kasetli kamerayı bilgisayara bağlamak YARDIM

aragorn_22

New member
Kasetli kamerayı bilgisayara nasıl takabiliriz ne gibi aparatlar lazım ve bağlatıyı yaptıktan sonra kasetteki videoyu nasıl bilgisayarda izleyebiliriz.nasıl birdönüştürücü program lazım. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM :D

kimsenin bu konu hakkında bir bilgisi yok mu yaa

muratyumuk

New member
Ben ilk aklıma geleni söyleyeyim. Bir tane Tv kartı alırsın onların hepsinde de video girişi oluyor. Her kamerada da mutlaka video çıkışı vardır. Onun çıkışını tv kartının girişine takarsın ve bu şekilde görüntüyü alırsın. kameradan gelen ses çıkışınıda mikrofon yada line girişine takarsın olur biter.

sungur58

New member
kardeş aynı durum benim başımdada vardı 50 ytl civarında bi tv kartı al. başka bişeye gerek yok. ben öyle hallettim.

konsequad

New member
İHTİYAÇ DUYULAN MALZEMELER (IEEE1394 Çıkışı varsa ve mini Dv kullanıyorsa)

Dizüstü Bilgisayar için
1. 1 Adet 4 pin - 4 pin Firewire400 kablo.

Masaüstü Bilgisayar için (Anakart üzerinde 6 Pin firewire çıkışı varsa)
1. 4pin- 6 pin firewire400 kablo (IEEE1394 kablo)

(6 Pin firewire çıkışı yoksa)
1. 6 pin firewire çıkışı barındıran PCI kart 5 $
2. 4pin -6 pin firewire400 (IEEE1394 kablo)

Eğer Video kameranız Mini DV kaset kullanıyorsa ve IEEE1394 kablo çıkışı varsa bunu dizüstü bilgisayarına 4pin-4pin Firewire400 kablosu kullanarak bağlayabilirsiniz. Windows Xp SP2 işletim sistemiyle beraber gelen Windows Movie Maker programı ile video kameranız içindeki kasetin kontrolünü yaparak istediğiniz bölümleri ya da çektiğiniz videonun tamamını bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Aktardığınız videoyu yine bu program sayesinde düzenleyebilirsiniz.
Daha fazla fotograflı bilgi için
http://forum.donanimhaber.com/m_17617643/tm.htm

HTML