internet cafe hız problemi

1kanka

New member
arkadaşlar ben internet cafe işletiyorum 15 bilgisayarım var(şimdilik)modenim zysel p-600 serisi siwiçim 24 portlu 3comun 10-100-1000 lik
bilgisayarlarımdaki tüm internet kartlarıda 10-100-1000 liktir

sorunum şu:internet baglantısı en başta çok iyi oluyor ondan sonra gün içinde ne zaman olacagı belli olmuyor download hızım 254 kb/s den 8kb/s yeye düşüyor internette eziyet başlıyor yani bu durumu düzelt mek için modeme reset atmam gerekiyor(resetten sonra düzelme oluyor) belli bi süre sonra aynı işlemler tabi
internette oturan adamlarda rahatsız oluyor tabi müşteri kaybediyorum

ben baglantıları ilk başta kros baglantı yaptım bilgisayarlarla şiwiç arasında sorunu gördüm sonra düz baglantıya çevirdim koblo baglantılarını ama sorun devam ediyor modemi degiştirdim şu anki modem piyasadaki en iyi kablolu modemlerden biri
tt netten görevliler geldi sorunun çözümü için bu bölgedeki en temiz hat seninki dedi
yüksek hızlarda hatta kopmalar olabilecegini söylediler hızım 8mb ti 4 mbte indirdim ama hala devam ediyor sorun 2mb indirmeyi düşünüyorum ama bunuda yapmaya pek istekli degilim eger düzelmesse gene 1 ay boyunca tarifeyi degiştiremiyorum bu konuda tecrubeli arkadaşların tavsiyesini bekliyorum

not: her bilgisayara ayrı ayrı ip adreside verdim 192,168,1,1 son rakamı artarak devam ediyor öbür bilgisayarlarında
otamatik ip al dedigimdede sorun devam ediyordu yardımcı olursanız çok sevinecegim

FirstSoldier

New member
modemi her resetlediginde sorun gidiyor daha sonra tekrar yavaslıyorsa

ya modem cok ısınıyor yada aşırı veri alış verisinden ağda bi şişme meydana geliyor olabilir.

bizim evin yakınlarında da bi cafe vardı gunde 3-4 kere resetliyordu oda. ama kesin cozum bulamadılar

HTML