kablosuz modem yardım

CarlionE

New member
selam arkadaşlar.

ben kablosuz modem almak istiyorum ama anlamıyorum hangisi kaliteli iyi ve geniş bir çekim gücüne sahiptir?

lütfen tavsiyelerinizi esirgemeyin.

emsiss

New member
modem alıcaksan AİRTİES DEN şaşmayacaksın başka modem tanımam eğer tek portlu istiyorsan AİRTİES RT 205 AL 4 PORTLU İSTERSEN KABLOSUZ RT 210 AL SIKINTI YAŞAMAZSIN VE ÇOK ÇOK KALİTE

Komple çözüm paketi: ADSL2+ modem; router; firewall, kablolu ve kablosuz erişim noktasi

• Modem: Türk Telekom hatlarina göre ayarlanmış ADSL2+ modem (24Mbps download/ 4Mbps upload)

• Router: DHCP sunucu, NAT, NAPT, RIPv1/v2 özelliklerine sahip router, VPN geçişi (Pass through)

• Firewall: Gelişmiş ant i -DoS SPI Firewall; Internet’e erişimde URL, IP ve MAC adresi bazinda filtreleme

• Otomatik kablosuz güvenlik: ADSL Hizmet Programi ile kablosuz güvenlik ayarlarinin (WEP, WPA) modemde ve bilgisayarda otomatik olarak tanimlanmasi

• G++ ile süratli kablosuz iletişim: 125 Mbps hizinda kablosuz erişim noktasi ile 45 Mbps'a varan gerçek veri iletim hızları (125Mbps destekleyen alıcı cihazlarla). Aynı zamanda 802.11b/g ile de geriye dönük uyumlu

• Erişim mesafesi ve AirTies Mesh Teknolojisi®: G++ ile dış mekanlarda 400, iç mekanlarda 100 metrenin üzerine çıkabilen erişim mesafesinin yanısıra, AirTies AP-300 gibi ilave cihazlar kullanarak kapsama alanını genişletmeye yarayan

AirTies Mesh Teknolojisi desteği

• VoIP’e hazır : QoS paket önceliklendirme ve SIP passthrough özellikleri ile yüksek ses kalitesi ve kolay VoIP kurulumu

• Kablosuz güvenlik: WPA, WPA2-AES, 64/128/256 bit WEP ve 802.1x standardları

• Kablolu cihaz desteği: 10/100Mbps Ethernet portundan her türlü kablolu cihazı yerel ağa dahil etme imkanı

• VLAN (Virtual Local Area Network) özelliği ile, kablolu ve kablosuz kullanıcıların birbirine ulaşmaları engellenir ve iki

adet sanal ağ oluşturulabilir

• ADSL Sayacı: özellikle limitli ADSL kullanıcıları için aylık bazda indirilen ve gönderilen veri (download/upload) miktarı sayacı

• Voltaj dalgalanmalarına dayanıklı : Türkiye şartlarına göre tasarım ve üretim; voltaj düşmelerine ve dalgalanmalarına dayanıklı

• TR-069 ve SNMP desteği ile uzaktan yönetim (otomatik konfigurasyon, yazılım yönetimi, problem takibi)

• Kolay kurulum ve yönetim: Türkçe Sesli Interaktif Kolay Kurulum CD’si, Hizmet Programı, web arayüzü ve Kullanım Kılavuzu; tek tuşla gelişmiş ayarlar; Internet’le ve bilgisayarla bağlantı testleri

ADSL özellikleri: G.992.1 Annex A (G.DMT), G.992.2 (G.Lite), G.992.3 (ADSL2), G.992.5 (ADSL2+), READSL, Traffic shaping UBR/CBR, OAM (I.610), 8 PVC kanalı desteği

• Bağlantı protokolleri: PPPoE, PPPoA, RFC1483 Bridging, RFC1483 Routing, ATM üzerinden klasik IP, PAP/CHAP, RFC 2364 PPP over AAL5, RFC2366 Multicast over ATM, IP multicast IGMP v1&v2, snooping

• 802.11b/g ve G++ kablosuz iletişim: 1, 2, 5.5, 6, 9, 11, 12, 24, 36, 48, 54 Mbps hızında (otomatik hız seçimi) ve 125 Mbps G++ modu

• Frekans aralığı: ETSI 2400 MHz’den 2483.5 MHz’e kadar (3’ü örtüşmeyen 13 kanal)

• Reset butonu ile fabrika ayarlarına geri dönüş imkanı

• Çalışma voltajı: 170V AC ile 260V AC arası

• Portlar: ADSL2+ (RJ-11), 10/100 Ethernet (RJ-45, auto MDI/MDIX), 12V DC güç girişi

• LED’ler: PWR - Güç, ADSL - ADSL aktivite , PPP - Internet bağlantısı, WLAN - Kablosuz ağ aktivite, LAN - Yerel ağ aktivite

• Anten çıkış gücü: 19 dBm EIRP

• Kablosuz güvenlik özellikleri: WPA (802.1x, TKIP, PSK); WPA2 (AES); 64/128/256 bit WEP, kablosuz MAC adresi filtreleme, SSID gizleme

• UPnP Tak&Çalıştır özelliği

• Yönetim: TR-069, SNMP, Web, Telnet, SSH

• Router ve Firewall: Anti-DoS SPI firewall; URL, IP ve MAC adresi bazında filtreleme; Port yönlendirme; DMZ; VPN Pass Through (PPTP, L2TP, IPSec); Statik Routing, RIPv1, RIPv2 yönlendirme; QoS; VLAN ;802.1P ;IP multicast IGMP v1&v2,snooping ;DNS Proxy; DHCP sunucu ve aktarıcı; NAT/NAPT; PPP (PAP/CHAP/MSCHAP), 1024’e kadar NAT oturumu

HTML