kırmızı,kıpkırmızı.....

SAHRANİL

Altın Üye

Renk kültürü akıl almaz bir olgu. İnsanın doğasına iyi ve kötü, acı ve tatlı gibi güçlü bir etkiyle kazınıyor. Bej rengi sizi heyecanlandırıyor, portakal rengi sizi sinirlendiriyor ya da yeşil, derhal içinize kapanmanıza neden oluyor..

Renklerin bilinçaltıyla çok derin bağları olduğu uzmanlarca kanıtlanmış zaten... Ya kırmızı?

En radikal renk

Kırmızı tüm renkler içinde en radikali... Ondan ne tam anlamıyla nefret edebiliyoruz ne de tümüyle vazgeçebiliyoruz. Çocuklukta en sevdiğimiz renk de kırmızı değil miydi zaten? Yaş ilerledikçe ona kişiliğiniz doğrultusunda bir kulp uyduruverdiniz. Her zaman kullanmasanız da ara sıra başvurdunuz ya da hep nefret edip uzak durdunuz. Kırmızı asi, göz alıcı, tutkulu, duygulu, saf ve seksi... Ama asla sıradan değil. Modacılar, kırmızıyla ilgili görüşlerini şöyle özetliyorlar: 'Eğer gözükmek istemiyorsanız, kırmızı giymeyin. İyice küçülün, kabuğunuza çekilin. O zarif bildiğiniz siyahın kölesi olun. Bırakın sizi öldürsün... Siyah giyip, zarif olduğunu sanan bir kadına karşı, kırmızı giyip görüntü olarak radikal olan bir kadının şansı daha fazladır.

Kıyafet ve makyajda

Kırmızı zeki ve cesur insanların rengidir. Ama yakıştırmak zordur. Bu yaz aylarında da özellikle kıyafet ve makyajda 'kırmızı' hakimiyeti söz konusu... Eğer kendinize güvenmiyorsanız, asla kullanmamalısınız... Kırmızı sizi özgür ve güçlü kılan tek renktir.

Aşkın olduğu gibi seksin rengi de kırmızı... Çünkü cinsel iştahı kabartacak kadar enerji ve canlılık katıyor seksle ilgili her şeye... Kırmızı kokan her obje, seks öncesi harareti arttırıyor. Kısacası erotizmin de kırmızı ile dansı doyumsuz bir sekse davetiye çıkartıyor.

Cinselliği uyarıyor

Uzmanlara göre ateşin rengi kırmızı olduğu için cinselliği uyarıyor. Önce çarpıcılığı ile bakışlara takılıyor. Ardından da bir şömine ya da yakıcı güneş ışınları gibi insanın iliklerine kadar işleyerek enerji veriyor. Kan basıncı ve adrenalin salgısını arttırıyor. Kalp hızla çarpmaya başlıyor. Sanki sihirli bir değnek değiyor ve siz hayatı her zamankinden daha dolu yaşamak ve muhteşem sıcağı paylaşmak istiyorsunuz.

SAHRANİL

Altın Üye
benim tercihim yoğun siyah ayrıntılarda kırmızıdır hep.mesela simsiyah giyinir,siyah makyaj yapar,sadece renkli olarak kırmızı ruj sürerim.genelde kırmızı hiç giymedim.o kadar cesaretli değilim.bakışlardan rahatsız olurum heralde giysem:vur

SAHRANİL

Altın Üye
:durdurun:durdurun:durdurun:durdurun
kemal sen olmayıncada buranın rengi olmuyor.:biggrin:biggrin

FeryaL

~ÖğretmeN~
ben de ne vazgecebildim ne de cok sevebildim :D kararsız kaldım :Dama annem cok sevıyor ya ne alsa bana kırmızı bazen hediyeleri sırf bu yüzden kullanmıyorum

KıRmızıKız

Kayıp üLkenin Prensesi
işte benim rengim.canım o canım canım :biggrin

dolabımın yarısından fazlası,odamın rengi,kısacası hayatımın tamamı :biggrin

HTML