...:::KöpekLerin IQ SıraLaması :::...

atakan_

New member
abi bunu yazanlar hikaye golden reriwer üstüne zeka tanımam 2. kaniş 3. alman çoban köpeği 4. de colie gerisi hikaye ben 13 yıldır köpek besliyorum artı benm köpek eğitim üretim çiftliğim var inanmayın siz onlara

zarta

Banned
inanmıyorum bu listeye. neden? çünkü kangalı almamıslar listelerine. peh, yerim böyle listeyi"

_TozKoparaN_

Altın Üye
sıralamada bazı torpiller olmakla beraber(benim düşüncem) az-çok tahmin ettiğim gibi çıkmışlar ...

sulq

New member
rotweiller alıcm bn bu hafta içersnde yawru alıcm ama turkiyede yasklanmış heralde :S

SaphyR

New member
Bende siberian Husky var çoğu golden dan akıllı
ama itaat sorunları olduğu doğru
bir hayvanın zeka seviyesini itaat kabiliyetine göre değerlendirmişler yanlış.

atakan3995

New member
Biraz yanılmalar var arkadaşlarda k9 alman çoban köpeği demek değildir!Nerdeyse her cins k9 vardır Siberian Husky de vardır.Ayrıca benim bildiğime göre bu IQ sırası değildir.Eğitilebilirlik sıralamasıdır.

bekirbaha

New member
sorması ayıp abi cahillime verin ıq larını ne ile ölçüyolar öss sorusu çözdürerek mi
yani kullandıkları bir yöntem var kaç yüz çeşit hayvan var
bu biraz garip olmuyomu?

atakan3995

New member
bekirbaha aslında doğru bir konuya parnak bastın :D sonuçta zeka aynı cins köpeklerde değişmektedir.Mesela bir golden kardeşlerin biri çok zeki diğeri biraz daha düşük zekalı olabilir.Yani cinse göre zeka sıralaması yanlıştır.Dediğim gibi bu eğitilebilirlik sıralaması olsa gerek genel karakteristik özelliklerine göre şimdi diceksin eğitilebilirliğe nasıl karar veriyorlar.Bende diyecem ki az önce dediğim gibi genel karakterlerine göre mesela bir siberian husky özgürlüğüne düşkün ve inatçıdır buda onun eğitilebilirliğini zekası yüksekte olsa bir oranda düşürür ona göre sıralamışlar olsa gerek....

cypriotsts

New member
K9; okunu$u ingilizce "key nayn" olan "Canine" in yani kopekgiller anlamina gelen latince kelmenin kodlanmi$idir. tum kopekler K9 yani canine'dir.

ebuy

New member
Eğitilebilir en zeki köpeğin alman çoban köpeği olduğunu biliyordum. 3. sıradaymış, çok yanılmamışım. :D