internet sorunu yardım

emakin

New member
Merhaba arkadaşlar...
benim bir internet sorunum var!

Modem'im tıkla bağlan modem USB...
tıklıyorum bağlandı diyor ama bağlanmıyor modem ayarlarınızı yapın diyor ama benim modem ayarlarım yok yani kayıda gerek duymadan bağlanıyodu önceden...
neyse...
virüs tarattırdım virüs yok!
başka bir progra tarattırdım yok...
kendim baktım yok...
pc de en ufak bi gariplik yavaşlık yok...
modemi sildim sonra tekrar kurdum sonra kullanıcı adımı şifremi yazdım tıkladım bağlandı ama kullanıcı adını ve şifrenizi kontrol edin diyo ttnet'in sitesi çıkıyo modem ayarlarınızı yapın diyo...
Modem AS900U

sizce sorun nedir? yarcımdı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşkkür ederim.

Zeytin

Zeytin&Limon
modem usb portuyla baglanıyor sanıyorum doğrumudur?

usb modemlerle aram hiç iyi değil olmadıda ama kullanıcı adı şifrenizde problem olabilir..
diğer bir tahmin encapsullation u yanlış seçmiş olabilirsiniz

pppoe ve pppoa tarzı olması lazım ve seçmeniz gereken pppoe olacak.

emakin

New member
pppoe
turktelekom yazıyo onu seçiyorum hep öle kuruyodum...
kullanıcı adı şifrede aynı yani yanlış değil önceden giriyodum ama bu sabahtan beri girmiyo :/
türktelekomdan mı acaba?
modem Gezz AS900U...
arkadaşada olmuştu bir süre sonra düzelmişti ama düzelmezse diye şey yaptım ben...

Zeytin

Zeytin&Limon
telekomu arayıp hattınla ilgili bilgi alabilirsin dostum sanırım geçici birşeydir..
modemden kaynaklanacagını sanmıyorum cunku modem arızalı olsa usbden görmez artık kurulm yapamazdın..

tahminim telekom yine seninle dalga geçiyor telekom aslında bunu hep yapıyor..

emakin

New member
banada öle geliyo... internet cafelerde süründürüyo... pc dende anlarım yani bilgisayarcıda kaç sene çalıştım bilgim var ama böle halledemediğim sorun çıkınca kafayı yiyorum...
ilgillendiğin için sağol kardeşim teşekkürler...

HTML