Kanoute, Sarı-Lacivertlileri umutlandırdı!!

RockStyLe

New member
Sevilla'nın yıldızı Kanoute, Kanarya'ya göz kırptı: 'Fenerbahçe'nin beni talep ettiğini çok iyi biliyorum. Sevilla ile 2 yıllık kontratım olduğu doğru. Ancak ben bir profesyonel gibi davranmalıyım. Önümüzdeki günlerde her şey olabilir.'

Frederic Kanoute, 30 yaşında, Malili.

Lyon’da dikkatleri üzerinde topladı, Tottenham’da parladı ve Sevilla formasıyla UEFA Kupası’nı peşpeşe 2 kez kaldırarak adını ‘Yıldızlar Kulübü’ne yazdırdı.

2007’de Afrika’da yılın futbolcusu seçildi, İspanya’da Sevilla’nın vazgeçilmezleri arasına girdi.

Sonrasında adı Fenerbahçe ile anılmaya başlandı, hem Avrupa hem de Türk basını bu transfer hakkında sayısız haber yaptı.

‘Fenerbahçe’den ders çıkardık’
“Fenerbahçe ile İstanbul’daki maçta tanıştım. İspanya’da ciddi bir taraftar grubumuz var, ama İstanbul’daki atmosfer bambaşkaydı. Tribünlerin büyük coşkusu beni ve arkadaşlarımı büyüledi. Buna rağmen orada iyi bir futbol sergiledik. Hepimiz, ‘İspanya’da turu geçeriz’ diye düşünüyorduk, ama Fenerbahçe bizi sürklase etti.

Tüm samimiyetimle söylüyorum ki, elendiğimiz için üzülmedim. Çünkü o maçtan büyük dersler çıkartmamız gerektiğini düşündüm. Artık rakibimizi kutlamaktan başka yapabileceğimiz bir şey yoktu.

Transfere gelince. Evet, Fenerbahçe’nin beni istediğini çok iyi biliyorum. Sevilla ile 2 yıllık sözleşmem olduğu bir gerçek. Ancak ben, profesyonelce davranmalıyım. Şu an, ne olacağını söyleyemem. Çünkü önümüzdeki günlerde her şey olabilir.”

12 numaralı formayı aldı
Kendisi için hazırladığımız adının yazılı olduğu 12 numaralı Fenerbahçe formasını kabul eden, ancak “Beni anlayışla karşılayın lütfen, resim alırsanız Sevilla ile büyük sorunlar yaşayabilirim” diyerek fotoğraf çekimini kabul etmeyen Kanoute, elindeki FANATİK’te tüm oyuncuların Sarı-Kırmızı forma giydiğini görünce şok oldu: “Fenerbahçe, Türkiye’de şampiyon olamadı mı? İnanamıyorum.”

Mali’de 6-18 yaşındaki 150 çocuğun geçimini sağlayan Kanoute, takım arkadaşı Keita ile Sevilla’daki bir camiinin de tüm masraflarını karşılıyor. Bu konularda çok konuşmak istemeyen Malili yıldız, özetle şunları söylüyor:

“Geçmişimi unutmak istemediğim için yoksul çocuklara yardım ediyorum. Camii ise Tanrı’nın evi ve ben inanç-lı bir insan olarak görevimi yerine getiriyorum.”

Kaynak : Ekolay.net

qxqx

New member
çok isterim gelmesini süper bi oyuncu dünya da ilk 10 forvetten biri kezman kanoute ikiliside çok süper olur inşallah olur diyorum o olmazsa wagner de süper transfer tabi hepsini yazıyor bu qtm bakalım ne olacak

HTML