internet problemi

zafko

New member
herkese selam.bi masaustu bı de laptopum var masaustu ve laptop wireless ile internete baglanıyor.ama iki bilgisayarı ethernet kablosunu taktıgımda (sadece dosya alısverısı ıcın) ve baglantıyı gerceklesıyor. saatın yanındakı wireless resminin ustende hemen yazı yazıyor baglandı dıe.internet kopmadan yazıyo. bı 10 sanıye sonra ınternet baglı gozukuyor ama ınternet sıtesı falan gırmek ıstedıgımde ıse sayfa goruntulenemıyor dıyor.kabloyu cıkardıgımda sorun ortadan kalkıyor. acaba bunu neden yapmıyor?

yardımlarınız beklıyorum arkadaslar

JoKER_DK

New member
eger ag baglantısı yapmak ıstıyorsan 2 pc arasında swıcth weya hub olması lazım

tawsıyem swıcth alman 4 portlular 20 lıra fln

WaTcHFuL

EVERYWHERE
Ev veya küçük işyeri ağı kurulumu yapman gerekiyor.
Kurulum esnasında bir makine olarak kurman gerekiyor.

justafa234

New member
arkadaşım bende aynı modemden bi msaüstü bir de laptop kullanıyorum ama sorun yok masüstünün kablosunu dierk modeme takıyorum laptopu ise wireless ile bağlıyorum kablosuz modem ikisinide kablo ile bağlamak istiyorsan dağıtıcı aırsın bunlar 4 lü veya 5 li olur modemden kısa bir eternet ile dağıtıcaya gir laptop ve masa üstünü 2 3 4 5 istediğin ikisine tak

zafko

New member
arkadaşım bende aynı modemden bi msaüstü bir de laptop kullanıyorum ama sorun yok masüstünün kablosunu dierk modeme takıyorum laptopu ise wireless ile bağlıyorum kablosuz modem ikisinide kablo ile bağlamak istiyorsan dağıtıcı aırsın bunlar 4 lü veya 5 li olur modemden kısa bir eternet ile dağıtıcaya gir laptop ve masa üstünü 2 3 4 5 istediğin ikisine tak
ama benim iki bilgisayarda wireless uzerinden internette baglanıyor masaustunde usb wireless var.ben laptopla bilgisayarı kablo ile birbirine baglamak istiyorum cunku laptoptan film indiriyorum bunları masaustu bilgisayarına aktarıyorum kablo ile cunku daha hızlı gonderıyor wirelesse gore iste ikisinede kabloyu takarken internet baglantım gidiyor wireless ler baglı gozukuyor ama internete grmıyor.

BrAvE HeArT

New member
Cross bağlantı yapman gerekiyor dostum yani RC45 portlarından birbirine bağlamak istediğin PClerin arasındaki kablo resimdeki 2 numara şeklinde olmalı.

zafko

New member
arkadaslar cursedewren arkadasın dedıgı gıbı yaptım ve problemım halloldu yardımlarınız ıcın hepınıze tesekkur ederım

HTML