ip yardım

ozkaner009

New member
arkadaşlar durumu size şöyle açıklayayım:
5portlu swich var bunun şu an 4ü dolu 1i modeme bağlı diğer 3 ü pcler arasında paylaşılıyo pclerden 1inin int kullanmasını engellemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim modemin içine girdim ipleri sınırladım 192.168.1.3 ü başlangıç ipsi olarak ayarladım ve bitiş ipsini de 4 olarak ayarladım.3 pcde de ipler elle atamalı.şimdi bunu istediğim zaman kilitleyebileceğim istediğimde açabileceğim bi yöntem var mı???eğer bu yoksa ip ye giden int hızını düşürme imkanım var mı??? durum önemli arkadaşlar yardıma ihtiyacım var???

jamesdaugl

New member
eğer ki switch se çoğu yönetiliyor kendi arayüzlerinden
ama değilde modemin kendi portlarıysa içerisinde ip leri elle atamışsın çıkışı engelleme veya ip engelleme olabilir menüleri karıştırıp bakman lazım
eski çalıştığım işyerindeki modem de bu özellik vardı mesela
internet hızını genelde bu tip cihazlarla ayarlıyamassın bunlardaki amaç dağıtmaktır

ozkaner009

New member
bir yerde hızını %20 düşürme falan diyodu başlat - çalıştır - gpedit.msc gibi bi konut vermişti ama vistada denedim windows tarafından bulunamadı diyodu. gelen ve giden leri engelleme var ama orda da bir sürü boş yer var onlardan sadece ip bölümünü girsem yeterli olur mu bilmiyorum mac adresi falan diyodu ondan tam kurcalamadım ama bulmam lazım bi yolunu ilgilendiğin içinde de teşekkür...

HTML