Internet Download Manager fake serial hatası çözümü (Resimli Anlatım)

delici33

New member
Arkadaşlar sizde de varmı bilmiyorum ama bugün başlayan ve 1 senedir kullandığım crack le cracklememe rağmen sürekli "fake serial" diye uyarı almaya başladım. Program "IDM Hakkında" bölümünde kayıtlı gözükmesine rağmen yinede bu hatayı yaklaşık olarak 2-3 dakikada bir veriyordu.Bende biraz uğraştım ve en sonunda bu uyarıdan kurtuldum. Bu çözüm kalıcımıdır geçicimidir bilmiyorum ama belki aynı sorunu yaşıyan arkadaşlar vardır diye paylaşayım dedim.

İlk önce başlata tıklayıp resimde gösterdiğim yere "regedit" yazıyoruz ve enter a basıyoruz.Açılan sayfada önce "HKEY_LOCAL_MACHINE" klasörüne tıklıyoruz.Altında açılan klasörlerden de "SOFTWARE" klasörüne tıklıyoruz.Bu klasör altında açılan klasörlerin arasında "Internet Download Manager" klasörünü buluyoruz ve üzerine gelip sağ tıklayıp sil diyoruz.Resimde de gördüğünüz gibi İnternet Download Manager klasörü bende yok :001_rolleyes: İşlem bu kadar.
Kolay Gelsin...

NOT: BU İŞLEM "CRACK"LEME İŞLEMİ DEĞİLDİR.CRACKLEME İŞLEMİNİ YAPIP, İDM KAYITLI GÖZÜKTÜĞÜ HALDE FAKE SERİAL HATASI ALANLAR İÇİN YAZILMIŞTIR.LÜTFEN DİKKAT!

Eyer bunlar işe yaramazsa "HKEY_CURRENT_USER\Software\DownloadManager" yolunu izleyerek DownloadManager klasörünü de silin ve bilgisayarı yeniden başlatın.Bilgisayar yeniden başatıldığında sanki İDM yeni yüklenmiş gibi size dil seçeneğini soracak.Sizde tamam deyip devam edin.Bu işlemde bu kadar.Aşağıya resimde ekliyorum.

uğur

New member
Bende de aynı problem vardı.. Idm ye sağ tıklayıp çıkış yaptım kurtuldum.. Bunuda deneyelim.. :smile:

ahmd21

New member
Arkadaşlar sizde de varmı bilmiyorum ama bugün başlayan ve 1 senedir kullandığım crack le cracklememe rağmen sürekli "fake serial" diye uyarı almaya başladım. Program "IDM Hakkında" bölümünde kayıtlı gözükmesine rağmen yinede bu hatayı yaklaşık olarak 2-3 dakikada bir veriyordu.Bende biraz uğraştım ve en sonunda bu uyarıdan kurtuldum. Bu çözüm kalıcımıdır geçicimidir bilmiyorum ama belki aynı sorunu yaşıyan arkadaşlar vardır diye paylaşayım dedim.

İlk önce başlata tıklayıp resimde gösterdiğim yere "regedit" yazıyoruz ve enter a basıyoruz.Açılan sayfada önce "HKEY_LOCAL_MACHINE" klasörüne tıklıyoruz.Altında açılan klasörlerden de "SOFTWARE" klasörüne tıklıyoruz.Bu klasör altında açılan klasörlerin arasında "Internet Download Manager" klasörünü buluyoruz ve üzerine gelip sağ tıklayıp sil diyoruz.Resimde de gördüğünüz gibi İnternet Download Manager klasörü bende yok :001_rolleyes: İşlem bu kadar.
Kolay Gelsin...

NOT: BU İŞLEM "CRACK"LEME İŞLEMİ DEĞİLDİR.CRACKLEME İŞLEMİNİ YAPIP, İDM KAYITLI GÖZÜKTÜĞÜ HALDE FAKE SERİAL HATASI ALANLAR İÇİN YAZILMIŞTIR.LÜTFEN DİKKAT!

Eyer bunlar işe yaramazsa "HKEY_CURRENT_USER\Software\DownloadManager" yolunu izleyerek DownloadManager klasörünü de silin ve bilgisayarı yeniden başlatın.Bilgisayar yeniden başatıldığında sanki İDM yeni yüklenmiş gibi size dil seçeneğini soracak.Sizde tamam deyip devam edin.Bu işlemde bu kadar.Aşağıya resimde ekliyorum.

hacı senin söğlediğin yöntemi denedim şuan çok iyi bilgi için saol usta

punkos

New member
söylediğin gibi yapıyoruz lakin birkaç dakika sonra tekrar aynı hata veriyor makina.verdiğin geçici bir çözüm.

delici33

New member
söylediğin gibi yapıyoruz lakin birkaç dakika sonra tekrar aynı hata veriyor makina.verdiğin geçici bir çözüm.
kardeşim bu yöntem bende de ilk başlarda işe yaradı.1-2 gün boyunca uyarı vermedi. bende o yüzden işe yarıyor diyerek paylaştım ancak sonradan bende de tekrar hata vermeye başladı.

yukarda 3. yorumda Gol6 isimli arkadaşın verdiği linkleti yöntemi denedim ve işe yaradı.Artık uyarı vermiyor ancak bu seferde şöyle bir sorunla karşılaştım:

İndirdiğimiz dosyadan çıkan "Patcher 2" ile yaptığımız patch lemede, patch lediğimiz "IDMGrHlp" uygulaması sürekli altta çalışarak işlemcinin %25 ini tek başına kullanmakta ve bilgisayarın kasılmasına neden olmaktadır.Bende "IDMGrHlp" exe uygulamasını sildim ve şu anda sadece bilgisayar ilk açıldığında bir uyarı veriyor, bu uyarıya tamam deyip geçiyorum.Aksi takdirde her bilgisayar açıldığında görev yöneticisinden bu exe dosyasını bulup kapatmak gerekiyor yoksa bilgisayar sürekli kasılıyor.

terenova77

Altın Üye
"IDMGrHlp" uygulaması sürekli altta çalışmasını ENGELLEMEK İÇİN UYGULAYI silin

fake serial hatasını almamak içinde aşağıdaki yöntemi uygulayın..

C: \ WINDOWS \ system32 \ drivers \ etc klasöründeN hosts dosyasını not defteri ile açın

hosts dosyasına aşağıdaki adresleri kopyalayın ve kaydedin.
(Kaydetme işlemi olmuyorsa GÜVENLİ MOD da yapın)

HTML:
      127.0.0.1 www.internetdownloadmanager.com
      0.0.0.0 www.internetdownloadmanager.com
      207.44.199.159 registeridm.com
      207.44.199.16 registeridm.com

delici33

New member
"IDMGrHlp" uygulaması sürekli altta çalışmasını ENGELLEMEK İÇİN UYGULAYI silin

fake serial hatasını almamak içinde aşağıdaki yöntemi uygulayın..

C: \ WINDOWS \ system32 \ drivers \ etc klasöründeN hosts dosyasını not defteri ile açın

hosts dosyasına aşağıdaki adresleri kopyalayın ve kaydedin.
(Kaydetme işlemi olmuyorsa GÜVENLİ MOD da yapın)

HTML:
      127.0.0.1 www.internetdownloadmanager.com
      0.0.0.0 www.internetdownloadmanager.com
      207.44.199.159 registeridm.com
      207.44.199.16 registeridm.com

Yalnız bende 2 tane host dosyası var hangisi olacak??

delici33

New member
Arkadaşlar yeni bir patch.Klasörden çıkan patch uygulamasını İDM nin kurulu olduğu C deki klasörün içine atın ve çalıştırın.Sonra patch butonuna tıklayın, bu kadar.Ne bilgisayarda kasma ne de herhangibir dosya yı silme derdi yoktur.Ancak bu patch sadece build 7 içindir.Build 8 kurup bu patchi uyguladığınızda İDM build 7 olarak gözükecektir :)

İDM PATCHER MediaFire TIKLA İNDİR...

YlcnShn

New member
Çalıştır`a Regedit yazıyoruz. Açılan sayfada "HKEY_LOCAL_MACHINE" klasörüne tıklıyoruz. Alt sekmede ki "SOFTWARE" klasörüne tıklıyoruz.Alt sekmede ki "Internet Download Manager" ın üstüne geliyoruz. Sağ tarafta serial yazan kısmın üstüne geliyoruz. Sağ tuş yapıyoruz ''Değiştir'' Diyoruz. Değer verisini 0 Yapıyoruz bu kadar...