insanlar neden küfrediyor?

angel_ina

Altın Üye
insanlar neden küfrediyor?
........................

arkadaşlar özellikle internette insanlar nasıl olsa karşısındaki onu görmüyor diye en ufak bir eleştiride çok rahat terbiyesizleşebiliyorlar.sizce bu sosyal bir hastalık mı? eğitimsizlikten mi kaynaklanıyor.yoksa (daha fazla erkeklerin bunu yaptığı gerçeğini göz önünde bulundurursak) insanların bastırılmış cinsel duygularının bu şekilde ortaya çıkarak bir nevi tatmini mi? ben bu durumdan cidden rahatsızım ve yapılacak açıklamaları merak ediyorum...

bunu tartışmayı çok anlamasız bulacak arkadaşların bile bir çoğunun aslında küfür içeren ifadeleri kullandığını düşünüyorum...

Antony Costa

Cappadocian Glorian Boy
Düşüncelerine Katılıyorum...

Neden Küfredilir???

Alışmışız Bi Kere :D

Şakka Tabii...Ben Hiç Küfretmem...Ama Delirme Noktasına Geliyorum Bazen...Mesela Sana Şerefsizlik Yapıyor Sevdiğin Kız Sana Dostlarınla Tuzak Kuruyor Mesela...SSende gidipte silahla işi bitiremiyosun...Duvarları Yumrukluyor,Kendine Küfrediyorsun...

Durup Dururken yada her 2 lafta 1 Küfür Olayına Karşıyım ama Strese 1 e 1 bazen bence...:D

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
aslında her insanın doğasında var bu küfür olayı

normal hayatta kim nasıldır bilinemezde

ama anlamam forumda niye zevkle küfrederler bunun mantıklı bi açıklamasını bulabilen var mı???:angry

_scream_17

Banned
İnsanlarimiz İnt Sankİ Bİ Sokak Ortami Yada BaŞka Ortamlarla KariŞtiriyorlar Nasil Olsa Benİ GÖremİyor Agzima Gelenİ Yaziyim SÖylÜyÜm Nİyetİnİ Gİrİyorlar.ama Bunlar Çok YanliŞ Bİ DÜŞÜnce İnsanlar Kendİ İÇİndekİ Saygiyi O GÜzellİgİ Yok Edİyor.ama Arada Sirada Samİmİ ArkdŞlarina Edersİn Ben Yapiyorum Mesela Onlarda Bana Yapiyor Stres 1 E 1 Katiliyorum Ama HerŞeyİn Bİ Ayari Bİ Tozu Olmali;)duyurulur

MIROGLU_86

Banned
Küfürün bir nevi isyan oldugunu düşünürsek insanlar kafası bozulunca veya işleri ters gidince bir nevi rahatlama olarak algılıyor. İyi birşey mi? Tabii ki degil.

Zeytin

Zeytin&Limon
bağımlılık gibi birşey herkes kufur ediyor artık sonumuz kotu..

+ bağımlılık yapıpta faydalı olan bişi yoktur Hackhell dışında :D

gecce55

New member
bence ınsanların yasadıgı ortama yasadıgı cocukluga ve arkadaslarına baglı bısey bu kufretmek bazanda duyguların dısarıya vurumudur bazan gereklı olabılır bence :D ama işin b..unu cıkarmamak lazım:D:D:D:D:D

System33

New member
Karşısındakini zekasıyla alt edemeyen kişi küfretme yoluna başvurur. Ama ihanet kalleşlik vs gibi durumlar farklı. Sevgilin seni en yakın dostunla aldatmıştır aaa ne çok yakıştınız hayırlısı olsun denmez. Yedi sülaleden girilir başka türlü rahatlayamassın :)

WARTOX

New member
Şahsen karşımdaki küfretmeden küfretmem.. Allaha şükür argo kullanmadanda gereken cevabı verme yeteneğine sahibim :) İşte bundan yoksun insanlar argo olmadan cavap veremediği için küfrediyor.. Bütün neden bu.. Fakat bazen çok fazla sinirlenirim işte o zaman şalter atar.. Nette bukadar sinirlendirmeleri zor ama dışarda çok sinirlenebilirim işte o zaman malesef kaba kuvvete başvuruyorum sonradan pişman oluyorum fakat dediğim gibi şalter atarsa ne ben nede başka biri tutamaz beni..

combanant

New member
küfür taa konuşmaya başlarken öğretilir " hadi olum anneye tükür " gibi tabi baba ve anne tükürdüğünde oğlumuz şimdiden anlıyor die sevinir ve çocukta iyi bişeymiş gibi görür ve sürekli yeni şeyler öğrenmek ister artık arkadaş okuldan falan veya babasından veya herhangi biinden öğrenir ve uygular bu bir müddet sonra ağız alışkanlığına gider tabi herkeste değil sinirli anında veya kendini ispatlamk için bir çok küfüre baş vurulur küfür ederken insan rahatlar veya sinirini tatmin eder küfür günümüzde doğallaşmış bişidir

ySf

New member
kufredıorum cunku kufretmeyı sewıorum benım ıcın normal bıseydır bu ınternettede ederım karsı karsıyaykende ederım cekınmem kufur doal bısıdır:)

Edit: combanant arkadasıma katılıorum ben

SickDreTh

Altın Üye
katılıorm sana bende bazen kendımden ıırenıorm ettıım kufurlerı duyunca:vurama bazen dayanamıorm bırazda asabı bı yapım olunca etmeden olmuo:D:Dmesela A.q(anti quote yannıs anlasılmasın:D)lafı yakında turkcceye baglac olarak gırcek:Do sevıyeye geldı artık cok yanlıs bencede!!bu da bı nevı bazı durumlarda ne kadar acız kaldıımızı gosterıo..

emir344

New member
bir tür deşarj olma yöntemi. sadece çok sinirlendiğimde küfretmemle beraber beni sakinleştirdiğinide söyleyebilirim. ama tabii msnde kimseye küfretmem çok sinirlenirsem bloklarım :D

osiris_cemo

New member
Hayat boyu bir baltaya sap olamamış ve olmasıda pek muhtemel gözükmeyen bilgiden ve görgüden yoksun ancak bu açığını hakaretle kapatan karşısındaki insanları susturmaya çalışan ezik insanlar bol miktarda klavye delikanlılığı yaparak küfrederler.

HTML