Karnesinde zayıf olanları evlerine polis götürdü!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yoldas

New member
70 milyonluk Türkiye'de milyonlarca evde, dün gündem 'beyaz bir kâğıt'tı. 14 milyon çocuk ve genç, 2006-2007 ilk yarıyılının karnelerini aldı, 12 Şubat'a kadar sürecek tatil için evlerinin yolunu tuttu. Tutmayanlar da oldu.
Adana'da ilköğretim 4. sınıf öğrencisi A.A.'yla 5. sınıf öğrencisi arkadaşı M.D., dün İstanbul'a giden otobüse bilet almaya çalışırken fark edildi. Bilet görevlisi karnelerinde zayıf bekleyen çocukları oyalarken çağırılan polis duruma el koydu. Küçükler, "Babalarımız bizi döverse yine kaçarız" diye kararlılıklarını belirtti.
Erzurum polisiyse daha da temkinliydi. Okul önlerinde bekleyen Çocuk Şubesi elemanları, karnesinde zayıf olan çocukları polis otosuyla eve bırakıp velileri çocuklarını incitmemeleri konusunda uyardı. Erzurum polisinin dört yıldır bu uygulamayı sürdürdüğü belirtildi. Yine de 'karne' yüzünden hastanelik olanlar oldu. Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde karne günü için sınıfta pasta kesen 30 çocuk zehirlendi. Öğrenciler apar topar acil servise kaldırıldı.
İlköğretim 1. sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Fidan Turgut dün hayatının ilk karnesini aldı. Turgut, Şanlıurfa'da bu yıl ilk kez okul yüzü gören 8-16 yaşları arasındaki 10 bin öğrencinin arasındaydı. Vali Yusuf Yavaşçan çocukların yüzde 80'inin okuma-yazma öğrendiğini müjdeledi.

:biggrin

Diyarbakırlı çocuklara alkış

Diyarbakır'daysa çocukların başarısı öncelikle vali yardımcısını şaşırttı. Vali Yardımcısı Erhan Koyuncu, "Son derece kalabalık sınıflara rağmen 60 kişilik sınıfta 50 öğrencinin okuma-yazma öğrendiğini gördük. Öğrencilerin gözlerinde pırıltı var."
Sincan'da öğrencilere karne dağıtan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik velilerden çocuklarını düşük notları nedeniyle azarlamamalarını istedi. Çelik, öğrencilere tatilde kitap okumalarını, satranç oynamalarını ve şiddet içeren bilgisayar oyunlarından uzak durmalarını önerdi.
2006-2007 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı, 12 Şubat 2007 Pazartesi günü başlayacak. Öğrenciler, 19 Haziran 2007 Salı günü karne alacak ve üç aylık yaz tatiline girecek.
2007-2008 eğitim-öğretim yılının, 17 Eylül 2007 tarihinde başlaması planlanıyor

:biggrin

Swat_TR

Altın Üye
Karneden dolayı çoçuklara baskı yapmak gerçekten yanlış birşey. Onlara şiddetle değilde güzel sözle uyarmak en güzeli...

yaa millet ise bakar misiniz yaa karne yuzunden hastanelik olan cocuklar varmis ulan bizim milletimiz bu kadar mi cahil yaa
ama hic kimse dusunmuyoo o cocugun basarisiz olmasinda anne-babaninda en az cocuk kadar sucu var
ama basarili olsaydi benim cocugum, benim yetistirdim cocuk olucakti velilerin gozunde
yazik yaa

bu arada Erzurum polisini de takdir ettim 4 yildan beri bunu uygulamalari gercekten cok guzel bi olay

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML