Joomlada Yeni Konu Açmak ve Yayınlamak

CyberTURK

Bir Tufan Olurum Sustuğun Her Yerde
1)İlk yapmamız gereken Site/Yönetim Merkezinden Bölüm Yöneticisine tıklamak

2-) Ardından karşımıza çıkan ekrandan (Bölüm Yöneticisi) Yeni butonuna basmak

3-) Çıkan sayfadan sadece başlığı girip kaydet butonuna basıyoruz.

4-) Bölümümüzü oluşturduk şimdi gelelim kategori oluşturmaya. bölüm oluşturmaya çok benziyor.
Site/Yönetim Merkezinden Katagori yöneticisine tıklıyoruz. Çıkan ekrandan (Kategori Yöneticisi) Yeni butonuna tıklıyoruz.

5-)Çıkan sayfadan sadece başlığı girip kaydet butonuna basıyoruz.

kategoriyide oluşturduk.

6-) Sıra geldi Makalemizi oluşturup yayınlamaya yine aynı işlemler Site/Yönetim Merkezinden Yeni İçerik Ekle butonuna tıklıyoruz. Gelen sayfadan (İçerik: [ Yeni ] ) aşağıdaki resimde anlattığım gibi hepsini dolduruyoruz ve kaydet butonuna basıyoruz.

Önemli : Sıralama doğru olmalı önce bölüm daha sonra katagori ve sonunda içerik oluşturulmalıdır. Diğer taraftan bi bölüme birkaç kategori ilave edilebilir aynı şekilde bir kategoriye birden fazla içerik ilave edilebilir.

Not : Dersler bana aittir. Bu anlattıklarım sadece yeni başlayanlar içindir. takıldığınız yerleri sorabilirsiniz.

proxy

New member
CyberTURK; emeğine teşekkür ederim. Yalnız bende şöyle bir sıkıntı var. Daha ilk başta BÖLÜM BAŞLIĞI yazdıktan hemen sonra KAYDET tuşuna basıyorum. Ama öylece kalıyor... Hiç bir değişim olmuyor. Bu MAKALE EKLEME de de aynı... Problemimi nasıl çözebilirim???