Kamer Genç: "Parti kuracağım"

sarperkan

New member
Kamer Genç: "Parti kuracağım"
Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, Genel Kurul çalışmalarındaki muhalif çıkışlarına devam ederken, iktidar partisi AKP'nin, “çalışmaları engelliyor” şeklinde tepkileriyle karşılaşıyor.

Önceki gün Genel Kurul'da, Temel Ceza Kanunlarına Uyum Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Öngören Tasarı'nın görüşmeleri sırasında Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in, verdiği değişiklik önergeleri kabul edilmeyince AKP iktidarını eleştirdi. Genç, söz konusu tasarının bürokratlar tarafından hazırlanarak Meclise gönderildiğini öne sürdü. Genç, tartışma sırasında dikkat çekici bir cümle kurdu ve yeni bir parti kuracağını söyledi.

Genç'in Meclis tutanaklarına yansıyan ve AKP'lilerin tepkisini çeken konuşması tutanaklara şöyle yansıdı:
Kamer Genç (Bağımsız Tunceli Milletvekili) -Tasarıyı okuduğunuz bile yok. Kabul ettiğiniz tasarının ne getirip götürdüğünden haberiniz yok. Milletvekili olarak sizin göreviniz ne? Niye maaş alıyorsunuz?
-AKP sıralarından tepkiler
-Genç- Şimdilik tek başımayım ama bir parti kuracağım, bu parti iktidar
olacak.
(...)
-Genç -AKP yine 651 maddelik bir kanunu getirmiş Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin karşısına, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kendi grubunu konuşturuyorlar.
Bu bir defa dürüstlüğe sığmayan bir davranış biçimi. Siz iktidarsınız kardeşim ne konuşacaksınız! Siz icraat yapın, icraat! Bu halka bir şey verecekseniz onu verin. Çıkıp da burada boş konuşmayın kardeşim, burada boş konuşmayın. Burada muhalefet konuşur iktidar konuşmaz. Üstelik de siz çıkıp da konuştuğunuz zaman…
Bakın, Bakanlar Kurulunuzda kimse var mı? Yok. Nerdeler? Şimdi gelin gidelim şu saatte…
Mehmet Nil Hıdır (AKP-Muğla )- Bak, orada bak.
Genç(Devamla) Efendim, sizin Bakanlar Kurulu kaç kişi?
Orhan Karasayar (AKP-Hatay )- Bakanlarımız icraat yapıyorlar.
Genç (Devamla) - Bakın gidelim şu saatte, hangi bakanlığa istiyorsanız gidelim. Bir tane bakan makamında oturuyor mu? Gidip keyiflerine bakıyorlar arkadaşlar. Belki yine devletin uçağına atlamışlardır, gitmişlerdir kendileri bir yerlerde eğleniyorlardır. Siz de burada oturuyorsunuz. Eğlence kötü bir şey değil de.
Mehmet Nil Hıdır (AKP Muğla) - Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetine hakaret ediyorsun.
Genç(Devamla)- Niye, eğlenmek hakaret mi?

-HANGİ BAKAN PAVYONDA-

Nil Hıdır (AKP Muğla)- Hangi bakan şu anda gazino ya da pavyondadır?
Genç(Devamla) - Ben gazino demedim ki. Aklından geçen gazino, pavyon.
Başkan- Sayın Genç, Sayın Genç…
Genç (Devamla)- Ben gazino, pavyon demedim arkadaşlar. Eğlenmek yalnız gazino ve pavyonda olmaz evde de eğlenilir.
Nil Hıdır (AKP-Muğla)- Hakaret etmeyin.
Genç (Devamla)- Ne hakareti yahu? Ben diyorum ki, bakın…
Genç (Devamla)- Yani, bu milletvekilleri bu saatte burada oturuyor da bu Hükûmet üyeleri nerede? Aslında, bunu, Başkanlık Divanı olarak, ben Meclis Başkan Vekili olduğum zaman, Hükûmet burada olmadığı zaman...

-ÜFÜRÜKÇÜLERE YASAK GETİRMEMİŞLER

Genç -Şimdi, o üfürükçülerle ilgili de bir yasaklama hükmünü getirmemişler. Aslında, niye bu Hükûmet üfürükçülere engel olmadı ben de anlamıyorum. Yoksa üfürükçüleri destekliyor mu? Var mı, siz gördünüz mü? Ben görmedim. Tabii, bütün maddeleri incelemedim. Bana göre o üfürükçüler müfürükçüler, işte, bakın biliyorsunuz, bazı hocalar mocalar var. Biliyorsunuz, genç çocukları alıyorlar, götürüyorlar, ailelerinin rızası dışında evlendiriyorlar. Gazetelerde gördünüz yani. Bir kişiler var işte, getiriyor. Bakıyorsunuz ailesinden çocuğunu koparıyor, götürüyor rızası dışında evlendiriyor. Ama bu kanunda tabii varsa, burada Hükûmet temsilcisi veya Komisyon temsilcisi çıksın desin ki "Bunları da engelleyen, yasaklayan bir kanun getirdik" desin, ama bunları pek yasaklamak istemezler. Belki hesaplarına gelmek istemez...

-UZMANLIK ALANI DEMOGOJİ

Halil Aydoğan (AKP-Afyonkarahisar) - Uzmanlık alanın demagoji değil mi?
Genç- (Devamla) - Demagoji yaparsam altından kalkamazsınız.

ALIEN_07

Türk Genci
Yanlış anlamayın ama CHP den daha iyi Muhalefetlik yaptığı kesin :D

Seviyorum ben o adamı :) kursun vericem oy :D

HTML