Kaydım duruyor mu ?

mercankadi

New member
Selam arkadaşlar benim abim 2005 yılında KTÜ peyzaj mimarlığına yerleşti ve kayıt yaptırdı daha sonra okulunu 1 yıl dondurdu ve yurt dışına çıktı ve yurt dışında bazı problemler olduğu için geri dönemedi ve şimdi dönecek 2008-2009 yılına kaydı duruyor mudur ? yeniden mi kayıt olmalıdır ? ÖSS ye tekrar mı girmelidir ?
KTÜ web sitesinden Öğrenci aramaya tıklayınca şöyle bir şey çıkıyor

Resmin üstüne tıklayarak büyütebilirsiniz
Bu mor daire ne demek ?

Saygılar ...

ases

Altın Üye
gidip harç parasını yatırsın okuluna devam etsin herhangi bir sorun yok

ases

Altın Üye
eğer herşey anlattığın gibiyse hiç bir sorun olmaz doğacak sorunlarda zaten okulun öğrenci işleri tarafından halledilir. riske atmayın yazık olur

VoyVoy

FoRuM MüHeNDiSi
eğer iki dönem üst üste kayıt yaptırmadıysa boşuna gitmesin okul kaydını silmiştir.

mercankadi

New member
evet
2005-2006 dondurdu
2006-2007 gitmedi
2007-2008 gitmedi
durum bu ama resimde de gösterdiğim gibi okul numarası falan da gözüküyor ayrıca öğrenci affı falan çıktı diye duydum ? ??
Ayrıca eve 'kaydı silinmiştir'diye bir kağıt yollanıyormuş silinseymiş ama öyle bir kağıt gelmedi ? ?

Bilgisi olan lütfen paylaşsın

ases

Altın Üye
bak şimdi okullarda kayıt dondurma öğrenim yılının yarısı kadardır eğer okul 6 senelikse 3 yıl 4 senelikse 2 yıl 2 senelikse 1 yıl dondurabilir. fakat abinin kaydı dondurmak için yönetim kurulunun kabul edeceği bir gerekçesi olması lazım. eğer yönetmelik haricinde bir durum varsa yine de gitsin üzgün üzgün takılsın iki de çene döktümü her işi halleder;)

VoyVoy

FoRuM MüHeNDiSi
bence okulla ilişkisi kesilmiştir ama yinede en doğru bilgiyi öğrenci işlerinden alırsın taa oralara gitmene gerek yok

mercankadi

New member
Biz 2005-2006 yılını dondurmak için kağıt yolladık onlar da cevap verdiler 1 yıl dondurulmuştur diye
Peyzaj Mimarlığı 4+1(hazırlık) yıl
2 yıl üst üste gitmedi
2005-2006 yılında harç yatırdık daha sonra dondurduk
2006-2007 2007-2008 harç falan yatırmadık

VoyVoy

FoRuM MüHeNDiSi
Biz 2005-2006 yılını dondurmak için kağıt yolladık onlar da cevap verdiler 1 yıl dondurulmuştur diye
Peyzaj Mimarlığı 4+1(hazırlık) yıl
2 yıl üst üste gitmedi
2005-2006 yılında harç yatırdık daha sonra dondurduk
2006-2007 2007-2008 harç falan yatırmadık
peki okul size kayıtın silindiğine dair bir yazı göndermedimi normal şartlarda bunun size ulaşması lazım

VoyVoy

FoRuM MüHeNDiSi
normal olarak okul iki dönem üst üste kayıt yaptırmayan öğrencinin okulla ilişiğini yönetmelik gereği kesilir sizde kayıt yaptırmamışsanız ilişiğiniz kesilmiştir bunun geri dönüşü varmıdır bilmiyorum siz okulla görüşmey ideneyin yardımcı olacaklardır.

HTML