kısır tarifi

ibrahimxxx

New member
arkdaşlar bakdım ama bulamadım yok sanırım tarifi ama ben verim dedim

malzemeler

- kişi başına bir çay bardağı bulgur

- bulguru ıslatacak kadar kaynamış su

- 1 deste yeşil soğan

- 2 diş sarımsak

- 5 türlü baharat (büyük marketlerde var karışık halle bula bilirsiniz hepsi aynı paketde zaten)

- reyhan

- tuz

- karabiber

- biber salçası

- domates salçası

- pul biber

- limon

- ay çiçek yağı

hazırlanışı

bulguru kaynamış suyla ıslat . tencerenin azğını kapat 10 dk bekle işde bu kadar zaten sonra hepsini karışdırıyosunuz limonu snra yerken sıkın ve marul aynı çiğ köfte gibi olcak zaten marullada güzel gidiyo eyer istiyen olursa çiğ köfte tarifide vere bilirim evet bayanlar artık kocanızı ve erkek ark. tatmin edip sevindire bilrsiniz :) :)

tike

New member
böyle bi tarif hiç duymadım bir tutam tuz bir kaşık salça falan ölçü egitime ihtiyacımz var daha duyarlı olalım lütfen by

~PRENSES~

Romantizmin Delisi
Eline sağlık..

Genc55

New member
ya bunu erkeklerin yapabilecegi sekilde tarif edersen cok memnun olurum. :)
bizimki cocuklarla izinde, kendim bi kisir yapip yerim yardimci olursan.

DuffyDuck

Banned
cok guzel kısır

kısır tarifin cok guzeldi elıne saglık marulu unutmamaıssın ama ufak bişeyi gozunden kacırmıssın kısır marulla cok guzel yenoııır :eek:ut:
bag yapragıyla hiç denedınmı asma yapragıı onu guzel bi haslayacaksın ve bıraz soguduktan sonra kısırı içine koyacaksınnn inancın olsun maruldan daha lezzett verirrr:)
yinede ellerıne saglık yaw s:p

tike' Alıntı:
böyle bi tarif hiç duymadım bir tutam tuz bir kaşık salça falan ölçü egitime ihtiyacımz var daha duyarlı olalım lütfen by
:p
duymadıysan ogrenmıs oluyosun yaws s yemeklere lezzet veren tuz karabıber kımyon salca vs... bunlarda mıktar goz kararıyla verılır yawsssssss :Sopa

HTML