kaspersky yardım programları sildi :((((( eset dahil

cgdsbll

New member
ben eset nod 32 kullanıyordum birde kaspersky yükleyim tam olsun dedim programı kurarken esetle ilgili bişey dedi tamam dedim kurulum bitti bi baktım eset nod 32 yi tamamen bilgisayardan kaldırmış
rar ı çalışmaz hale getirmiş şimdi çalışmıyor
her çalıştırdığım programı tehdit olarak algılıyor xp maneger ı bile
şimdi programı kaldırdım bende
ama hem eset hem karspersky i nasıl kullanabilirim ve bu durumu nasıl engellyebilirim
çalıştırdığım herprogramı tehdit olarak algılamasını istemiyorum
kullanan üstatlar yardımcı olursa sevinirim şu an başka bir linkten türkçesini indiriyorum

alara_zngn

New member
bilidğim kadarıyla pc iki virüs programını kabul etmiyo
ondan dolayı silmiştir nod32yi zaten kullanmamanı önerirrim iki virüs programını bi anda...

M3T3HAN

New member
selam KASPERSKY ile beraber başka bir virüs programı kullanamazsınız..yani işletim sisteminde 2 antivir bulunmaz...
anti trojan ve spy program kullanabilirsiniz alternatif olarak ama kaspersky nin kurulu olduğu bir sistemde buna zaten gerek yok...eşeğe bide heybe yüklemeyelim...

son olarak tüm programların kurulu ve çalışır durumdayken kaspersky yi kur ve kullan böylece kaspersky bütün programları tanıyacaktır..

kullandığın kaspersky 2009 version ise bazı programları tanımayabilir bunlara sen kendin izin verreceksin kaspersky ayarlarından KOLAY GELSİN

İYİ FORUMLAR KARDEŞİM..

yavuzkeles

New member
dostum kesinlikle iki tane antivirüs programı birden yükleme bende o hatayı yaptım bi kaç kere :( pc iki kes çöktü antivirüsü yükledikten sonra restart yapmak istedi sonra bidaha xp yi göremedim sana tavsiyem tek bir antivirüs veya internet security yükledikten sonra bunlara ek olarak firewall ve anti malware programlar yüklemen

escan

New member
kaspersky imternet securty 2009 diğer adıyla 8 sürümü ilk kurulumda windowsa ait programları tanır hafızasına alır pc ye restart atar açılışta pc ye ait 3 part yazılımları tarar ve hafızaya alır bunu yaparkende ağ bağlantısına ihtiyac duyan programları düşük
nitelikli virüs olarak algılar ve kullanıcıya sorar bu program internete bağlanma özelliği taşıyor izin veriyormusunuz diye.
ilk windows programlarını tararken msn windows ana programlarından olmadığı için onuda ağ ortamına bağlanma özelliğinden dolayı düşük nitelikli virüs olarak görür ve sorar.
tanıdığınız programlara sizi uyardıkça siz izin verecek tanımadığınız program ve bağlantılarda red edecek bağlantıya izin vermeyeceksiniz.

çift antivirüs kullanmaya gelince çift antivirüs kullanacak arkadaşlarımız kuracağı antivirüs veya securty programlarından birini başlangıca diğerini başlangıcta çalışmayacak şekilde kuracak tarama yapmadan önce başlangıcda olanı pasif edecek diğeri ile öyle tarama yapacak..kesinlikle ikisinide başlangıcta çalışacak şekilde faal bırakmıyacak yoksa iç yapı özelliklerinden dolyı çalışır durumda olan çalışmaz durumda olanı virüs olarak görür ve siler.

internet ortamına bağlanan arkadaşlrımız kesinlikle antivirüs değil internet securty programları kullansınlar.
kolay kullanım için önereceğim programlar kasperskay inernetsecurty türkçe bu programla
sıkıntısız çalışan SpyHunter trojan içinde Anti Trojan Elite bu üç pragramı uyum içinde kullanabilirsiniz. o zaman çift antivirüs programı kullanmanıza gerek kalmaz

başlangıçta çalışan proramlarınızı ve program ekle kaldır yerine programlarınızı daha güvenli iz bırakmadan kaldırmak içinde türkçe ve kullanımı kolay olan revo uninstaller programını öneririm.forum içerisinde hepsi mevcut kolay gelsin.

ALoNe DiAbLo

ŦĦĔ ŚĦĄĐΘŴ ŴĄŔŔİΘŖ
İkisi çok gereksiz.Sadece kasperi yükle yeterli.Bencede nod 32 yi kurma.Tercihler değişir ama ben nod32'de kullandım kasperde kullandım.Şu an hala kasper kullanıyorum.Bence en güvenlisi o.Herşeyi tehdit olarak algılamasına gelince sadece ilk kurduğunda açmak istediğin çoğu programda o uyarıyı verebilir.Her uyarı çıktığında güvenilir bölgeye ekle seçeneğine tıkla birdaha uyarı vermiyecektir.
Kolay gelsin....

HTML