibi konuşturup ağzımızı bozmayın lütfen!"

ANLATILAN MİZAHİ OLAYDAKİ ANEKDOTLARIN DOĞRULUĞU KESİN DEĞİLDİR MİLLETE MALOLMUŞ SÖZLERDİR. BU BAKIMDAN İÇİNDE SİYASİ İSİMLER GEÇİYOR DİYEREK İŞİN ÖZÜ OLAN SİYONİSTLRE İRONİYİ GÖZDEN KAÇIRMIYALIM..KONU İSRALİN ZULMÜDÜR.. BUNU ÖZELLİKLE VURGULUYORUM..

http://www.habervaktim.com/haber/510...ara_mizah.html

HTML