Internete Kablolu Bağlanamıyorum

bleuangel

New member
Bu foruma üye olduğumdan bu yana, buradaki paylaşımlarla çok şey öğreniyorum
Her konuda yardımcı olan tüm arkadaşlara öncelikle teşekkür ediyorum.Bende yaşadığım sorun için yardımınızı rica ediyorum.Kablolu ve kablosuz özelliği olan modemim var.Internete Kablosuz olarak hiç sorun yaşamadan bağlanıyorum.Download yapabiliyorum.Ama aynı modem aynı bilgisayarıma "Kablolu Bağlanamıyorum".Nod 32,spybot,CCleaner,le tarama ve temizlik yaptım.Herhangi bir sorunda bulunmadı.Bu sorun yaklaşık bir ay önce atılan formattan sonra oldu.Ayrıca kabloluda da bağlantının var olduğunuda görüyorum.Ama buna rağmen Internet sayfaları açılmıyor.Modem veya PC ayarları ile ilgili olabilirmi?Forumdaki arkadaşlarıma tekrar teşekkürler.

TuRK_HaRD

нα¢кιηg αяαşтıямα¢ıѕı
ethernet kartın eğer ayrı ise bunun driverlarını bulup yüklemeyi dene, eğer onboard ise anakart sürücülerini yeniden yükle, veya internetten güncelleştir..

ayrıca modeminin driverlarını da bulup tekrardan yüklemeni öneririm.. gerçi ethernet modemin pek driverı olmaz ama belki bir kurulum cd'si tarzı bir şey vardır...

bleuangel

New member
TuRK_HaRD arkadaşım,ilgin ve açıklamaların için teşekkür ederim.Bir şeyide belirtmem gerekiyordu.Bilgisayar kullanımı konusunda yeniyim.HP dizüstü kullanıyorum.(Compaq nx6310)Bunlarda Ethernet kartı ayrımı? doğrusu bu konuda bilgili değilim.Modemin kurulum CD si var,dediğin gibi onu yeniden kurabilirim.Ethernet kartı konusunda,Çok detaylı değilse,yönlendirmenle birşey yapabilirim sanıyorum.Ama anladığım kadarıyla Format atmaya gerek yok.Birde kablolu bağlanamadığımda,DNS,http,https,FTP,hatası veriyor,Bunları denetledim kutuları işaretli.

bleuangel

New member
Değerli arkadaşım,doğru varsaymışsın,işletim sistemi xp home.Bu arada,senin önerinle modemi yeniden kurmak için, smileadsl teknik servisiyle telefonla görüştüm, onların yönlendirmeleriyle telekomun kullanmış olduğu DNS'leri girdim,Şu anda kablolu bağlanabiliyorum.İlerliyen saatlerde ne olacak bilmiyorum.Ama senin yukarıda vermiş olduğun sürücüleri, ihtiyaten
yüklüyeceğim.Sorun tekrarlarsa o zaman bunları çalıştırayım diye düşünüyorum.Ama,sen yinede 2 sürücüğü çalıştır dersen dersen,çalıştırırım..İlgin için tekrar çok çok teşekkürler.Çalışmalarında kolaylıklar dilerim.

TuRK_HaRD

нα¢кιηg αяαşтıямα¢ıѕı
modem üzerinden uygun ayarlar yapıldığına göre problem ethernet sürücülerinde değilmiş.. problem hallolmuş, tekrarlanırsa yine aynı ayarlarda dolayı olur büyük ihtimal..

yardımcı olabildiysem ne mutlu.. kolay gelsin..

bleuangel

New member
kesinlikle yardımcı oldun.Sorunun ayarlardan kaynaklandığı konusunda sen beni bilgilendirip yönlendirdin.Tekrar çok teşekkür ediyorum.İyiki bu forum ve sizin gibi bilgilerini paylaşmayı esirgemiyen arkadaşlarımız var.Herşey hepinizin gönlünce olsun.Sağolun.

HTML