kablosuz ağıma girildiğini nasıl anlarım

Rakstedi

New member
modemde vireles ışığı devamlı yanıyorsa giren çıkan yok demektir :) yanıp sönme fılan oluyosa vay halinize :)

St.AnGeR

Document Visor..
Modemin Control Paneline girish yaparaq wireless bölümünde Client list olması gereq orda qach mac adresinin o anda baglı olduunu görebilirsinis aynı sheqilde modemin DHCP ine baqaraqda baglı ipleri görmeq mümqündür..

Kod:
Client List
This page shows authenticated wireless stations and their status.

MAC Address Associated Authorized Disable 
00:18:xx:C0:33:xx Yes Yes

lordcoffee

New member
Şifreleme en iyi yöntem.WPA tür şifreleme algoritmasını kullanın. Eğer işletim sisteminiz XP ise; şu işlem size yardımcı olacaktır. başlat-->çalıştır-->"cmd" yaz.--> açılan pencerede şu komutu yzıp işlet-->"arp -g". Bu kablosuz ağınızdaki bilgisayarların ip sini listeleyecektir. Eğer bir ip listeleniyorsa ağınızda birtek siz varsınız demektir. Eğer birden fazla ip listeleniyorsa misafiriniz var demektir.

vz1986

New member
modem markasına göre değişir...örn. ben LinkSyS kullanıyorum 192.168.1.1 den giriyorum modem ayarlarına orada statusten wirelessi seçiyorum..tüm bağlananların mac adresi bilgisayar ad görünüyo:) airtiesiçin 192.168.2.1

bytan

LinuX GeeK
Moderatör
1-o an için modeme baglanan tum ipleri gorebilirsin modem ayarları içerisinden.giriyorlarsa buradan anlarsın.
2-eger giriyorlarsa sifreleyebilirsin
3-hatta üstüne birde mac korumada ekleyebilirsin.her ne kadar çalınabiliyor olsada şifreleme ile beraber kullanılınca faydası olur
vs vs vs....

HTML