Kil Mucizesi

sümbül3444

New member

KİL

Kilin içinde silis,demir,magnezyum,kalsiyum,sodyum ve potasyum bulunur.Cildi besleyen, temizleyen, canlandıran bu maddeler estetik açıdan değer taşır.

Plastik olmayan bir kabın içine eşit miktarda su ve kil konulup karıştırılır.(Birer çorba kaşığı)Suyun miktarı kile göre değişebilir.Elde edilen karışım sulu ise biraz bekletilir.Su üst tarafta birikirse suyun fazlası süzülür.İdeali krem kıvamıdır.

KİLİN KULLANIM ALANLARI

Yüz:

a-) Cildi yağlı olanlar: Kilin emiciliğini desteklemek için içerisine cildi sıkıştıran bir losyon veya sebze püresi katarak sürülmeli.(Yağlı ciltler kile su yerine havuç suyu katabilir)

b-)Cildi kuru ve duyarlı olanlar : Kille su karıştırılır, krema haline gelince içine birkaç damla badem yağı katılıp yüze sürülür.

NOT: Kil ilk kullanımdan itibaren cilde pürüzsüzlük hissi verir.Düzenli kullanımda siyah nokta ve akneleri yok eder.Haftada 1 kez kullanmak yeterlidir.Ayrıca bilindiği üzere salatalık ciltte tonik etkisi yarattığından kile su yerine salatalık suyu da katılabilir.

Saç:Saç diplerindeki yağı gidermek için suyla karıştırılan kil saç diplerine sürülür.Başta yarım saat bekletildikten sonra saçlar yıkanır.

Diş: Kil tuzla karıştırılıp, dişler ovulur.Bu işlem dişleri temizler,parlatır,diş etlerini canlandırır.

Ayak: Kille ayaklar ovulur.Kokuyu yok eder.

Kuru Şampuan Olarak: Saç dipleri kille ovulur,sonra taranır.

NOT:Kil maske olarak uygulanacaksa,yüz temiz olmalı.Göz çevresine sürülmemeli.Maske kuruyuncaya kadar konuşulmamalı,yani yüz kasları kullanılmamalı.

Toz kili aktarcılardan kolaylıkla edinebilirsiniz.

BlackHooK

New member
Paylasım için teşekkürler Benim cildim az yağlı ne bilim sanki fazla Napmam Lazım Help Bide Az bişe sivilcem var Bana Kille Karıştırıp kullanmam gerekenleri sölermisin Kardeş?

halilid

New member
teşekkür ederim cidden deneyen yaşlı teyzeler bile 20 yaş gençleşmiş her pürüzlü arkadaşa tavsiye ederim.

HTML