Kadınlar neden çok konuşur?

c!nderella

New member
ABD'li bilim adamlarının araştırmalarına göre kadınların daha fazla konuşmalarının nedeni, beyinlerinin iletişimle ilgili kısmının erkeklerinkine oranla altı yıl erken gelişmesi

İletişim zekâsı
Popüler Bilim ve Kültür Dergisi Focus, şubat sayısında 'kadın zekâsı'nı masaya yatırdı. New Jersey Devlet Üniversitesi'nden Prof. Jeanette Haviland ve Prof. Carol Maletesta'nın dergide yayımlanan araştırmasına göre, beynin yazılı ve sözlü anlatımla yüzleri ayırt etmeyi sağlayan bölümü, kızlarda, altı yıl daha erken olgunlaşıyor. Ayrıca kız çocuklarının görsel iletişim yeteneği erkeklerinkinden daha hızlı gelişiyor.

Yeniliklere açıklar
Yeni doğan bebekler üzerine yapılan araştırmalarda, kız çocuklarının beşikten itibaren erkeklere nazaran çevreyle çok daha fazla görsel iletişim kurduğu ortaya çıktı. 2 ay-16 yaş grubundan 508 çocukla yapılan araştırmaların bir diğer sonucu ise kızların 'keşfetme zevki'nin daha gelişmiş olması ile yeniliklere daha açık olmaları. Erkeklerin ise 'uzaysal düşünme yeteneği' kızlarınkinden daha gelişkin.

alıntıdır...

karapapatya

New member
en iyi yapabildikleri iş bence :D

~PRENSES~

Romantizmin Delisi
Bayağı yararlı ve güsel bir araştırma doğru tespitler :)

neco

New member
benim araştırmalarıma görede dil,çene kasları ve ses tellerinin erken gelişiminden kaynaklanıyor.yani tamamen fiziksel.zihinsel değil.

stefan

New member
adam sabah kalkmış;eşi kahvaltıyı hazırlamakta eleman gazeteyi okuyor'!bir anda uykulu gözleri acılmış vaziyette eşinin yanına koşuyor.hayatım kadınlar günde ortalama 30000 klime kullanır iken erkekler ortalama 15000 kelime kullanıyorlarmış.eşi gayet sakin ee ne olmuş adam hayatım yeni bir anket yapılmış o diyor,kadın gayet sakin normal hayatım...adam neresi normal sen günde 30000 bense 1500 kelime kullanıyormuşum kadın biraz sinirli eee hayatım laftan anlamıyorsunuz ki bir anlattığımızı 3 yada 4 defa anlatıyoruz...:):)vallahi bir erkek olarak adamın yerinde olmayı hyiç istemezdim....

SpYCeZa

O Bir İdeoloji
Erkekler NeKadar Konuşuyo Az Mı ??? Yooo Her Kadın Fazla Konuşmazki ( Bu Erkeklerede Geçerli) Her Erkekde Fazla Konuşmaz Ama Benim Nenem Mesela :D
1 Kere Anlattığı Şeyi 1000000'lerce Anlatıo ( Ama O Yaşlılık İçindir ) :)
O Yüzden Her ŞEyi Kadınların Üzerine Atmayalım !!!

X™

New member
erkeklerin kafalarını ütülemek hoşlarına gidiyor bu biir

ikincisiyse hani hackhellde hangi konuya çok post atarsan bir süre sonra moderatörlüe aday oluosun falan ya bunlar o meşhur altın günlerinde toplanıp ben 574 kere kafa ütüledim pöykürme başlıına adayım diyebilmek :)

HTML