Kelimeler yetmezmiş bir yerden sonra çarkını çevirmenin sevdanın

aysenur83

New member
Kelimeler yetmezmiş bir yerden sonra çarkını çevirmenin sevdanın. Önce ayrılıkları bitirmelisin beyninde, sonra acıları kurutmalısın sayfalar arasındaki güllerde. Ve kaçıncı sayfada olduklarını asla bilmemelisin kuruyanların...
Ve... Gülücükler takılmalı hayat denizinden attığın oltaya.... Kucaklar dolusu olmalı o derin gülücüklerin. Uzağımdaysan uzaklıkları kapı önü etmelisin ayrılığa inat. Yakınımdaysan, en yakınım olmalısın. Üstüne üstüne yürümelisin zamanın. Üzüm karası gözlerin hayat suyum olmalı, saçların rüzgar olmalı uçurmalı bilinmezliklere. Hiç düşünmemeliyiz mesafelerle ayları. Ve hatta zaman olmamalı içimizde. Ben seni sende yaşamalıyım. Kış ortasında kapıma getirmelisin sevdanla baharı. Sevdiğinde güneş doğmalı şehre bir daha sönmemeli. Bir anda dört mevsimi yaşatmalısın bana. İklimlerin en güzelini getirmelisin. Yüreğimin diplerinde savaşlar çıkarmalısın; savaşmalıyım hücrelerimle. Ben bıkmalıyım en küçük mutluluklardan, ama sen sürprizlerle çıkmalısın karşıma. Sen düşüncelerimin başlangıçlarında ve bitişlerinde vazgeçilmezim olmalısın. Yabancı kalmamalısın, uzak olmamalısın, bitik durmamalısın. Masallar anlatmalısın aşka dair. Sevdaları işlemelisin yüreğinle. Ayrılık geçmemeli cümlelerinde.
Yüreğimdeki okyanuslardan hasret şiirleri haykırmalıyım sana. Bütün deli dalgalar fısıldamalı kulağına. Bazen küçük bir tebessüm vermelisin, bazen koca bir yürek. Seni verdiklerinle değil yalın olarak da sevmeliyim. Sevdamız sınırsız ve nihayetsiz olmalı. Senin tek sırdaşın ben olmalıyım. Korkunca sığındığım sığınağım olmalısın. Korkularında yanında olmalıyım, korkuları birlikte yenmeliyiz. Günlük hayatında nasılsan öyle olmalısın benimleyken. İçimde olmalısın yanımda yoksan bile, hissetmeliyim varlığını. Tutkunsam; bedeli ölüm olmalı. Senin vazgeçilmezin olmalıyım. Sen vazgeçilmezim olmalısın. Paylaşılmazın olmalıyım. Sen paylaşılmazım olmalısın. Beni olduğum gibi kabul etmelisin. Benim buyum, ben böyleyim diyebilmeliyim korkusuzca. Durgunlaştığımda huzur bulduğum kucak, coşunca öptüğüm bayrak olmalısın. İç çekmelerimin nedeni, yazılarımın ilhamı, sohbetlerimin konusu olmalısın. Bulmacaların olmalıyım, beni sen çözmelisin. Yap-bozların olmalıyım ki sen tamamlayabilmelisin beni. İpuçların olmalıyım yaşamında.
Yüreğimdeki uçurumlardan düşmelisin, içimdeki denizlerde boğulmamalısın, beynimdeki çöllerde susuz kalmamalısın. Ben, senin kabulünsem, savaşlara hazırım yaşam boyunca...

Alıntıdır...

HTML