Kahve En İyi Antioksidan

TurkDj

New member

ABD`li bilim adamlarına göre kahvenin antioksidan etkisi, meyve ve sebzelerden daha fazla.

Pennsylvania Üniversitesi uzmanları, sebze, meyve, kuruyemiş, baharat, yağ ve içecek olmak üzere 100`den fazla gıda maddesinin antioksidan içeriğini araştırdılar. Sonuçta kahvenin en etkili antioksidan kaynağı olduğu orta çıktı.

Kahveyi, siyah çay ve muz izledi. Antioksidanlar vücudun zararlı, hasar görmüş hücre ve DNA`dan kurtulmasını sağlıyor. Ayrıca antioksidanların kalp hastalıklarına ve kansere karşı da faydası büyük. Araştırmalara göre kahve içmek kolon ve karaciğer kanseri, Parkinson hastalığı ve şeker hastalığı riskini de azaltıyor.

Uzmanlar, günde bir ya da iki fincan kahve içilmesini önerip, aynı zamanda meyve ve sebze tüketiminin yararlarının da göz ardı edilmemesi gerektiğini söylüyorlar.

Whspr

New member
Ben hep söylerimde kimse inanmaz bana ben iş yerimde günde en az 2 fincan içiyorum zaten.Ama herkes zararlı diyo. Çıkarıp asıcam şimdi ben bunu duvara teşekkürler Turkdj.

TurkDj

New member
Whspr' Alıntı:
Ben hep söylerimde kimse inanmaz bana ben iş yerimde günde en az 2 fincan içiyorum zaten.Ama herkes zararlı diyo. Çıkarıp asıcam şimdi ben bunu duvara teşekkürler Turkdj.
Abi Walla sen Ole dienlere Cercevenin içini Bi okuyonDa Ne diolar bi bakın Dee sonra senden Kahve istiyene verme :D Yalan Solemişler Kahvenin Kırk Yıl hatrı var die :p

( Hepsini Kendin iç )

Black_Angel

New member
abı ben kahveyı fazla abartıyorum yaa hele sınav zamanları gelınce amanın 10/15 sı buluyor gunde de ortalama 5 fıncan alıyorum

TurkDj

New member
Abi al hatta daha fazla al bak adamlar ne yazmışlar ben yazmadım BİLİMMAN'lar yazmış bunu ehueheue :p Afiyet olsun

Leke

Altın Üye
kahve içmiyorum bak şimdi içesim geldi ama yinede içmicem . Bana iğrenç geliyor

ceydakefeli

Banned
benim de kahve cok hoşuma gider ama türk kahvesi olucak ... ii de demlerim kendi kemlediğim kahveyi içmek ayrı bir haz veriyor bana :)

TurkDj

New member
ceydakefeli' Alıntı:
benim de kahve cok hoşuma gider ama türk kahvesi olucak ... ii de demlerim kendi kemlediğim kahveyi içmek ayrı bir haz veriyor bana :)
Ehuehue Gusel kahve yapaRsın haa Sen bisede yap bak aDamlar neler demiş bisde Faydalanalım.... :)

TurkDj

New member
MonaLisaYiCizenKisi' Alıntı:
ben her türlüsünüde denedim acı geliyor alışamadımda, hayatım boyunca toplamda 10 bardaktan az içmişimdir kahve :D
dostum sen yazıyı okumadın sanırım :D okusaydın şuan a kadar 10-15 bardak içerdin :)

HTML