internetim 80 lik dedeye döndü

ahmetiü

New member
arkadaşlar ben üniversite yurdunda kalıyorum yurdun neti normalde çok hızlı ama bi kaçtane bilgisayar mühendisi olayı çözmüş ve tüm bağlantıyı kendilerine çekiyorlar ve bizim tarayıcılar google ı bile açmıyor benim işimi görecek bi program varmı elinizde önerebilceğiniz. yani o bende o uyanıklardan olmak istiyorum :durdurun

ahmetiü

New member
ya konuşmaya çalıştık ama elemanlar inkar ediyo ve bizi suçluyorlar ne demek istiyonuz falan diye

murat23351

New member
arkadaşım modemin içine girebiliyorsan ordan kendi elle trafiği istediğin gibi ayarlaya bilirsin.. benim ağdada arkadaşlar var ama onlar flashgetten dosya indirirken hız sınırlandırıcıyı sınırsız yaptıklarında da googleye giremiyorum.. yaa flash get kullanıyor olabilir sürekli dosya indirmekle meşgul yada dediğim gibi modemden trafiği yönetiyordur. eğer modeme girme gibi yetkin yoksa sana tavsiyem aldığın local ipleri değiştir(2 ile 255 arası dene tek tek) dns leri dğeiştir ve bide en önemlisi mac adreslerini değiştir öyle bir dene çünkü kısıtlama bu 3 değişkene göre atayabilir..

yada usb den çalışan linux kur linuxla nete çık bakalım aynı sorun bundada olacak mı...
halen de çıkamıyorsan şayet sadece kendinlerine tüm trafiği ayarlamışlardır yine bunuda ancak kendi local iplerini ve mac adreslerini göstermişlerdir. modeme bağlanan pcleride aircrack bilgin varsa şayet modeme bağlanan pc lerin mac adresini görebilirsin aynı mac adreslerini kendi pc ne aktarırsan sorununu gidebilirsin..

ahmetiü

New member
ya modeme girme derken bilgisayarlamı girmeyi kastediyosun yoksa modemin bağlı olduğu ana bilgisayar var bizim burda nasıl yapacam. bide bu mac adresi nasıl değiştiriliyor büyük ihtimalle neti kendilerine yönlendirdiler çünkü biz nete giremezken onlar çatır çaır face den vidyo izleyebiliyorlar

murat23351

New member
mesela benim local iplerim
ip adresi olarak 192.168.2.100
alt ag maskesi 255.255.255.0
varsayalın ağ geçidi 192.168.2.1 olarak kullanıyorum modeme de sen de varsayalın ağ geçidi ile girebilirsin modeme. büyük bir ihtimallede arayüze şifre koyulmuştur.bundan dolayı durum goolgeden ip scan diye arat veya netscan diye arat çalıştır ağda o anda bağlı olan tüm pc leri görebilirsin hangi local iple bağlandığını(192.168.2.100 gibi) ve pc nin adını göreceksin göreceksin bunları bir köşeye not et sonrada o baplanan pc mac adresini bulman için ise aklıma gelen tek yol slax türü linuxu i indirip kurman ve slax ın sitesinden modulles kısmındanda aircrack.lzm yi indirip kurup cd den başlat pc açılan linuxda shell pencesesi aç ve airodump-ng -c eth0 komutunu ver kablosuz ağın adını zaten biliyorsun ona bağlanan pc lerin mac adreslerini görebilirsin böylece kendi xp işletim sistemindeki kablosuz ağının mac adresini değiştirmeyi de MacMakeUp.exe diye aratırsan bulursun bunla değiştirirsin

veya baktın yine mi olmuyor ben giremiyorsam hiç onlarda girmesin diyorsan şayet usbden veya cd den açtığın slax linux işletim sisteminde shell pencersini aç

1=00:18:39:2b:4c:98 bu kablosuz modemin mac adresi varsayalım
2= 00:21:6b:3e:14:c2 buda yukardaki 1 numaralı olan kablsouz modeme bağlanan pc nin mac adresi

aireplay-ng --deauth 0 -a 00:18:39:2b:4c:98 -c 00:21:6b:3e:14:c2 eth0 yaz enterla
bu komutla 2. şıkkdaki mac adresli pc nin 1. numaralı mac adresli modemin netini kesip tekrar bağlanmasını yine sürekli tekrar kopup bağlanacaktır.. yanii sürekli bunu yaparasanız oda bıkıp bu trafiği kontrol etmeyi bıracaktır sizde bu şekilde göz dağı verebilirsiniz.. :))))))

ama dediğim gibi onun local ip ve mac adresini yukarda yazdığım yöntemlerle bulabilirsiniz bunuda kendi pc nize uygularsanız kardeş kardeşş kullanırsınız neti :)

not :
nete siz eternet kartıylamı çıkıyorsunuz yoksa kablosuz wfii ile mi çıkıyorsunuz ????? yukarda anlattığım kablosuz nete çıkma yönteminde uygulanacak yöntemi anlattım

ezrakabanu

New member
insan nezaketen teşekkür eder, adam uğraşmış bir şeyler yazmış hocam eyvallah emeğine sağlık bir de eternet çıkışını anlatsan not alalım lazım olur belki

HTML